Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Краса

with 2 comments

Так, ще пару років блогування і я зможу скласти власний філософський словник. А поки що – просто про те що таке краса.

Перше що згадується – краса буває зовнішня і внутрішня. По суті це одне й те ж поняття, просто зовнішня краса – це те що можна помітити швидше. Щоб відрізнити внутрішню красу, треба дещо розуміти, мати можливість “заглянути під капот”, і образ не обов’язково повинен бути візуальним.

То що таке краса? Краса, це результат незвичайного, спрямованого на покращення життя зусилля, це щось рідкісне що невідомим чином робить життя кращим.

Sunset 2007-1

Забув чия читата, але “Чудове виконання таке рідкісне через те що якби його міг виконати кожен, воно б вже не вважалось таким чудовим”. Краса змушує людину зупинитись повернути голову і роздивитись.

Людям подобається схід і захід сонця бо це природнє явище триває дуже малу частину доби. Гори гарні, тому що на них важко вилізти. Літаки гарні, тому що кожна деталь в них продумана і перевірена по кілька разів.

Дівчата гарні тому що в них гарні батьки, вони гарно харчуються гарно рухаються, гарно виховані і кожну деталь свого вигляду продумують чи не більше ніж інженери деталі своїх літаків.

Ще є приказка “В здоровому тілі здоровий дух”. Здається Сенека казав що її римляни трохи перекрутили, і насправді скоріше мало бути навпаки, здорове тіло це результат діяльності здорового духу. Звісно можна заперечити що спадковість і середовище теж впливають на здоров’я, але здоровий дух – це щось що проступає крізь тіло. Хоча б тим як людина дивиться.

Nick Vujicic speaking in a church in Ehringshausen, Germany - 20110401-02

Цьому є чудовий приклад: Нік Вуйніч – хлопець що всім своїм виглядом показує що йому нічого не бракує, це у вас проблеми в голові, бо ви думаєте що вам чогось бракувало. Він красивий, тому що живе непросто. Кожне непросте життя чомусь красиве.

Навіяно цим відео.

В його обговоренні підказують що краса – це якість. Що таке якість намагається пояснити Роберт Пірсіг. Виходить слабо, бо якість це щось що передує будь-якій її інтелектуальній конструкції. І тому визначення не будується. Але якість це якась сила у всесвіті що змушує все від атомів до живих істот еволюціонувати і збільшувати свої рівні якості. Виходить щось протилежне до ентропії, хоча це визначення негативне і занадто просте.

Але це не пояснює захід сонця. Я досі не розумію чому захід сонця гарний.

Така сама проблема з’являється коли ми наприклад хочемо писати гарний код. Ніхто не знає не тільки як написати гарний код, а взагалі що таке гарний код. Але! Майже кожен програміст відрізнить гарний код від негарного. Тому є простий спосіб писати кращий код: писати його двічі, тричі, 10 разів, скільки потрібно, а потім вибрати найкращий варіант. Отак.

Так з музикою, так з текстом, так з собою. Ах, цей текст не дуже гарний. Зате він не останній, ось в чому суть.

Advertisements

Written by bunyk

Червень 26, 2012 at 18:48

Оприлюднено в Психософія

Tagged with

Відповідей: 2

Subscribe to comments with RSS.

 1. Красивий код… Ну я думаю, це такий код, в якому закладена безмежна розширюваність. Тобто, якщо тобі потрібно зробити до коду зміни, то сама архітектура програми підказує тобі шлях до цих змін. При цьому жодного натяку на “передбачення” усіх ситуацій явно немає.

  danbst

  Червень 27, 2012 at 11:08

  • Як все просто. Залишилось питання про те як його писати. 🙂

   bunyk

   Липень 1, 2012 at 13:14


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: