Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

11 причин танцювати танго

with 7 comments

Навики, які дає танго, можна екстраполювани на інші сфери життя. Танго, це з одного боку своєрідна гра і симуляція життя і стосунків, а ігри і симуляції – найкращий спосіб вчитися. А з другого – це якраз спосіб знайти в цій, на перший погляд грі, себе самого справжнього і свої істинні бажання і сутність. Тому, навіть якщо ви вже й так живі і в стосунках – причин ще трохи повчитись «пілотувати літаками на безпечному симуляторі» тут достатньо. Нижче наведу перелік кількох відповідей на запитання, чому варто спробувати танго, щоб вам було простіше визначити чи воно вам потрібно. Звісно, з точки зору мене, як партнера.

 1. Тому, що у вас є така можливість. Бо не у кожного така є. Наприклад у Львові є, а в інших містах, можливо ще нема. А все тому, що танго існує лише там, де є спільнота, яка вміє його танцювати. Це, на відміну від площі Ринок, не матеріальна спадщина Юнеско. Тобто означає, що площа Ринок нікуди не подінеться, коли зникнуть люди, які її створили, а танго – зникне, коли люди перестануть його вивчати. Тому, що незважаючи на те, скільки про нього написано, і скільки існує відео – його неймовірно важко відтворити за відео і описами. Найкращий шлях опанувати цей навик – численні регулярні практики та знайти гарних вчителів.
 2. Рух це життя. Особливо якщо ви працюєте в офісі. Танго можливо не біг і не йога (і вам часто повторять викладачі що й не фітнес), але насправді містить в собі багато фізичної культури. Її просто ззовні не видно. І хоча прийнято приймати душ перед танго, а не після, але під час танго можна і спітніти. Хоча частіше просто набудете крепатури в спині, ногах, руках, чи інших місцях. Аж поки не навчитесь їх розслабляти. Тоді чотирьохгодинні мілонги і багатоденні танго-марафони стануть доступнішими.
 3. Психологи і філософи шукають щастя в різних речах. Соціалізація – чи не найголовніша з них. Танго, дуже соціальне заняття. Куди соціальніше, ніж біг чи програмування Навіть якщо ви інтроверт – вам має сподобатись. Скорше якраз, якщо ви інтроверт – воно для вас. Бо говорити в танго не обов’язково. Багато жінок я знаю лише з вигляду і на дотик, і навіть не знаю їх імен. Але вам не потрібно знати ім’я людини, щоб знати чи хочете її обняти. А обійми ще допомагають почуватись щасливішим і навіть уникнути депресії. (А часом навіть і від простуди допомагають).14958732_1214163528648588_2066903974_nЯ якось зустрів у Львові дівчину з табличкою “безкоштовні обійми”. То, здається, був всесвітній день обіймів. Ну і, звісно, я її не оминув. Але вона мене розчарувала. Виявляється, для більшості людей обійми – це секундне охоплення руками іншої людини, і може легке поплескування по спині. Взагалі нічого не відчутно. В той час як обійми в танго – це мінімум танда, а танда це -надцять хвилин, залежно від музики. Якщо сподобається людина – можна обійматись дві, чи більше танд. І при цьому ти слухаєш і відчуваєш. Як людина дихає, її запах, її емоції, як реагує її тіло.
 4. Ви вчитесь торкатись жінок так, щоб їм це подобалось, щоб відчувати їх почуття, щоб їм не було страшно. Докладати певні зусилля (і не більші, ніж треба), так щоб вона зробила те, що ви запланували і слухати як вона на це реагує. Слухати як вона дихає, які м’язи напружені чи розслаблені і навіть як змінюється її температура. І за якихось кілька хвилин з незнайомою жінкою ви зможете визначити, що їй подобається, а що ні, хоча вона вам при цьому ні слова не скаже. Я промовчу щодо того як це вміння можна екстраполювати на реальне життя.А на одній з практик мені таки розкрили секрет чого хочуть жінки. Виявляється, вони хочуть не думати. Тобто, щоб чоловік все знав і продумав за них, і щоб їм не потрібно було йому все підказувати та нагадувати. А в танго постійно тільки те й відбувається, що чоловік придумує і вирішує, що йому робити далі, і щоб партнерка не помітила, що він думає і вирішує.
 5. І раз мова зайшла за жінок, то танго – це ще й естетичне задоволення. Коли ви приходите на мілонгу – ви бачите десятки жінок, які вдяглися так, щоб на них дивились і не могли відірвати очей. Навіть якщо це зовсім зрілі жінки, вони виглядають прекрасно. Якщо ви жінка, вам, напевне, теж сподобається, коли на вас дивляться з захопленням. Чоловіки на мілонгах вибриті (переважно), вмиті і змащені дезодорантом. А іноді, навіть у випрасуваних сорочках. Принаймні мали б бути.
 6. А ще тут ви вчитесь дивитись на людей. Тому що, щоб запросити до танцю, треба встановити зоровий контакт, усміхнутись і кивнути (це називається кабесео). Ви вчитесь одним лише поглядом визначати чи захоче жінка, щоб ви до неї підішли, і чи погодиться вона піти куди ви поведете.Раніше, коли я затримував на комусь погляд, і очі зустрічались, я їх відводив, бо чомусь це було незручно (О чорт, вона бачить, що я на неї дивлюсь, що вона зараз собі подумає!). Зараз, коли я на когось дивлюсь поза межами мілонги і вона (переважно чомусь це вона) перехоплює мій погляд, я усміхаюсь (є контакт!) і подумки кажу: “Привіт. Я дивлюсь на тебе просто тому, що мені приємно тебе бачити. Я не збираюсь говорити чи знайомитись і взагалі нічого від тебе не хочу, не варто хвилюватись. Можна я ще трохи подивлюсь?” І вона усміхається у відповідь. Згоди досягнуто. Це стало просто і приємно.
 7. Ви дізнаєтесь, що всі люди різні, і всі мають свої переваги. Високі і низькі, тендітні і не дуже, молодші і старші, енергійні і спокійні, сміливі і боязкі, м’які і вперті. Це позбавляє всіляких стереотипів.Це також додає впевненості в тому, що пара, яку ви собі вибрали (чи виберете) – дійсно вам подобається більше за всіх інших, а не просто трапилась яка є. 🙂

  На Ремоліно мені пощастило танцювати з однією досить немаленькою дівчиною. І це було несподіванкою, але вона взагалі не була важка. З деякими дівчатами, навіть якщо вони худенькі, відчуття такі, ніби танцюєш з холодильником. (Хто носив холодильники може собі уявити). Тоді відчуття були такі, ніби я обіймаю хмарку. А коли я йшов в неї – вона ніби розступалася.

  Hot air balloon in flight quebec 2005


  Модель ідеальної танго постури під час танцю. 🙂 Вітер завжди дує в сторону партнера.

 8. Танго вчить справлятися з проблемами. І з труднощів знаходити виходи. Танго складне: навігація, ведення, постава, кроки, музика, етикет. Танго вчить думати швидко і багато, бути зосередженим на тому, що робиш. Вчить з’ясовувати, що не працює, чому не працює, і як зробити аби працювало. Вчить приймати рішення і вчить навику здобуття навиків.Якщо ви програміст, у вас, напевне, і так багато такої практики, але тут мова зовсім з іншої галузі. І спрацьовують зовсім інші нейрони. Я також підозрюю, що тих нейронів задіюється набагато більше. Бо інформація приходить з усіх органів чуттів (треба слідкувати за навігацією і вибирати маршрут, слухати музику і вибирати ритм, обіймати партнерку і не втрачати з нею зв’язок). Єдине добре, що принюхуватись особливо не треба, але це не відміняє того факту, що жінки пахнуть і мозок цей факт фіксує. І в цьому окреме задоволення. І виводити результати треба ширше, ніж просто натискаючи потрібні клавіші. Бо тут в тебе є 4 (чотири!) ноги, якими треба написати на підлозі щось красиве. На одному занятті в мене зловилося це відчуття “О, здається з’явилося нове нейронне з’єднання. Тепер інформація в руки буде надходити швидше.”
 9. Однією з труднощів в танго є те, що ви не бачите партнерку, з якою танцюєте. Обійми близькі, на мілонгах віддають перевагу близьким. Якщо партнерка низька, ви зможете побачити її волосся. Якщо висока, повернувши голову вправо, ви зможете побачити, яка в неї сережка на правому вусі. І це все. Що вона робить і куди ведеться, вам доведеться відчувати власним тілом. Для цього треба добре зосередитись, особливо якщо звикли отримувати інформацію візуально.А як я вже казав, на мілонзі буде купа жінок, які зробили все для того, щоб на них дивились. Так от танго вчить думати і зосереджуватись на тій, що у вас в руках, не відволікаючись на все і всіх, що навколо. Поки у ваших руках ваша партнерка – всі інші не існують. Точніше існують, але у вигляді партнерок інших пар, і чоловікам партнерам треба дбати в першу чергу про безпеку всіх цих жінок на танцполі. Жінки танцюють переважно з закритими очима і їх безпека повністю в руках чоловіків. А на танцполі всяке може трапитися та й каблуки бувають гострі.

  І ви вчитесь розрізняти те, що видно ззовні і те що ви відчуваєте, та розуміти що те, що ззовні – не надто важливо. (Див. також пункт 7.)

  А ще танго вчить проходити крізь страх. Страхів у людей багато. Наприклад, може спричиняти маленькі ревнощі. Але і вчить усвідомлювати причини і справлятися зі страхами. Така собі атенуйована вакцина. (Хоча з ревнощами теж треба обережно).

 10. Танго це суцільна імпровізація і ще один вид творчості. Знову ж таки, якщо ви представник якоїсь творчої професії на зразок програмування, ви, напевне, знаєте, який кайф можна отримати, коли, нарешті, виходить зробити те, що до того не робили. І зробити це гарно і зі змістом. Є певні елементи, які можна вивчити, але як їх складати до купи – ваша справа. При цьому їх можна не лише складати, а й розбивати на менші елементи, виконувати задом наперед, виконувати з різною швидкістю, в різних напрямках і переривати на будь-якому місці. Способів варіювати кроки – купа. І це створює безмежну кількість варіацій з двох головних кроків які треба опанувати в танго. А саме: крок лівою і крок правою. 😉
  Knight's tour anim 2


  В шахматного коня взагалі одна “нога”. І все одно мільйони способів ходити.

  Імпровізація, звісно, має відповідати музиці, але це вже ваша справа, як вона відповідатиме. Є багато різної музики для танго, і місцями хочеться кружляти, місцями тупотіти, місцями просто стояти, місцями швидко бігти. Часом хочеться побити композитора або діджея який таке поставив, але то хіба, якщо ви сприймаєте попадання в ритм надто серйозно. 😀
 11. Як і з письмом і програмуванням, танго – форма творчості з дуже податливим і майже невичерпним матеріалом. Букви не закінчуються, кроки теж не закінчуються ніколи. Тільки на відміну від програмування і писанини – матеріал страшенно недовговічний. Танго існує лише поки його творять. Це вчить зосереджуватись на процесі, а не на результаті. Тобто старатись робити все що можеш зробити тут і зараз якнайкраще, і не сильно переживати за кінцевий результат. Звісно його можна записати на відео, але танго танцюють не для того. Головне відбувається тільки між двома людьми і назовні не видно.Тому це також і форма медитації. Бути тут і зараз. Поки грає музика.

  Також танго вчить замінювати “дискретний” спосіб мислення на “дійсний”. Танго існує не стільки в дискретних кроках, а поміж ними. Взагалі, якщо взяти будь-які два моменти в танці – то між ними буде ще нескінченна кількість моментів танцю. 😀 Крок можна розбити на три частини: висунення ноги, перенесення ваги на висунуту ногу зусиллям обох ніг, і прибирання задньої ноги скруткою. Але і ці три частини можна розрізати в будь-який момент. Висунути ногу наполовину і передумати, перенести вагу на 34.7% і почати переносити назад, і т.п. Коли танцюєш за партнерку, вчишся відчувати цей вміст кроків, а не тільки дискретні команди “крок вліво, крок вперед, ліво-руч”.

P.S. Насправді танго потрібне і підходить не всім і не завжди. Але поки не спробуєш – не дізнаєшся.

Written by bunyk

24 Вересня, 2016 at 00:31

Опубліковано в Всяке

Tagged with ,

Відповідей: 7

Subscribe to comments with RSS.

 1. Цікаво скільки з твоєї групи ще так приблизно сприймають танго?

  свиноматка

  24 Вересня, 2016 at 11:20

 2. З чого почати танго якщо я гік? 🙂

  Ivan

  25 Вересня, 2016 at 12:28

  • Ну як з чого?

   1. Прийти на семінар і сказати “Hello, world!”.
   2. Робити що скажуть.
   3. Через кілька днів повторити починаючи від пункту 1.

   bunyk

   27 Вересня, 2016 at 17:08

   • Чорт 🙂 Я сподівався є якийсь хак який значно спрощує ситуацію 🙂

    Ivan

    27 Вересня, 2016 at 17:57

    • Є! Я згадав. Якщо є поняття про ООП, то ось хак:

     Правда там не танго, але застосувати зверху якийсь адаптер. 🙂

     bunyk

     17 Листопада, 2016 at 01:29


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: