Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Зневадження індивідуальності

with 10 comments

Індивідуальність – це видові відмінності представника класу індивідів. Ну а індивід – це людина: організм і душа. Зневадження – це усунення вад. Вада – поведінка що відрізняється від описаної в вимогах. Мені потрібно не так щоб ви багато знали, як аби ви мене розуміли. Тому що мені самому потрібно ще багато чого з’ясувати, аби продовжити наступну історію:

Історія така. Жив собі хлопець, і нічого йому не бракувало, бо мав все що хотів. Може тому що не надто багато хотів. Він собі жив, іноді був собою задоволений, іноді незадоволений, іноді змінювався на краще, іноді це йому не вдавалось. Але він розумів що він людина, а в порівнянні з іншими людьми він був цілком нормальним. Іноді кращим іноді гіршим. Тому особливо своєю недосконалістю він не парився.

Але одного разу хлопець зустрів гарну дівчину. Ну, і зрозуміло йому одразу почало її бракувати, на те вона й гарна.

І він раптом почав помічати в собі вади яких раніше не помічав. Гірше того, він почав відчувати в собі вади, але не міг виявити їх походження. А цей хлопець непогано вмів виявляти походження вад, можна сказати це була його професія.

Зокрема він користувався методом дихотомії. Будь-яку ваду можна виявити розділивши систему навпіл. Якщо в одній з частин ваду не виявлено – значить вона в іншій. Або, що набагато складніше – в емерджентних властивостях що з’являються при взаємодії частин.

Невідомо чи він здивувався від того що люди (і він теж людина), на даному етапі розвитку гуманітарних наук, це самі лише емерджентні властивості. Складові частини звісно виявлено, але не всі, а ті які виявлені – занадто низькорівневі.

Також проблема з’являлась і з формулюванням описів вад. Дівчина дуже відрізнялась від хлопця. Вона думала по іншому, діяла по іншому і говорила по іншому. Тому він не завжди розумів її мову.

Але розуміти мови – теж його професія. І він взявся і за цю ваду теж. Не можна сказати що він досяг в її виправленні значних успіхів, але принаймі він дізнався що:

С поэтическим языком дело обстоит, «как с математической формулой: он создает свой мир, играет только со своими возможностями». Такой язык темен, и настолько темен, что иногда поэт «сам себя не понимает». Ибо он рождается на «музыкальной темперации души», на сонорных напряжениях и спадах, не указывающих более на значение слов. Если его кто-либо и понимает, то лишь немногие посвященные, не ожидающие от поэзии «низших предикатов», а именно: «правильности, понятности, прозрачности, упорядоченности». Есть высшие предикаты — гармония, ­эвфония. Г.Фридрих. Структура современной лирики

А Луцій Анней Сенека, який зневаджував щось подібне ще задовго до нашого героя сказав що знати значення слів не так вже й потрібно. Головне знати що робити з життям.

Хлопець знав що робити з життям. Йому потрібно було тільки з’ясувати що дівчині потрібно від нього.

І зараз він б’ється над проблемою того як стати кращим, і як зрозуміти вимоги й критерії кращості. І невідомо чи тут існує спеціаліст з вимог.

Можливо проблема в тому що в нашого героя голова доверху забита нижчими предикатами. Це видно з першого погляду, з того як він висловлюється. Один друг якось вже казав йому що боїться що він скоро взагалі самими визначеннями або посиланнями буде говорити. “Зневадження індивідуальності”, а далі визначення слів з заголовку? Де евфонія, б^%$#@!? Хоча, що таке евфонія? І навіть важливіше питання: евфонія взагалі потрібна?

Written by bunyk

20 Червня, 2012 at 02:00

Відповідей: 10

Subscribe to comments with RSS.

 1. О, я прям себя узнал. Ну это же так круто – видеть идеал вдалеке, видеть себя неидеального вблизи – и стараться сокращать дистанцию. Пойду на турники, йопта 🙂

  jtimv

  20 Червня, 2012 at 06:09

  • О, ну ти звісно шариш. Турніки – гарантований засіб що допомагає ходити прямо і спати спокійно.

   bunyk

   20 Червня, 2012 at 19:11

 2. ідеальних дівчат, як і ідеальних програм, не існує. Підсвідома платонічна призма просто знущається над хлопцем, намагаючись виконати вказане вище “зневадження” за допомогою хитрої підміни понять.

  >> Йому потрібно було тільки вияснити що ідеальній дівчині потрібно від нього – цілком звичайного хлопця

  брутфорс, можливо по словниках =)

  danbst

  20 Червня, 2012 at 10:33

 3. > Але одного разу хлопець зустрів ідеальну дівчину […] І він раптом почав помічати в собі вади яких раніше не помічав.

  срашно навіть подумати, що було би, якби цей хлопчина закохався у дівчину, значно дальшу від ідеалу, ніж він сам. адже ж вивчення та усунення вад — це його професія? =)

  хоча ні, все правильно: об’єкт закоханості завжди ближчий до ідеалу: природа має свої методи тимчасового зневадження =)

  tivasyk

  20 Червня, 2012 at 10:34

 4. Є@#%& тебе вштирило.
  Сам пост – спроба завуалювати типовий “rant” на тему “есть одня тян, а я чмо ее недостоин”. Але це нічого. Лямур такий. Я коли згадаю що я в жежешечку писав – досі пробирає (можу тільки згадати, так як вже потер компрометуючі матеріали).
  Якщо вже так хочеш застосувати конструктивний підхід до вирішення цього питання, то переглянь свою аксіоматику. Хто тобі сказав, що вона ідеальна? Якийсь токсикоз? Ні, я не раджу вишукувати недоліки в інших. Вся різниця в тому, що вона не париться, а ти паришся. Хто після цього ідеальний?
  P.S.: Якщо ти вже борешся за чистоту української мови зі своїм зневадженням, то заміни “вияснити”, бо дуже ріже очі.

  Alexander Yakushev

  20 Червня, 2012 at 10:38

  • підтримую автора цього коментаря. не те, щоби я вірив, що автор допису до чогось тут дослухається — і це теж правильно по-своєму =)

   кохання й справді така штука… цікава. закохався, тебе тіпає, як під електричним струмом: то депресія («вона така ідеальна, а я…»), то ейфорія («вона мені всміхнулася!»)… а тоді знаходиться хтось, кому ти потрібен саме такий, який ти є — і бац, одружений =)

   нагадало анекдот, до речі… не знайшов у тенетах, тому перекажу не смішно: «зустрів жінку гарну й розумну, має дві вищих освіти, знає три іноземних мови… зрозумів, що не вартий її: бідний, забуте вище, без знання мов… вступив до вишу, вивчив англійську й німецьку, відкрив свій бізнес, придбав мерседес… зрозумів, що вона мене не варта». якось так. …і ще один: «практично неможливо переконати жінку, що ти її не вартий, якщо вона вже зібралася за тебе заміж!»

   tivasyk

   20 Червня, 2012 at 11:27

  • За “з’ясувати” дякую. Не знав що “вияснити” – суржик. А слово “зневадження” мені просто подобається, в мене з мови 7/12, тому ні про яку чистоту не йдеться.

   bunyk

   20 Червня, 2012 at 19:20

 5. А взагалі народ, не сильно переживайте. Я все ще цинічний, прагматичний нігіліст, яким завжди й був, ну може трошечки інший, але я щодня інший.

  “Ідеальна дівчина” – це змінна, названа так щоб було ясно що вона посилається на mock обє’кт, для відокремлення зайвих в нашому кейсі деталей.

  Звичайно при “інтеграції” все трохи складніше, як співають в класиці:

  Я ненавидів поп, я слухав тіко рок-н-рол

  Але вона любила диско, а не рок-н-рол

  Навушники це вирішують. 🙂

  bunyk

  20 Червня, 2012 at 19:27

 6. Ну, і так ідеальні дівчата бувають тільки у філософії Платона.

  Але бувають найкращі в межах спостережуваного всесвіту дівчата. Їх може не існувати. Але якщо вони існують, то вони єдині. Теорія порядку. 🙂

  bunyk

  20 Червня, 2012 at 20:03


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: