Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Вкотре про сенс життя

with 2 comments

Сенс не шукають, його вкладають. Леонід О.

На питання з минулої публікації, мало хто дав відповідь, що, напевне, не дивно, бо питання важке. Питання навіть краще за відповіді на нього, бо питання одне з найважливіших, просте й можна сказати ідеальне. А всі відповіді – недосконалі. Як казав один вчитель з якоїсь Дзен-притчі: “Яке чудове питання, ти справді хочеш обміняти його на відповідь?”.

Більше того відповідь на це питання з часом може змінюватись. І до неї можна прийти. Шлях такий – кожного дня задавайте собі такі питання:

  1. Що я зараз роблю?
  2. Для чого я це роблю?
  3. Чи хочу я цього?

Зрозуміло що відповідь на перше – зараз ви читаєте мою публікацію. Але для чого? Щоб знайти сенс життя? Для чого вам сенс життя? Чи справді хочете його знати? Мати питання відкритим теж добре. Може також ви це читаєте тому що відчуваєте що те що робите в житті має мало сенсу? Тоді запам’ятайте питання і ставте їх собі частіше, вони дозволять вам як мінімум не робити зайвого.

Що речі, постійне знання відповіді на перше питання, англійською мовою називається “mindfullness”, і я думаю що в українській таке поняття теж повинно бути присутнім, надто вже воно важливе, але не знаю як воно називається. Може хтось підкаже?

Written by bunyk

11 Жовтня, 2014 at 00:09

Опубліковано в Психософія

Tagged with , ,

Відповідей: 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Зацікавило. Ґуґл переклав “mindfulness” – саме так, з одним, а не з двома ел як “уважність” і “пильність”. Я би ще переклав як “чуйність” чи “чувайність”, від слова – “чувайте”, як у цитаті “чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне.”(Мт26;41) Можна ще придумати якісь інші відповідники, на кшталт “духовна бадьорість” чи щось таке.

    patlatus

    3 Листопада, 2014 at 14:44

  2. […] Треба частіше питати себе чи те що ти робиш – те що ти справді хочеш робити, чи просто те що ти звик робити, і все розвернеться туди куди потрібно. […]


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: