Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Якби не der, die, das

with 7 comments

То були б німці з нас – казав мій тато. А ще, коли я вчив англійську в першому класі, заставляв мене вчити слова разом з артиклями. Не “apple”, а “an apple”, не “cat”, а “a cat”. В англійській цього не потрібно, але мого тата в школі вчили німецьку, де єдиний спосіб знати який артикль має бути перед словом – знати рід, який треба вивчити, тому що дівчисько – воно, зірка – він, сонце – вона, і багато інших несподіваних родів.

Єдиний спосіб – вивчити слова разом з артиклями. Окрім того може допомогти знання певних шаблонів, що допомагають вгадати артикль:

Завжди чоловічого роду (der/ein):

Дні, місяці, та пори року: Montag, Juli, Sommer (понеділок, липень, літо). Єдиний виняток – das Frühjahr, синонім до der Frühling, весна.

Сторони світу, місця на карті та вітри: Nordwest (північний захід), Süd (південь), der Föhn (теплий вітер з Альп), der Scirocco (сироко, гарячий вітер що дме в Європу з Сахари).

Атмосферні опади: Regen, Schnee, Nebel (дощ, сніг, туман)

Імена машин та поїздів: der VW, der ICE, der Mercedes. (Але мотоцикли та літаки – жіночого роду.)

Слова що закінчуються на -ismus: Journalismus, Kommunismus, Synchronismus (відповідають словам що закінчуються на -ізм в українській)

Слова що закінчуються на -ner: Rentner, Schaffner, Zentner, Zöllner (пенсіонер, провідник (поїзда), центнер (100 кг), митник). Жіночі форgми мають додатковий суфікс -in (die Rentnerin).

Основні хімічні елементи що закінчуються на -stoff: der Sauerstoff (оксиген), der Stickstoff (нітроген), der Wasserstoff (гідроген), der Kohlenstoff (карбон (вугіллеген)). Єдині інші елементи (зі 112 загалом) що мають чоловічий рід є der Phosphor та der Schwefel (сульфур). Всі інші хімічні елементи середнього роду (das Aluminium, Blei, Kupfer, Uran, Zink, і т.д.).

Завжди жіночого роду (die/eine)

Іменники що закінчуються наступними суфіксами: -heit, -keit, -tät, -ung, -schaft – Приклади: die Freiheit (свобода), Schnelligkeit (швидкість), Universität (університет), Zeitung (газета), Freundschaft (дружба).

Слова що закінчуються на -ie: Drogerie (магазинчик), Geographie, Komödie, Industrie, Ironie (часто відповідають словам англійської що закінчуються на -y)

Імена літаків, кораблів та мотоциклів: die Boeing 747, die Titanic, die BMW (тільки мотоцикли, машина – der BMW). Артикль die походить від die Maschine, що може означати літак, мотоцикл чи двигун взагалі.

Іменники що закінчуються на -ik: die Grammatik, Grafik, Klinik, Musik, Panik, Physik. Правда є винятки: der Atlantik, der Pazifik, der Katholik, та das Pik (піка, ♠). Океани чоловічого родку, бо der Ozean.

Запозичені слова що закінчуються на: -ade, -age, -anz, -enz, -ette, -ine, -ion, -tur: Parade, Blamage (ганьба), Bilanz (баланс в бухгалтерії), Distanz, Frequenz, Serviette (серветка), Limonade, Nation, Konjunktur (фаза економічного циклу). Рідкісний виняток з -ade: der Nomade. числа: eine Eins, eine Drei (одиниця, трійка)

Завжди середнього роду (das/ein)

Іменники що закінчуються на -chen чи -lein: Fräulein (незаміжня панянка), Häuschen (хатинка), Kaninchen (кроленятко), Mädchen (дівчатко).

Інфінітиви дієслів що використовуються як іменники: das Essen, das Schreiben (їжа, писання).

Майже всі з 112 відомих хімічних елементів (das Aluminium, Blei (свинець), Kupfer (мідь), Uran, Zink, Zinn (станум, олово), Zirkonium, і т.д.) – окрім шести чоловічого роду.

Імена готелів, кафе та театрів: Das Ritz, Das Starbucks та Das Hilton

Імена кольорів в якості іменників: das Blau, das Rot (синій, червоний)

Літери: das A, das B, і т.д.

Посилання

Advertisements

Written by bunyk

Листопад 9, 2014 at 10:16

Оприлюднено в Конспекти

Tagged with

Відповідей: 7

Subscribe to comments with RSS.

 1. Круто! Дякую!

  Дмитро Прокопчук

  Листопад 9, 2014 at 10:25

  • Невже ти й німецьку зміг собі якось втиснути?

   bunyk

   Листопад 9, 2014 at 21:59

   • В сенсі?

    Я колись вивчав німецьку в школі, але рівень був досить примітивний. Після основ граматики ми кілька років тупо читали простенькі тексти. Того я не можу сказати, що знаю німецьку. Просто зараз я вирішив її почати згадувати. І тут бах – твій запис 🙂 Так чудово! Це знак, я думаю 🙂

    Дмитро Прокопчук

    Листопад 11, 2014 at 10:19

 2. Де Ваш друг тримає невикористані артиклі?

  pchupik

  Листопад 9, 2014 at 16:57

 3. Чому німецька? А не наприклад іспанська чи польська мова?

  Nemo

  Січень 26, 2015 at 18:26


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: