Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Німецьке посольство

with 9 comments

Якось так сталося що в період виборів почали частіше писати про вакансії за кордоном. (Хоча може це я просто почав частіше в Linkedin заходити, просто аби новини не читати). Дякуючи Пороху тепер зганяти до Берліна на співбесіду так само просто як і до Києва, й коли є що вибрати, то можна й вибрати. Сьогоднішня тема буде не про співбесіди/резюме, мотивацію до переїзду чи порівняння життя в Берліні і Львові, а про найчасозатратніший етап, який можна прискорити якщо знати дещо наперед.

Може потім це переросте у серію статтей подібну до Переїзд на роботу в Берлін. За мотивом надуманого мною роману: “Західна цивілізація або мої спроби відчути себе європейцем”, яку теж рекомендую прочитати якщо серйозно збираєтесь влитись до рядів експатів, хоча вона вже досить стара й містить деякі помилки.

Отож, якщо у вас є бажання працювати в Німеччині і ви збираєтесь погодитись на офер, то ще до підписання контракту і обговорення дати виходу на роботу (яка в ньому прописується), заходите на сайт посольства і бронюєте собі і всім членам сім’ї які їдуть з вами дати співбесіди на національну візу. Ось посилання актуальне на сьогодні, якщо не працює, йдіть на https://kiew.diplo.de/ua-uk Послуги -> Забронювати дату співбесіди -> Національні візи та/або працевлаштування. Тому що я підписав контракт на роботу з першого вересня, бронював у травні, забронював подачу документів собі на 30 серпня, сім’ї на 2 вересня. 🙂

Дехто хто теж підписав контракт з датою до того як отримав дату співбесіди шукає шляхів прискорити отримання дати. За посиланням яке я щойно дав є стратерії: 1) перевіряти сайт вночі (в другій чи щось таке), 2) заплатити 100-300 євро фірмі яка за вас це робитиме.

Як виглядає процес отримання вільної дати в посольстві

Є ще варіант для тру програмерів – запустити бота. Якщо шукати в Github за запитом “appointment_showMonth.do” то можна знайти 14 файлів на Ruby, Python, Bash, JavaScript (якесь розширення до браузера), Java і т.п. Єдина проблема, щоб побачити дати треба розгадати капчу. Ті боти вирішують це наприклад сервісом DeathByCaptcha, в якому можна завести аккаунт, внести пару доларів і вам хтось буде за копійки ті капчі розгадувати. Але з тим треба поморочитись, і як мінімум потестувати що воно працює, а для цього треба мати кейс коли дати є і коли нема. В мене був кейс коли їх не було, тому просто перевіряв 5 раз на добу і взяв перші які попалися.

При бронюванні на сайті вам пишуть “Для кожного заявника (для дітей також) необхідно бронювати окрему дату співбесіди. Система бронювання видає лише одну дату співбесіди на один номер паспорта”, але в посольстві скажуть що можна прийти всією сім’єю в перший ж день. Я прийшов сам, в п’ятницю, мене питали де дружина й дитина, казав що вони на понеділок записані, сказали в понеділок всім зразу приходити, я не зовсім зрозумів, і ми таки відвідували посольство тричі, чим трохи понервували тамтешніх клерків (їм видно простіше прийняти три заявки зразу і мати два заброньовані вікна попити каву).

Коли маєте дату, вам прийдуть електронні листи з підтвердженням бронювання, листи треба уважно прочитати, роздрукувати і покласти в папку з документами які ви нестимете на інтерв’ю. Після цього можете підписувати контракт з датою десь місяць після подачі (чи скільки вам треба щоб переїхати) і знищувати дерева ксерити і друкувати документи.

Нижче опишу список тих документів які несли ми, на прикладі сім’ї з трьох людей, які претендують на Blaue Karte.

Візову анкету можна заповнити онлайн, система VIDEX. Я заповнив онлайн, перепитав роботодавця чи така підійде, вони сказали не знають, заповнюй таку як ми зразок прислали, я заповнив від руки ще два екземпляри отакої. В посольстві сказали що беруть будь-яку. Заповнюйте онлайн, її треба в двох екземплярах, зекономите час.

Ще треба зробити нотаріально завірений переклад диплому з додатком (можна одного, я бакалавра не перекладав, на спеціаліста менше предметів, дешевше вийшло), і нотаріально завірений переклад з апостилем свідоцтва про шлюб і свідоцтва про народження.

Далі треба написати твір довільної форми про те що ти збираєшся підтримувати сімейні стосунки і годувати сім’ю і після переїзду. Мій виглядав якось так:

Visastelle der Botschaft der Bundesrepublik Deutschland

Betreff: Erklärung über die eheliche Lebensgemeinschaft des in Deutschland lebenden Partners

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich, VORNAME FAMILIENNAME, geboren am DD.MM.YYYY, erkläre hiermit, dass ich beabsichtige die eheliche Lebensgemeinschaft mit meiner Ehefrau VORNAME FAMILIENNAME (Mädchenname MÄDCHENNAME), geboren am DD.MM.YYYY und unsere Tochter VORNAME FAMILIENNAME, geboren am DD.MM.YYYY, in der Bundesrepublik Deutschland fortführen zu wollen.

Meine Frau und unsere Tochter werden unter meiner Adresse Wohnhaft sein, ich werde sie in meine Versicherung einbinden und für ihren Unterhalt sorgen.

Ich bitte Sie daher, meiner Ehefrau VORNAME FAMILIENNAME und unsere Tochter VORNAME FAMILIENNAME, Visa zwecks Familienzusammenführung zu erteilen.

Für eine zeitnahe Bearbeitung wäre ich Ihnen sehr verbunden. Ich bedanke mich daher im Voraus,
mit freundlichen Grüßen,
VORNAME FAMILIENNAME

До дружини в посольстві придирались чому в заяві я написав “ihre Tochter” а не “unsere Tochter”. (Я так написав бо погано знаю Німецьку, і взагалі не подумав). Це серйозно, бо якщо у вас є діти від когось хто не переїжджає і ви їх хочете забрати, то треба нотаріально завірений дозвіл на виїзд за кордон, з перекладом. Якщо дитина ваша і свідоцтво це підтверджує – цього не треба.

Загалом виходять доволі товсті папочки (якби не договір на 50 сторінок, мене спина б менше боліла ті документи в рюкзаку тягти).

Мої

 1. Роздруківка листа з підтвердженям бронювання
 2. Роздруківка пам’ятки для отримання візи з метою метою працевлаштування
 3. Закордонний паспорт і дві копії
 4. Інші дійсні паспорти термін дії яких вже закінчився і дві копії
 5. Два формуляри візової анкети
 6. 3 фотографії 35×45мм (просять вклеїти в анкети, але в VIDEX анкеті просять не вклеювати). Ми несли так, в посольстві вклеїли)
 7. Підписаний контракт і дві копії
 8. Підтвердження кваліфікації і дві копії. Сюди входить нотаріально завірений переклад диплому, і дві роздруківки з бази даних anabin. Скріншоти роздруківок покажу нижче. Важливо щоб біля навчального закладу була позначка H+, а біля спеціальності – entspricht (відповідає). Я не натиснув плюсик біля спеціальності, і мені прямо в посольстві передруковували.
 9. Туристична медична страхівка на перший час перебування і дві копії

Дружини

 1. Роздруківка листа з підтвердженям бронювання
 2. Роздруківка пам’ятки для отримання візи з метою воз’єднання сім’ї
 3. Закордонний паспорт і дві копії
 4. Інші дійсні паспорти термін дії яких вже закінчився і дві копії
 5. Два формуляри візової анкети
 6. 3 фотографії 35×45мм
 7. Свідоцтво про шлюб, апостилізоване, з нотаріально завіреним перекладом і дві копії
 8. Заява в довільній формі від мене.
 9. Підтвердження знання німецької для дружин претендентів на блакитну карту не потрібне.
 10. Підтвердження про фінансове забезпечення проживання партнера. Ще дві копії договору на яких вказана сума зарплати підійдуть.
 11. Туристична медична страхівка на перший час перебування і дві копії

Дитини

 1. Роздруківка листа з підтвердженям бронювання
 2. Роздруківка пам’ятки для отримання візи з метою возз’єднання неповнолітніх дітей
 3. Закордонний паспорт і дві копії
 4. Інші дійсні паспорти термін дії яких вже закінчився і дві копії
 5. Два формуляри візової анкети
 6. 3 фотографії 35×45мм
 7. Свідоцтво про народження, апостилізоване, з нотаріально завіреним перекладом і дві копії
 8. Заява в довільній формі від мене.
 9. Нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини з метою постійного проживання не потрібен, якщо це ваша і дружини дитина.
 10. Підтвердження про фінансове забезпечення проживання. Ще дві копії договору на яких вказана сума зарплати підійдуть.
 11. Туристична медична страхівка на перший час перебування і дві копії

Візовий відділ німецького посольства ви можете побачити прямо вийшовши з центрального вокзалу в Києві. Ви можете впізнати його за великим написом SAMSUNG на даху. Крім офісу Samsung в тій будівлі ще розташовується ДТЕК (який в Україні напевне заробляє більше за Samsung).

На пам’ятках зі списком документів які ви підписуєте, є наступне твердження: “Під час опрацювання документів посольство повинно залучати компетентне відомство в Німеччині. Тому процес опрацювання триває зазвичай 8 –10 тижнів, а в окремих випадках ще довше. В зв’язку з цим ми просимо розуміння і не звертатися з запитами про стан справи в перші 8 тижнів опрацювання заяви.” Але це оцінка для гіршого випадку, і для випадку Blue Card, вашу заявку опрацюють скоріш за все за тиждень, про що вам прямо в посольстві і скажуть. Тому з формальностями які треба зробити в Україні, я б не радив тягнути.

Written by bunyk

21 Вересня, 2019 at 21:34

Опубліковано в Конспекти, Нещоденник

Tagged with

Відповідей: 9

Subscribe to comments with RSS.

 1. Дякую, що поділився.
  Чекатиму наступних статтей. Давно хотіла рік-два попрацювати закородоном, проте поки не втілила це в життя. Тому мені дуже цікаво читати твої розповіді і дізнаватись про якісь моменти, з якими не стикаєшся, живучи тут.

  anastasiia09

  11 Жовтня, 2019 at 14:12

 2. А ще я хочу привітати вас з народженням дитини!
  Нехай він чи вона росте здоровенька!

  anastasiia09

  11 Жовтня, 2019 at 14:41

 3. а я недавно їздив у відрядження до штатів, то аж захотілося у штати переїхати

  patlatus

  29 Жовтня, 2019 at 13:11

 4. […] Продовження серії публікацій про шлях експата, перша частина якої була про німецьке посольство. […]

 5. Доброго дня,
  Ви би не могли поділитися інформацією стосовно бота, який Ви використовували для отримання терміну в посольстві Німеччини? Буду Вам безмежно вдячний за відповідь!
  З повагою, Віктор

  Viktor B.

  20 Лютого, 2020 at 13:19

  • Не пробував жодного, розгадував капчу сам. Просто не мав часу перевіряти який з тих ботів дійсно працює, ну й не спішив особливо.

   bunyk

   20 Лютого, 2020 at 20:26

   • Дякую за відповідь! Вже тиждень клікаю щодня і все безрезультатно. Думаю зараз швидше написати бот аніж розгадувати капчу.

    Viktor B.

    20 Лютого, 2020 at 22:37

 6. Прикольная стаття! Мені прийшлось у 2019 самому про все дізнаватись, як і вам. Я подавався у вересні, мабуть через початок семестру у студентів мої регулярні і часті перевірки в нічого не дали. Думав вже звертатись до когось, але там не давали гарантій. Тому я таки написав. Перші версії були недосконалі, витратитив трохи часу, але потім все вийшло, забронював для сім’ї. Моя порада – бронювати як і ви – заздалегідь.

  Ілля

  25 Лютого, 2020 at 00:16


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: