Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Звідки взялось танго?

with 4 comments

У вікіпедії я з командою пишемо статтю яка розповість про танго все в найдрібніших деталях. Поки що можна прочитати як воно виникло. Я знаю (бо бачу статистику переходів) що вам неохота багато читати, тому я викладу тут найцікавіші фрагменти з тої історії. Після чого поділюсь своїми пошуками того як танго з’явилось у Львові, і взагалі складнощами написання статтей на основі пошуку. Бо потрібна допомога, тому що я точно знаю що є люди які знають більше.

Але спершу про те що писало у вікіпедії іспанською. Якщо ви щось чули про те що танго з’явилось в борделях Буенос-Айреса, то вас майже правильно поінформували. Хоча звісно насправді все було ще гірше і ще цікавіше. Отож, справа була портових містах біля гирла річки Ла-Плата:

Друга половина ХІХ ст., епоха виникнення танго, в соціокультурному плані відзначається великими хвилями міграції, як внутрішньої, так і з-за кордону, що скеровувалися тоді в цей регіон. Основна маса мігрантів складалася з осіб чоловічої статі. Цей факт значною мірою повпливав на форму стосунків між чоловіком і жінкою.

Поступово академії та мілонги стали множитися. Пов’язано це основною мірою з продажем напоїв у знаменитих «кімнатах індіанських крамарок» і будинках розпусти, що почали відкривати з 1870-их.

Саме в цих місцях інтимної близькості між чоловіками й жінками і виникло танго як особлива форма танцю: пара в закритій позиції, у пристрасних тісних обіймах, обличчя й тіла перебувають у нерозривному контакті, кожен танцівник рухається автономно, але чоловік «вказує» і веде, а жінка «відповідає» на його вказівки.

Carasucia-Canaro

1884-го року Касіміро Алькорта написав «Брудну мушлю» (ісп. «Concha sucia», варто зазначити, що слово concha – «мушля» в ла-платському варіанті іспанської мови вживається як вульгарне позначення жіночого статевого органу), еталон досконалості тогочасного танго

За три десятиліття Франсіско Канаро змінить слова й назву на «Cara sucia» («Брудне обличчя»), зробивши це танго напрочуд урочистим.

Танго надзвичайно сильно противилися вищі прошарки суспільства та католицька церква. Аргументами на користь цього несприйняття, слугував безпосередній зв’язок танго з борделями, за що його прозвали «музикою борделів». Письменники, що належали до вищих суспільних щаблів, як от Хорхе Луїс Борхес, Есек’єль Мартінес Естрада й Хуліо Мафуд поширювали зневажливе ставлення до танго, вважаючи його гріховним, жорстоким і притаманним злочинному світу.

Але вчене товариство ставить під сумнів такі поверхневі та упереджені погляди. Ясна річ, що багато ранніх танго мають порнографічні та сороміцькі назви (див. Додаток: Старі сороміцькі назви танго), їх виконували проти ночі на маргінесах портових міст Буенос-Айреса та Монтевідео посеред неймовірного напливу емігрантів, де випадкові статеві зв’язки та будинки розпусти були невід’ємними складовими ла-платської ночі. Утім обмеження нічного життя лише статевими зносинами, а танго – лише борделями, є спрощенням, що випливає з упереджень і незнання народного життя. Центри нічного життя були передусім місцями дозвілля, веселощів, спілкування, а також осередками народної культури, а саме танцю й музики

Після оцього я зовсім по іншому ставитимусь до слів старших людей про те що “діти тепер розпущені, а от в їх часи…” Тепер я знаю що було в їх часи. 🙂

Питання філологічне

Як українською перекласти leader & follower? Партнер і партнерка не підійде, бо прив’язані до статі. А в танго те чи ти ведеш не завжди визначається твоєю статтю:

Пошук витоків у Львові

Питання щодо того звідки танго у Львові – це ще складніше питання. У [1] пишуть що “Ми почали займатися у студії Юрія та Ірини Бондаренків. У них своя школа бальних танців. Вони перші започаткували у Львові аргентинське танго. … Дуже допомогла київська школа аргентинського танго “Tango del alma”.”

Хто такі Юрій та Ірина Бондаренко – інтернет не каже. А от [2] пише що “Школа Tango del Alma существует с 2005 года.” Це все.

Але я випадково натрапив на інше джерело.[3] “До Франківська нарешті прийшло справжнє танго, яке так відповідає настроєві цього міста, його спокійній пристрасті, його пристрасному спокоєві. Першу у Франківську школу аргентинського танго відкрив нещодавно тангеро Сергій Подболотний.”

Хто такий Сергій Подболотний? Чоловік з франківська, який тепер викладає танго в Шанхаї.[4][7]. Танцював на фестивалі в Сіднеї[5]. Засновник клубу LIFT.[6] В 2009 викладав у Львові на Шота Руставелі (LIFT певне теж там прописаний). Вконтакті існує “ГРУПА ЛЮДЕЙ ЯКІ ХОЧУТЬ ЩОБ СЕРГІЙ ПОДБОЛОТНИЙ ПОШВИДШЕ ПОВЕРНУВСЯ”.[8] В групі 6 людей і фото залу на Шота Руставелі:

Зал знаю, людей ні.

Тому справа про появу танго все ще відкрита, а розділ в вікіпедії все ще порожній.

Проте я вже знаю щонайменше два львівські блоги про танго: http://tangoelhermano.blogspot.com/, http://tangocult.blogspot.com/ І знаю про те що в 1930-тих тано у Львові писав Богдан Весоловський.

Бібліографія

 1. Кавецька, Зоряна. «Аргентинське танго в ‘Бандонеоні’ – це окрема реальність у ритмі великого міста | Новини на Gazeta.ua», 2010. http://gazeta.ua/articles/culture/_argentinske-tango-v-quotbandoneoniquot-ce-okrema-realnist-u-ritmi-velikogo-mista/335543.
 2. «Аргентинское танго в Киеве :: Tango in Kiev». Accessed 06, Травень 2016. http://www.milonga.kiev.ua/tango_del_alma.htm.
 3. Прохасько, Тарас. «Обніми і відчуй». Галицький Кореспондент, 26, Березень 2009. http://gk-press.if.ua/x871/.
 4. «Іванофранківець відкрив студію танцю у Шанхаї | Новини Івано-Франківськ ‘Стик’», 30, Листопад 2012. http://styknews.info/novyny/kultura/2012/11/30/ivanofrankivets-vidkryv-studiiu-tantsiu-u-shankhai.
 5. STSFestival. Sergiy Podbolotnyy y Ping Yu en STS Festival 2014 P2 – Celebration Milonga, 2014. https://www.youtube.com/watch?v=S2kyx0bptMo.
 6. «LIFT tango – Засновник танго клубу ЛІФТ Сергій Подболотний (зараз…» Accessed 06, Травень 2016. https://www.facebook.com/permalink.php?id=727636857310520&story_fbid=754855294588676.
 7. «【Українці у Китаї】Анастасія Кобзан: ‘Класно, коли можеш зустріти на чужині людей близких тобі за духом’.» Accessed 06, Травень 2016. http://ukrainian.cri.cn/841/2016/05/03/2s43897_11.htm.
 8. Korniychuk, Max. «!!!!!!!!!!!!!!!!! ГРУПА ЛЮДЕЙ ЯКІ ХОЧУТЬ ЩОБ СЕРГІЙ ПОДБОЛОТНИЙ ПОШВИДШЕ ПОВЕРНУВСЯ !!!!!!!!!!!!!!!! | VK», 31, Листопад 2008. http://vk.com/club5333863?z=photo-5333863_118407979%2Falbum-5333863_53082138.

Written by bunyk

7 Травня, 2016 at 01:58

Відповідей: 4

Subscribe to comments with RSS.

 1. leader & follower –> ведучий та ведений

  Oleksandr Golovatyi

  7 Травня, 2016 at 03:26

  • Звучить доволі механічно, але дякую. 🙂

   До речі, у вашого блога нема трансляції кудись в Facebook? Бо з пропажею Google Reader доводиться Facebook читати. 😦

   bunyk

   12 Травня, 2016 at 21:58

 2. крутяк! ХОчемо більше спеціалізованих, деталізованих постів!

  свиноматка

  8 Травня, 2016 at 13:39

 3. > Школа Tango del Alma
  рекомендую сходити на кілька уроків

  danbst

  17 Травня, 2016 at 09:33


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: