Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Як рутувати Nook Simple Touch

with 2 comments

Меню Nook Manager-а

Меню Nook Manager-а

Якщо ви читаєте цей блог, то є велика ймовірність того, що ви ж програмісти, і повинні це знати. Я ж програміст, і мусів про це довго дізнаватись. Двічі. А робити щось двічі – не комільфо, треба оформити в процедуру. І можна цією процедурою поділитись з іншими.

Nook – це E-ink читалка з сенсорним екраном на яку можна поставити андроїд. Точніше на якій вже стоїть андроїд від Banse & Noble, але можна поставити повноцінніший, з Google Play Market-ом і всіма випливаючими з цього застосунками. З ризиком перетворити пристрій на шмат пластику і напівпровідників, але при прямих руках такий ризик не дуже великий.

Інгредієнти:

 • Nook Simple tooch з прошивкою 1.2.0 або 1.2.1. Перевіряється натиснувши n -> Settings -> Device Info -> About your Nook -> Software version.
 • Флеш-картка Micro SD.
 • Комп’ютер з читачем карток Micro SD.

Кроки

Найперше треба дістати Nook Manager. Для цього качаємо архів, і розпаковуємо з нього файл NookManager.img.

Вставляємо нашу флешку в комп’ютер, і дивимось який файл пристрою їй належить. Якщо виконати mount | grep /dev/sd, то отримаємо щось на зразок:

/dev/sda1 on / type ext4 (rw,errors=remount-ro)
/dev/sdb1 on /media/815A-12EA type vfat (rw,nosuid,nodev,uid=1000,gid=1000,shortname=mixed,dmask=0077,utf8=1,showexec,flush,uhelper=udisks)

sd означає SCSI Disk, і нумерується по алфавіту в порядку підключення. Зазвичай /dev/sda – це жорсткий диск, ну а /dev/sdb, /dev/sdc – флешки. Цифри – це розділи диска.

Записуємо образ на диск:

sudo dd if=~/NookManager.img of=/dev/sdb bs=1M

Далі витягуємо флешку з комп’ютера, вставляємо в Nook, вмикаємо Nook. Має завантажитись NookManager. Вибираємо пункт Root, воно попередить вас що це небезпечно, і порадить зробити бекап. Бекап займає хвилин 20-30. (Відновлення з нього – приблизно стільки ж.)

Після чого натискаємо Back, Root my device. Це займе кілька секунд.

Натискаємо Exit, воно скаже що варто витягнути флешку, і тоді відбудеться автоматичне перезавантаження.

Все, тепер у вас є Nook Manager та доступ до файлової системи. Але нема Google Play Market-та. Для того щоб він з’явився треба поставити таку штуку як NTGAppAttack. Качаємо там внизу файл, і переконуємось що його версія, така сама як і в нашого NookManager-а – 0.5.0.

Скачаши zip, вставляємо sd з NookManager-ром в комп’ютер і розархівовуємо вміст архіву в кореневу директорію розділу NookManager (змонтується також розділ NookBackup). Всередині архіву – папочка custom, і вона має доповнити вміст вже існуючої папочки custom на Nook Manager-і.

Наступні кроки варто робити без зупинок, щоб Nook не встиг втягнути оновлення плей-маркету, інакше все доведеться переробляти з початку, тому що оновлений маркет повертає помилку при з’єднанні з сервером. Він це робить довго, тому особливо спішити не треба, але головне – не розтягувати “задоволення”. Якщо в кінці виявиться що play market таки не працює, доведеться відновитись до бекапу і почати спочатку.

Вимикаємо Nook, вставляємо флешку і вмикаємо знову. Завантажується Nook Manager. В головному меню More -> Custom -> Install NTGAppsAttack 0.5.0. Коли воно напише що встановило – Back -> Back -> Exit, витягуємо флешку і він перезавантажується.

Далі по порядку:

 1. Натискаємо на зображення андроїда.
 2. Пропускаємо туторіал.
 3. Натискаємо “Sign In”
 4. Вводимо пошту свого Google-аккаунту та пароль, натискаємо “Sign In”.
 5. Залишаємо галочки біля “location tracking” і натискаємо Next.
 6. Забираємо галочку “Backup Settings to My Google Account” і натискаємо Finish.
 7. Повертаємось назад до ReLaunch і відкриваємо Market.
 8. Погоджуємося з “Terms & Conditions”.
 9. Натискаємо Apps -> All applications -> Top Free
 10. Вибираємо будь-який застосунок (наприклад Cool reader) і встановлюємо його. Не важливо який, головне аби відбулося з’єднання з сервером і Google дізнався про ваш новий пристрій.

Це ще не зовсім все. Через деякий час, Google синхронізує пошту, календар та інші свої дані з вашим пристроєм, і ви зможете ставити програми прямо з сайту play.google.com, обравши в випадаючому списку ваш Nook під назвою “phone”.

З андроїд пристрою пошук по play market-ту не працюватиме. Хіба що ви знайдете через веб-версію маркету застосунок SearchMarket.

І на цьому все. Які програмки ставити – самі вирішуйте.

Посилання

Advertisements

Written by bunyk

Лютий 1, 2015 at 20:44

Оприлюднено в Інструменти, Конспекти

Tagged with ,

Відповідей: 2

Subscribe to comments with RSS.

 1. Спочатку була ідея розблокувати і ставити програми. Мій колега таке зробив із своїм нуком, я подивився і думаю воно мені 100 років не треба – через великий час відгуку дисплея в бравзері не реально сидіти, все інше подібне , от і передумав. Читалка є читалка -все що є мені вистачає, якщо треба андроід, юзаю планшет чи телефон.

  Nemo

  Лютий 2, 2015 at 11:54

  • Читалка є читалка, і читати деколи хочеться і з браузера. 🙂 А ще, можна буде читати fb2 не заморочуючись з конвертацією в EPUB.

   bunyk

   Лютий 2, 2015 at 13:52


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: