Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Непереборний оптимізм – гра Полліанни

with 2 comments

Мене сьогодні зустріли свідки Єгови, і запитали чи я оптиміст. Я сказав що дивлячись новини, оптимістом важко бути, але це життєво важливо (і в цьому пості я поясню чому). Вони сказали мені що оптимізм має мати якесь підґрунтя, і далі затягли свою пісеньку про кінець світу. Але тут я вам про свою філософію розповім.

Спершу – про факти. Дослідження 5400 великих IT проектів (з початковим бюджетом більше 15 мільйонів доларів)(джерело), показало, що:

  • 17% великих проектів закінчуються так погано, що ставлять під загрозу існування компаній.
  • В середньому великі проекти перевищують бюджет на 45% а час на 7%, при цьому даючи на 56% менше вигоди ніж передбачалось.

Сумно, чи не так? Але чому, маючи таку статистику, не множити зразу бюджет на 1.5, ділити вигоду на 2 і тільки тоді починати проект?

А тому, що програмісти – вроджені оптимісти. Не оптиміст не може стати програмістом, просто тому, що як сказав хтось “Якщо ти віриш що все вийде – то може й вийде, але якщо віриш що не вийде – то так воно точно й буде.” Тому з’являється ідея, ти віриш що можеш її написати за вечір, сидиш до ранку розбираючи якусь багу, потім ще протягом тижня її товчеш, тоді розумієш що нічого не вийде тому що [кілька з можливих причин], і якось приходить нова ідея. Попередній проект мав би тебе навчити того що ти не такий офігенний програміст як думаєш, але де там, думаєш собі “та на це треба лиш кілька годин!” і пісня починається знову. І пофіг що 99% проектів – невдалі, може наступний ввійде в 1%? Ти навіть не думаєш про те що проект не вдалий, ти думаєш про функції які вже вмієш писати.

Пофіг на програмування, давайте почитаємо новини. Відкриваємо головну сторінку BBC:

  • US health officials are seeking 132 people who took the same flight as a Texas nurse on the day before she came down with symptoms of Ebola. // Людей може вбити вірус, страшно.
  • A blizzard and several avalanches in the Himalayas of central Nepal are reported to have killed at least 29 people, many of them trekkers. // Людей вбила снігова буря і лавини, шкода
  • Global shares fall sharply as concerns about weak global economic growth knock investor confidence. // Інвестори бояться вкладати через слабкий ріст світової економіки, погано.

Три з трьох головних новин – погані. Про Україну я взагалі мовчу. Але може все насправді не так? Може ЗМІ показують не все? Літаки не тільки падають, вони переважно успішно приземляються. І навіть якщо все насправді так, чи корисно нам про це знати?

Є версія – що не дуже: TEDxBloomington – Shawn Achor – “The Happiness Advantage: Linking Positive Brains to Performance”

Тому що легше щось робити, якщо віриш що з цього щось вийде.

Світ виправити ми не можемо, але своє ставлення до нього – так. Для цього дуже підходить гра Полліанни. Полліанна – персонаж придуманий ще в 1913-тому в США, тому є у вільному доступі мовою оригіналу на проекті gutenberg, дуже раджу прочитати. Є й український переклад.

А для тих хто ще не прочитав – пояснюю суть гри. Гра застосовується до ситуації яка вас гнітить, засмучує і спричинює інші неприємні почуття. В цій ситуації треба подумати над тим, з чого можна порадіти. Сусід шумить? Це ж так добре що ви можете чути, дехто цього не може! Зламали ногу? Маєте нагоду більше сидіти вдома й читати. В маршрутці тісно? Зате тепло. В маршрутці баба знову скандал розводять? Вам пощастило що у вас нема менопаузи яка спонукає вас в тому скандалі брати участь.

І ходіть прямо та усміхайтесь. Як настрій впливає на мову тіла, так і мова тіла впливає на настрій. А ще, настрій це заразно. В книжці Полліанна зарядила всіх оптимізмом, і коли їй його забракло – всі постарались їй цей оптимізм повернути.

Advertisements

Written by bunyk

Жовтень 16, 2014 at 00:26

Оприлюднено в Психософія

Tagged with ,

Відповідей: 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. “Є й український переклад.” -> Тут посилання гне мати з кодом 404. 🙂 Виправте, будь ласка.

    Макс Ляшук

    Жовтень 16, 2014 at 00:55


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: