Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Як подати звітність про доходи? (частина перша, трагічна)

with 8 comments

DPAemblМинулого кварталу я це робив на спеціальному папірчику (так, я програміст який іноді не любить комп’ютери, через деяке ПЗ, зазвичай пов’язане з фінансами), але з 2013-го року для платників єдиного податку третьої групи така халява не пройде. Тому доведеться таки ставити собі їхнє ПЗ, як би не хотілось цього уникнути…

Спершу треба отримати ключ. Для цього взяти паспорт і код ЄДРПОУ, в податковій взяти листочок з заголовком “РЕЄСТРАЦЙНА КАРТКА” на якій з одного боку є розділ 1 “Заява-приєдання до договору “Про надання послуг електронного цифрового підпису” для фізичних осіб/фізичних осіб – підприємців”, а з іншого боку розділ 2 “Заява на реєстрацію для отримання посиленого сертифіката відкритого ключа фізичною особою/фізичною особою підприємцем”, знайти ксерокс і зробити копію паспорта (дві перші сторінки і прописка), копію коду ЄДРПОУ і дві копії реєстраційної картки. Обидві копії реєстраційної картки заповнити, копії підписати.

Купити CD, принісши його разом з копіями до податкової постукати в кабінет що називається “центр сертифікації ключів”.

Вас посадять за комп’ютер, де доведеться ще придумати пароль (краще підготуйте заздалегідь, бо я боюсь що свій вже забув) і після того як ви заповните ще кілька полів, ключ запишеться на диск. Можна йти додому.

Вдома заходимо на сайт АЦСК ІДД ДПС, переходимо в розділ “програмне забезпечення” та скачуємо звідти дві речі:

 1. Програмне забезпечення “Системи формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності” та допоміжні компоненти
 2. “ДПС Захист звітності”

Якщо раптом ви не дружите з продукцією маленької м’якенької компанії (яку податкова дуже полюбляє), то в вас почнуться проблеми.

Що можна зробити? Ну, хоча б встановити Wine:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.5

“Захист звітності” встановлюється майже без проблем, якщо не звертати уваги на тупу ліцензію:

Ви маєте право використовувати дане ПЗ тільки за його прямим призначенням відповідно до цього Договору, документації користувача (інструкції).
Ви зобов’язуєтесь не здійснювати самостійно і не дозволяти третім особам здійснювати стосовно даного ПЗ наступні дії:

1. Декомпілювати (перетворювати об’єктний код у вихідний текст) дане ПЗ, його бази даних, а так само інші його компоненти (частини, модулі, файли). (Але чому?)
2. Модифікувати ПЗ, а також його компоненти (частини, модулі, файли), у тому числі вносити зміни в об’єктний код модулів або баз даних до них, за винятком тих змін, які вносяться засобами, включеними в комплект поставки ПЗ та описаними в документації. (Справді, чому?)
3. Передавати права на використання даного ПЗ, а також його компонентів (частин, модулів, файлів) третім особам. (Це як?)
4. Копіювати дане ПЗ, а також його компоненти з метою поширення (продажу, дарування, передачі у найом, у тому числі й іншими способами), неліцензійного використання. (Якщо програма безкоштовна, чому я не маю права її дарувати? Чи обов’язково кожну інсталяцію брати з сайту податкової?)
5. Створювати умови для використання даного ПЗ особами, що не мають прав на його використання.(Хто ці особи?)

ІДД ДПС не несе відповідальності за збитки, які виникли в результаті незаконного використання Вами даного ПЗ. Якщо Ви не згодні прийняти на себе умови цього Договору, Ви зобов’язані відмовитися від установки даного ПЗ. (Я б зрадістю відмовився, і використав якесь інше програмне забезпечення, чи взагалі б не подавав цей звіт, але хіба я маю вибір? Я б навіть написав щось своє для подачі звітності, але ж у вас ніде не описано жодного API. Чому?)

Тим не менш, це моя персональна ідіосинкразія, “Захист звітності” під Wine встановлюється успішно і при запуску, якщо не враховувати малесенького винятку в ole32.dll:

ДПС-звітність

далі працює успішно, і навіть хоче шифрувати якісь файли:

ДПС-звітність-захист

З створенням звіту не так просто. Воно по-перше хоче аби в мене була всяка гидота на зразок:

Internet Exproler

Internet Exproler

чи Fine Reader-а (чому саме його, а не будь-якого іншого для pdf?).

А ще йому треба Java:

Java Runtime Environment

Java Runtime Environment

Але якщо тобі ще й JRE треба, то чого ж ти, зараза, поширюєшся в exe?

ДПС-звітність-параметри вашого

Далі просять ввести код, і код ЄДРПОУ. Що таке ЄДРПОУ я то в курсі, а от який код треба ввести, я в документації не знайшов. Ввів якийсь один з КВЕДів.

Ярличок “Податкова звітність не працює”. Напевне треба скачати JRE з сайту податкової і теж спробувати поставити її під Wine, не знаю… 😦

UPD. Продовження цієї історії кохання читайте ось тут.

Written by bunyk

Квітень 22, 2013 at 19:49

Відповідей: 8

Subscribe to comments with RSS.

 1. Юзай virtualbox з тріальним windows, його можна скачати з їхнього сайту. Я серйозно.
  ЄДРПОУ – це твій id в базі підприємств України(він начебто має 7 цифр). Можливо, через це і не працює. Подивись чи в інтернет проситься.

  А от API було б круто!

  Сергій Брін

  Квітень 22, 2013 at 20:40

  • Да, в таких випадках параноїдально огороджений Віндоус (бажано все-таки не XP) у віртуалці здається найпритомнішим рішенням. Добре, що я з таким ще не стикався.

   dmytrish

   Квітень 24, 2013 at 15:30

 2. http://www.microsoft.com/rus/dino7/get-windows7.html
  До речі там можна вимкнути всі ефекти, щоб зменшити споживання ресурів до рівня XP.

  Сергій Брін

  Квітень 22, 2013 at 20:47

  • Один з найкорисніших коментарів тут. Тільки от ніяк не зберусь послухати вашої поради. Бо там ще й обліковий запис Microsoft хочуть мені створити.

   bunyk

   Квітень 28, 2013 at 22:55

 3. […] ОПЗ – це скорочено “Система формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді”, і сьогодні ще трохи про цю програмку. Проте де взяти її, та ключі до неї – в попередній публікації. […]

 4. […] також: Частина перша, частина […]

 5. Привіт, не підкажеш як там то все з приватним підприємництвом для програмістів? яка в нас категорія і який % податку?

  Андрій

  Червень 19, 2014 at 15:19

  • КВЕД – 62.01 Комп’ютерне програмування

   Третя група – підприємці з оборотом до 3 млн грн і з правом найму 20 осіб. Їх податок складе 3% або 5% залежно від включення або не включення ПДВ. Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/pidpriyemciv-sproschenciv-podilili-na-4-grupi.html

   Так як програмування не створює доданої вартості – то 5%.

   bunyk

   Червень 19, 2014 at 15:51


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: