Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Вдруге про якість вільного програмного забезпечення

with 7 comments

Колись я писав що вільне ПЗ за якістю гірше ніж пропрієтарне. Тоді я не нічого не знав про те як це програмне забезпечення створюють.

Програмне забезпечення за яке платять гроші має бюджет. А бюджет означає часові рамки. А часові рамки означають що проект запізнюється. А те що проект запізнюється означає що розробники знаходяться в стані стресу, і туплять кожні 20 хвилин. Це приблизно три помилки на годину і 480 помилок на місяць від одного розробника. Але помилки треба прибрати швидко, тому їх прибирають швидко. В результаті виходить якось так:

demotivation.us_If-duct-tape-cant-fix-it-It-means-it-is-serious_133508384627

Тільки зверху ще фарбують аби не так страшно було. 🙂

Натомість вільне програмне забезпечення пишеться з необмеженим запасом часу, для розваги і для заспокоєння нервів (о цей дивний вислів “вкладати душу”), функції додаються ті які потрібно тими людьми яким це потрібно і вони знають нащо їм це потрібно і завжди є якщо не документація, то можливість написати листа власнику проекту.

Але в мене все в порядку, я пишу наполовину open source. І навіть вмудрився чотири рази за місяць зробити рефакторинг свого коду.

P.S. Якщо ви заплатили за ПЗ гроші, це ще не означає що це ПЗ погане. Суть ж не в грошах, а в методології розробки і мотивації з якою це ПЗ роблять.

Advertisements

Written by bunyk

Вересень 11, 2013 at 22:07

Оприлюднено в Всяке

Tagged with , , ,

Відповідей: 7

Subscribe to comments with RSS.

 1. Якість програмного забезпечення вимірюється просто – наскільки воно задовольняє сьогоденним потребам користувача настільки воно і якісне. Якісний код не означає що ПЗ якісне, і навпаки. Для іграшок, скажімо, кількість кадрів в секунду та деталізація графіки важливіші за можливість працювати з даними старої версії, для офісного пакету підтримка старих версій вже на першому місці, а для серверного ПЗ уміння працювати місяцями без падінь та здатність до безболісного оновлення – те що і є якістю. І це я навіть не говорю про специфічні фічі.
  У платного ПЗ є ті хто думають про те як на ПЗ зробити гроші, а відповідно що користувачу дати зараз щоб він захотів за це заплатити. І тому платне ПЗ пошириніше, зручніше і дає можливість своїм користувачам робити більше. І в цілому платне ПЗ якісніше саме через усе вище згадане.

  Oleksandr Golovatyi

  Вересень 12, 2013 at 02:49

 2. Є ще така справа як маркетинг. І вільне ПЗ тим не дуже переймається, тому й не є таким поширеним — і справа тут не у якості. Модель відкритої розробки дає можливість залучити гарні мізки, і тому багато успішних фірм відкривають частину свого коду. А на рівні користувача тут справа звички, здебільшого (не без виключень, звісно) — що звичніше, те й якісніше.

  А стосовно бюджету, то й вільне програмне забезпечення може мати бюджет. У вільних проектах можуть бути задіяні люди, які з того живуть. Якийсь відсоток моїх власних доходів щомісяця накрапає якраз за написання відкритого коду.

  VerdaKáfo

  Вересень 12, 2013 at 08:48

  • Безплатність ПЗ і відкритість коду – не одне й те саме. Успішним є відкрите/вільне ПЗ за роботу над яким задіяним людям платять ринкову зарплатню, а зовсім не те яке долубають у вільний час ентузіасти.
   Крім того маркетинг додає вартості продукту, чом би й ні? Користувачам приємно споживати іФони чи Харлеї замість дешевших і технічно кращих рішень, а отже завдяки маркетингу вони почувають себе краще ніж навіть з дешевшим і функціональнішим продуктом конкурента.

   Oleksandr Golovatyi

   Вересень 12, 2013 at 23:45

 3. Вже з пів року сиджу в Убунті. Як офісному працівникові вистачає з головою. Та й ще є більше можливостей налаштуватися під себе, тепер працюю мабуть разів у два швидше.

  Atoly

  Вересень 13, 2013 at 14:54

  • Я користуюсь GNU/Linux з 2004 р. — тоді це було викликано бажанням жити чесно і небажанням платити страшні по тих часах гроші за ліцензії. А тепер, навіть маючи ліцензійні Windows та MS Office, не маю жодної в них потреби, і вони так і лежать на поличці у вигляді круглих шматочків пластмаси і алюмінію. Звичка — велика справа.

   Kos Ivantsov

   Вересень 13, 2013 at 15:35

   • Стосовно звички, погоджусь на всі 100%. Тепер коли сідаю за чийсь комп з Windows, мені там все здається таким тупим і кривим, як пів року тому в Linux. Та й з програмами легше: Inkscape набагато краще задовольняє потреби ніж CorelDraw, LibreOffice не поступається MS Word. Лише з розпізнаванням тексту ще не розібрався, бо рідко потрібно.

    Atoly

    Вересень 14, 2013 at 12:24

 4. У нас на фірмі недавно був реалізований перехід на вільне ПЗ.

  Тарас

  Вересень 15, 2013 at 15:40


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: