Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Монах який продав свій “Феррарі”

leave a comment »

Зустрічі найкраще призначати в книгарні, там чекати не нудно. 🙂 От я так стояв і чекав в книгарні “Є”, в руки трапилась книжка з заголовком як у цій публікації.

Сюжетом книжка чимось схожа на “Втрачений горизонт“. По сюжету там теж людина піднімається в гори, де зустрічає цікаву спільноту людей зі своєю культурою. Тільки ця книжка коротша і більш орієнтована на саморозвиток, тому сюжет там лише для прикраси, головне – ідеї та поради.

І звісно найцікавішими думками, які висловив монах, я з вами поділюсь. Хоча звісно в книжці все пояснюють набагато краще, з метафорами і прикладами.

mercedes-benz-sl-r129-1990-000492

Наша свідомість – як сад, і не варто туди пропускати бур’яни. Треба думати лише потрібні думки і не пропускати хвилювання, сумніви, злість і т.п.

Цього можна навчитись з практикою. Мозок схожий на м’яз, він стає сильнішим з практикою. (Так, це вже всі казали, але я ще досі не зрозумів настільки щоб регулярно качати мозок).

Можна наприклад застосовувати техніку протилежного мислення – Людина може тримати в голові шие одну думку, тому якщо думка погана – можна знайти добру, і витіснити доброю погану. Це подібно на те як людина змінює слайди на проекторі. Або Expecto Patronum! (Це з раціонального Гаррі Поттера, і про нього я обов’язково ще окремо напишу).

Щоб збільшити силу волі, окрім того що її застосовувати, корисно повторювати мантру “Я більше ніж те чим я видаюсь, у мені є вся сила і міць цього світу”.

Втома – це лише породження свідомості, а свідомість можна вчитись контролювати. (А ще трохи – рівень глюкози, яким теж можна керувати, але про це автор не згадує. Навіть в тому місці де він про дієту говорить.)

Щоб щось зробити – треба спершу уявити як ти це робиш. Тому варто також часто уявляти яким ти хочеш бути, і тоді бути таким. Тому треба тренувати уяву, а не переживати за всілякі дурниці.

Варто щодня знаходити час щоб подумати про своє життя, його мету і тим як покращити себе завтра. Наприклад в щоденнику варто записувати події дня, від гігієнічних процедур до стосунків з іншими, а також думки що приходять протягом дня. Далі оцінити їх і визначити чи мало це позитивний вплив. Якщо так – наступного дня старатись робити так само – якщо ні, наступного дня старатись виправити. Не треба надто переживати через помилки, головне їх не повторювати. Негативні події варто сприймати лише як уроки.

В саморозвитку як це не дивно, результат приходить швидше якщо про нього думати менше, а більше зосереджуватись і намагатись отримати задоволення від процесу.

Найважливіша мить – зараз. Минуле – пройшло і не зміниться, майбутнє – ще не настало (і часто ми переживаємо за те що й не настане). А всі зміни відбуваються тільки зараз. (Це теж вже всі сто разів казали, але знову ж таки, вчитись цього на практиці – набагато важче ніж просто знати).

Advertisements

Written by bunyk

Травень 18, 2015 at 00:25

Оприлюднено в Психософія

Tagged with ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: