Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Звітність про доходи (частина друга, пригоди тільки починаються)

with 5 comments

ОПЗ – це скорочено “Система формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді”, і сьогодні ще трохи про цю програмку. Проте де взяти її, та ключі до неї – в попередній публікації.

Існує думка, що ПЗ написане для Windows, в Windows працює краще ніж в Linux. Та мушу вам зауважити, ця думка помилкова, під Wine все було набагато краще ніж під хваленою семіркою:

winda-dpa

Я сходив в податкову, мені там на флешку записали якийсь “правильний” інсталятор, сказали запустити його, потім запустити інсталятор для трьох оновлень в правильному порядку і все буде добре. Все й мало бути добре, але я так і не розібрався як з VirtualBox відкрити флешку. Добре що той консультант не знав про те що в мене код виду економічної діяльності – 62.01, комп’ютерне програмування, а то б ще почав думати що нулі в прибутках за квартал це закономірно. 🙂

Взагалі, податкова – це досить навіть приємна установа. Хоча, це напевне порівнюючи з військкоматами, поліклініками і паспортними столами.

А ще, звітність не обов’язково подавати в їх програмі, вони прямо там мені сказали що формат звіту відкритий, і пізніше я прочитав що й справді відкритий, і його опис можна прочитати в документі “НАКАЗ ДПА України від 3 травня 2006 року N 242 Про затвердження формату (стандарту) електронного документа звітності платників податків Із змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної податкової адміністрації України від 5 грудня 2007 року N 670”. (Приклад файлу формат якого описується в наказі можна буде побачити на наступній сторінці цієї публікації). Тобто вже давно є специфікація (якої якості ще треба буде з’ясувати), але чомусь ніхто не зайнявся розробкою відкритого ПЗ для генерації таких звітів. Треба буде зайнятись при нагоді.

Тільки от до 10 числа написати свій софт я в будь-якому разі не встигаю, тому поставив чистенький ліцензійний (OEM) XP на свій старенький HP і все запрацювало як має бути. Єдина проблема – в XP не працює з’єднання з WiFi, але напевне то й на краще, бо Norton Internet Security 2006 навряд чи справиться з небезпеками які чатують назовні.

Далі я думав над помилкою в звіті, через яку виходило що податкова мені винна купу грошей.
Заповнюю:
Рядок 12, сума доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 відсотків: 0.
Рядок 19, сума податку за ставкою 5% (рядок 12 * 5%): 0.
Рядок 20, нараховано всього за звітний (податковий) період (рядок 17 + рядок 18 + рядок 19): 0
Рядок 21, нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 20 декларації попереднього звітного (податкового) періоду): купа_грошей, попередню декларацію я подавав за ввесь 2012-тий рік.
Рядок 22: Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 20 – рядок 21): 0 – купа_грошей = -купа_грошей

Так от виходить що держава мені заборгувала. 🙂 Тепер думаю, що в рядку 21 треба писати 0, бо хоча я того року й подавав декларацію без нуля, але ж інакше мені цю доведеться здавати не за квартал, а за рік і квартал, а там нема такого поля…

Коли все заповнити і зберегти, створюється XML-документ з довгою назвою з цифр, де кожна цифра звісно щось означає. Вміст файлика можете переглянути на наступній сторінці:

Сторінки: 1 2 3

Written by bunyk

7 Травня, 2013 at 18:04

Опубліковано в Всяке, Конспекти, Нещоденник

Tagged with

Відповідей: 5

Subscribe to comments with RSS.

 1. […] UPD. Продовження цієї історії кохання читайте ось тут. […]

 2. > як з VirtualBox відкрити флешку. —
  потрібно додати свого «домашнього» користувача у групу vboxusers та перелогінитись, тоді в Settings -> USB буде доступ до флешок. Так, не дуже user-friendly, особливо як на ВіртуалБокс.

  dmytrish

  8 Травня, 2013 at 17:48

 3. Привіт
  От думаю собі теж робити приватного. Не підкажете який там відсоток виходить для програмістів з річним наваром менше 150 тис. ?

  Андрій

  16 Червня, 2014 at 19:22

  • 5% доходу + 37% від мінімальної зарплати щомісяця в пенсійний фонд.

   bunyk

   16 Червня, 2014 at 19:33


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: