Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Екскурсія надрами Карпат

with one comment

В суботу відвідав екскурсію Карпатами від “фірми” Geoattractions. Відмінність цієї екскурсії від інших, що її проводять геологи, і прогулянки карпатськими пейзажами та огляд відслонень супроводжуються коментарями що містять слова синклінальна складка, динамометаморфізм, заглушити баритом, значення яких пояснюється (якщо запитаєте, бо деколи спеціалісти думають що всі й так знають що означають ті слова які вони вживають. Перевірено психологами експериментально.). Разом з їхніми захоплюючими історіями місця які відвідуєш – стають вдесятеро цікавіші.

Двома найцікавішими місцями було відвідання стометрового кратера від вибуху газової свердловини, в яку помилково недолили бурового розчину (який мав би зрівноважити тиск), і свердловини Ойл-Сіті, яка колись фонтанувала по 3000 тон нафти на добу, так що та текла Дністром аж в Чорне море. Поки в неї не вдарила блискавка і не почала горіти. Цікава також розповідь про технологію гасіння свердловин.

Зараз біля Ойл-Сіті знаходиться свердловина №1600:

Правда чому впала ціна нафти, мені так ніхто й не пояснив, незважаючи на те що навколо було троє геологів, один історик, двоє економічних кібернетиків, еколог, а з іншими я не познайомився. (Ну і ще два адміністратори вікіпедії) 🙂 Ну, але це єдиний мінус, тому всім кому теж цікаво як виглядало життя в Карпатах 100 років тому і 100 000 000 років тому – раджу й собі спробувати. Хоча наступні екскурсії від Geoattractions напевне будуть після зими.

Поїздка заповнила прогалини в моїй освіті. 🙂 Бо хоч я й вчився в ФТЛ при Івано-Франківському Національному Технічному Університеті Нафти і Газу, нафти ще не бачив, а газ раніше нюхав лише на кухні. Тепер – побачив як він виходить прямо з під землі, і знаю звідки береться:

Ах, ще ми заїжджали в Східницю, попробувати місцеву “Нафтусю”, але мінеральну воду я вже бачив в Сільпо, тому то вже на любителя. 🙂

Advertisements

Written by bunyk

Жовтень 19, 2015 at 00:48

Оприлюднено в Нещоденник

Tagged with

Одна відповідь

Subscribe to comments with RSS.

  1. Мав можливість познайомитись з усім що повязано з нафтою, точніше з нафтопереробкою на старій роботі – Надвірнянському нафтопереробному заводі. Тоді дізнався дуже багато нового для себе.

    P.S. Надвірна має навіть пам”ятник нафті:

    Nemo

    Жовтень 19, 2015 at 09:35


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: