Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Як приручувати паразитів свідомості і бути собою?

with 10 comments

Власне поняття “бути собою” трохи заїжджене і часто перекручене. Бути собою неможливо. Хоча б тому що той я яким я був вчора, і той що зараз пише ці рядки – дві різні людини. Єдине що в них спільного – минуле і спогади. Минулого в мене більше. От щодо спогадів – не факт. Може якісь витерлись.

А ще, бути собою важко, тому що ми не одні, а інші нам не дають.

angel_and_devil

Хоча, в християн модель дещо неточна. Диявол не сидить на плечі, він сидить прямо в голові. Як про це колись здогадались індіанці племені Черокі і описали в притчі про двох вовків. В коментарі Сірий Вовк зауважив що зазріть – не така вже й чорна, її можна з користю використовувати. Але не це важливо. Важливі для себе особисті якості кожен обирає сам. Що важливо – ми можемо годувати потрібного вовка. Тільки тепер це називається терміном нейропластичність або rewiring neural circuits (перепаювання нервових кіл, по аналогії з електронікою).

А що саме за персонажі щільно виплетені нашими нервовими клітинами і спаяні з свідомістю сидять всередині? Ну, нижче рівня свідомості їх ціла купа. Крім ангелів і чортиків, як нам діяти, можуть підказувати такі, здавалось би, примітивні субстанції як алкоголь чи кофеїн.

Людина, котра випила чашку кави – це така ж людина що й не випила чашку кави, тільки випила; і тому вона вже не може бути собою, бо вона вже є собою зі збільшеним рівнем кофеїну в крові і збільшеною активністю процесів збудження в корі головного мозку.

Цим я хочу сказати що бути собою все одно не вийде, тому й не варто старатись. Краще постаратись, і ставати тим, ким ми хочемо стати. Тільки от використовувати такі речовини для керування своїм станом не варто. Не тільки тому що воно шкідливо для печінки, а просто, краще тренувати ручне управління.

Але якщо наш стан так сильно залежить від того що там в крові на даний момент плаває, то чи можна допомоги сторонніх речовин ним керувати? Як стати тим ким хочеш стати? Виявляється можна просто зіграти, ті рівні нервової системи що керують залозами не відрізняють те що свідомість уявляє, від того що свідомість сприймає, тому й нашу гру можуть сприйняти за дійсність:

А ще, як Джекі Чан показав нам у фільмі “Неперевершений”, він може будь-кому надавати підсрачників тому що багато усміхається. Тому усміхайтесь, качайте м’язи обличчя. Нервові ланцюги прокачаються разом з м’язами. 🙂

Ах, ну і “Паразити свідомості” – це одна з найстрашніших книжок які я читав. Може тому що ще до Стівена Кінга не добрався, а може тому що ці паразити таки існують насправді, хоча вони й не такі розумні як в книжці. В будь-якому разі – рекомендую. Особливо шанувальника Ктулху і компанії.

Advertisements

Written by bunyk

Квітень 2, 2013 at 00:06

Оприлюднено в Психософія

Tagged with , ,

Відповідей: 10

Subscribe to comments with RSS.

 1. Як Ти/Ви (якому звертанню до/від незнайомців віддаєш перевагу?) ставишся до відкритого суспільства?

  Андрій

  Квітень 2, 2013 at 09:25

  • Як вам зручніше. Майже не звертаю уваги на ти/ви, тому мене часто по кілька разів просять перейти на “ти”, а я все забуваю.

   А відкритого суспільства того що Поппер описав? Ще не читав, але здається прихильно. Бо Мілтон Фрідман навіть переконав мене що спалювати прапори – прийнятно, хоча я можу до цього все ще ставитись дещо емоційно. Головне – не спалювати людей.

   bunyk

   Квітень 3, 2013 at 07:51

 2. Що цікаво, і притча про двух вовків, і паразити свідомості описані в 4-томнику (ніби 5-томнику уже) “Сенсей” Анастасії Нових. З езотеричної точки зору, звісно же.

  danbst

  Квітень 2, 2013 at 11:06

  • Ти нащо таке читав? І як воно?

   bunyk

   Квітень 3, 2013 at 08:04

   • Почитай, прикольне і швидко читається. Езотерика, буддизм, теорії змови, альтернативна історія, практики. І дії відбуваються в Києві, здається. А найприкольніше – фотографії авторки в інтернеті немає, що ще більше посилює враження “мені відкрили велику таємницю”.

    danbst

    Квітень 3, 2013 at 21:24

    • Хм. Може десь з’явиться в черзі після “Керування спільним” і “12 22 63”.

     bunyk

     Квітень 4, 2013 at 12:08

    • А де взяв?

     bunyk

     Квітень 4, 2013 at 12:08

     • в інтернеті вільно розповсюджується. Є і аудіо варіант (з нього починав).

      danbst

      Квітень 4, 2013 at 20:09

 3. Проковтнув «Паразитів свідомості» на одному диханні. Кінцівка дещо розчарувала, хоч початок був дуже хороший: поки автор говорить про свідомість, його читати дуже приємно (і перегукується із багатьма знайомими відчуттями, хоч ототожнювати його художній всесвіт із нашим реальним було б дуже нерозважливо), але наприкінці починається досить традиційна теософія/антропософія/містична натурфілософія штибу початку двадцятого століття (тонкі тіла, нематеріальні космічні мешканці) та якісь сміховинні фізичні факти (Місяць, що починає рухатись швидше при збільшенні радіусу орбіти, наприклад, та далекі від нашої реальності астрономічні дані).

  Так у чому страшність цієї книжки? Дуже оптимістична книжка же.

  dmytrish

  Квітень 4, 2013 at 09:30

  • Ну, там в кінці, коли команда “мисливців за паразитами” розганяє космічні кораблі за допомогою енергії думки швидше ніж за допомогою іонного двигуна, чи яка там в них була технологія, це звичайно дуже оптимістична книжка.

   Але спочатку, коли читаєш про те як паразити намагаються вбити всіх хто про них дізнається, і що вони не так вже й далеко, і що ти про них дізнаєшся, то якось починаєш очікувати нападу, і не тільки коли заходиш в темну кімнату, а коли закриваєш очі – боїшся щось побачити. Аж шерсть стає дибки. 🙂

   bunyk

   Квітень 4, 2013 at 12:06


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: