Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Чому в Франкфурті на Майні гарно

leave a comment »

Його часто порівнюють з Нью-Йорком, і є хоча гід казав мені що він не схожий на Нью-Йорк, але схожості таки є. І там і там є хмарочоси, в Франкфурті теж є “центральний парк” під цими хмарочосами, і ще в Франкфурті є фондова біржа. Щоб пожартувати з того що їх порівнюють з Нью-Йорком, на кількох будівлях студенти причепили фігуру спайдер-мена. На жаль я не сфотографував, бо мені про це скзалали лише в кінці екскурсії.

image

Франкфуртська біржа

А ще там є кілька тисяч наркоманів, і не пам’ятаю скільки повій. Останні щорічно приносять міському бюджету кілька мільйонів (чи мільярдів) євро прибутку. Наркомани не приносять прибутку, бо місто дає їм наркотики безкоштовно.

image

Квартал червоних ліхтарів справа від будівлі DB схожої на поїзд ICE.

Цікаво, чому так, правда? Особливо якщо врахувати що продаж наркотиків і проституція не є легальними в німеччині. Але закон можна обійти, і місто вирішило його обійти, щоб вирішити ці складні проблеми.

В дев’яностих в тому кварталі було десь 20 тисяч наркоманів, які ширялися прямо на вулиці. Місто не знало що робити, тому не робило нічого. Поліцейські взагалі боялись туди ходити. Але їх кількість потрохи росла, вони перестали вміщатись на своїй вулиці, і почали вилазити в зону парку, за якою починались хмарочоси, і в якій любили прогулюватись туристи і банкіри. Банкірам це звісно не подобалось, і місто нарешті було змушене реагувати.

Вживати наркотики не злочин, злочин їх продавати. Але бюджет поліцій був збільшений, кількість персоналу – теж, і вони потроху почали очищати місто від наркоманів і наповнювати тюрми. За короткий проміжок часу кількість наркоманів збільшилась від 20 тис до 30 тис, бо діло було зимою, а хто відмовиться від телого ліжка в безкоштовному готелі “тюрма”, сніданок включено. І навіть вечерю включено.

Ще місто займалось метадоновим лікуванням – пересаджувало наркоманів з героїну на метадон. Правда як виявилось він ще гірший за героїн.

Тоді місто просто вирішило відкрити центр де наркоші зможуть отримати героїн безкоштовно. Досить зареєструватись. І таким чином за допомогою демпінгу зіпсувати бізнес наркоторговцям. А крім того, потрохи розбавляти дози, за кілька років замінивши наркотик плацебо.

image

На задньому плані наркомани, на передньому - наша група.

Щоправда розповсюджувати наркотики в Німеччині все ще порушення закону, тому Франкфурт щорічно платить бундесреспубліці якийсь там штраф. 🙂 Отака захоплююча історія, не знаю чи мені набрехали чи ні.

Крім того показували будівлю їхнього першого “парламенту”, де королівства вперше задумались про ідую об’єднання в одну германську державу. Бо до того, для проїзду якихось 200 км по німеччині треба було перетнути 5 кордонів, мати візи, і часом це було взагалі не можливо, бо князівства могли воювати.

Прапор створили з кольорів форми солдатів які чинили опозицію Наполеону, і кольори означають “в темні часи” (чорний), ми будемо “потом і кров’ю” (червоний) боротися задля настання золотої ери (золотий). Гарний прапор, правда?

До речі, екскурсія яку мені провели була безкоштовна, і майже не пов’язана з каучсерфінгом, просто студенти приходять о другій на перехрестя Kaisserstrasse / Moselstrasse, і проводять безкоштовний тур для тих хто з’явився. Ось групав в Facebook.

Екскурсію проводив студент-геолог, тому певна її частина також була про те з яких каменів зроблені будинки на площі Паулуса, і скільки там готиту, і як річка міняла напрям зсуваючи меандри, таким чином ми маємо різні напрями ліній осадової породи.

З нами був шотландець, два австралійці і дві швейцарки. Я не міг запитати шотландця про сепаратизм, він мені сказав все що думає про королеву, і що Шотландія через 5-10 років таки буде окремою країною. 🙂 Дівчата зі Швейцарії вирішили дотриматись нейтралітету і пішли кудись грітись.

Потім ми пішли випити яблучного вина, яке тут роблять традиційно бо виноград не росте. 🙂 А алкогось ще з середніх віків jв місті заміняв воду, бо вода в середньовічних містах без каналізації була заражена. Жити в селі люди не могли, бо ще не побудували S-Bahn, а робота торговця чи ремісника була переважно в місті.

image

Ще я заїхав на хмарочос Main Tower:

image

Перед тим як пустити в ліфт, просять 6.50Є, і перевіряють так як перед посадкою в літак. З металошукачем і просвіткою багажу рентгеном. Мій “мессер”, довелось взагалі залишити в камері зберігання. Але ліфт летить так, що закладах вуха не гірше ніж літак. 🙂

У Франкфурті залишилось лише дві довоєнні будівлі. Тому він дуже сучасний. Баварія більше така шкіряні шотри, пиво, йодлі (гуцули одним словом), хоча звісно в баварців є BMW і Siemens. А Франкфурт друкує євро, має управління залізницею, величезний вокзал (який замінив три колишні. Казали коли вокзал перемістили, машиністи тричі забувались що він тепер ближче, і пробивали передню стіну вокзалу).

Ще Майн має чудову набережну:

image

Багато
Пам’ятник економічній кризі у Греції:

image

“Найкраще кафе Німеччини”:

image

В якому є сніданки зі “шведським столом” за 8.90, чим я вигідно двічі скористався, бо ранки були холодні що капець.

Єдине що добре – після Кьольну, я їду на “схід”, а там кажуть дешевше.

До речі, німці майже не їздять поїздами. Автобуси вдвічі дешевші і не трясе все одно, бо ж німеччина. Єдина відмінність – квиток на автобус можна купити в інтернеті, на meinfernfuss.de, або busliniensuche.de. Шофер автобуса має на своєму смартфоні сканер штрих-кодів, ти на своєму смартфоні відкриваєш PDF з квитком, шофер сканує, і пускає тебе всередину.

image

В Кьольні я взяв готель, бо погано висипаюсь, всі хости рано йдуть на роботу. Ну і ніхто не хотів мене в Кьольні захостити.  Треба буде для Берліну більше запитів написати, думаю Берлін тоді буде не гіршим за Франкфурт.

Advertisements

Written by bunyk

Січень 22, 2016 at 18:35

Оприлюднено в Нещоденник

Tagged with

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: