Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

138 років з дня народження Говарда Картера

with 7 comments

Го́вард Ка́ртер — англійський археолог; знайшов гробницю Тутанхамона (1922).

Зміст

Початок кар’єри

Говард Картер народився в Лондоні, в сім’ї Семюеля Картера, вмілого художника, який навчив сина основам малювання олівцем та фарбами, і Марти Джойс (Сендс) Картер.

В 1891, у віці 17 років, талановитий молодий художник був відправлений до Єгипту Фондом дослідження Єгипту, для того щоб допомагати Персі Ньюберрі в розкопках могил Середнього царства в Бені Гасан. Навіть в такому юному віці йому вдалось вдосконалити способи копіювання оздоблення могил. В 1892 він працював протягом одного сезону під опікою Фліндерса Петрі в Амарні, столиці заснованій фараоном Ехнатоном. З 1894 до 1899 він працював з Едуардом Невіллем в Деір ель-Бахарі, де він записував настінні рельєфи храму Хатшепсут.

У 1899, Картер був призначений першим головним інспектором Єгипетської служби старожитностей (англ. Egyptian Antiquities Service (EAS)). Він наглядав за багатьма розкопками в Тебесі (зараз відомому як Люксор) перед тим як в 1904 був переведений в Інспекторат Нижнього Єгипту. Картер покинув службу старожитностей у 1905 після інциденту між групою французьких туристів, та Єгипетськими охоронцями ділянки, в якому він став на сторону охоронців.

Гробниця Тутанхамона

Після трьох важких років, Картера найняв Джордж Карнарвон для нагляду за розкопками в 1907. Їх познайомив Гастон Масперо, який хотів переконатись що Картер познайомиться з сучасними археологічними методами та системами записів.

Карнарвон фінансував роботу Картера в Долинці Царів з 1914, але вона була перервана першою світовою і продовжилась лише в 1917. Після кількох місяців безплідних пошуків, Карнарвон почав виявляти незадоволення браком результатів і в 1922 дав картеру фінансування на останній сезон пошуку гробниці.

4 листопада 1922, команда Картера що проводила розкопки виявила сходи що вели до гробниці Тутанхамона (позначеної відповідно KV62 (англ. kings valley 62)), неторканою і найбільш збереженою гробницею з тих які коли-небудь знаходили в Долині царів. Він передав Карнарвону щоб той з’явився, і 26 листопада 1922, з Карнарвоном, його дочкою, та іншими присутніми він зробив “крихітний пролом в верхньому лівому кутку” дверного проходу, і за допомогою світла свічки зміг розгледіти, що багато скарбів з золота та чорного дерева все ще були на місці. Він зробив цей пролом долотом що його бабуся подарувала на сімнадцятий день народження. Вона знала, що одного разу він зробить видатне археологічне відкриття. На той момент він ще не знав, чи це могила, чи проста схованка, але помітив багатообіцяючий закритий прохід між двома статуями охоронців. Коли Карнарвон спитав “Ти що небудь бачиш?”, Картер відповів відомими словами “Так, дивовижні речі.”

Наступні кілька місяців були витрачені на каталогізацію вмісту першої кімнати, під “іноді стресовим” наглядом П’єра Лакау, генерального директора урядового відділу старожитностей. 16 лютого 1923 року, Картер відкрив зачинений прохід, і виявив що він справді вів до поховальної кімнати, та вперше поглянув на саркофаг Тутанхамона. Всі ці відкриття палко висвітлювались світовою пресою, але більшість її представників сиділи в своїх готелях, на місці дозволяли знаходитись лише Генрі Волламу Мортону, і його яскраві описи допомогли закріпити репутацію Картера серед британської публіки.

Власні записки Картера, та фотографічні докази, вказують на те що він, Лорд Карнарвон та Леді Евелін Герберт увійшли в поховальну кімнату невдовзі після відкриття гробниці, і перед офіційним відкриттям.

Пізніша робота та смерть

Очистка гробниці яка містила тисячі об’єктів продовжувалась аж до 1932. Після свого сенсаційного відкриття, Говард Картер покинув археологію і став працювати на пів ставки агентом музеїв та колекціонерів, включаючи Клівлендський музей мистецтв, та Інститут Мистецтв Детройту. Він відвідав Сполучені Штати у 1924, і провів серію ілюстрованих лекцій в [Нью-Йорк]]у та інших містах США, які користувались значним успіхом, поширюючи в америці єгиптоманію.

Він помер від лімфоми, різновиду раку, в Кенсінгтоні, Лондон, другого березня 1939 у віці 64. Природня смерь археолога через такий довгий час після відкриття гробниці, незважаючи на те що він був лідером експедиції, зазвичай використовується як доказ скептиками теорії того, що “прокляття фараонів” нависає над групою що порушила спокій гробниці Тутанхамона.


Ну, такі справи з археологами. Взагалі сьогодні день перемоги, і вам напевне було б цікаво прочитати щось цікаве про криптоаналіз шифрів вермахту, але раз Google вдруге дає шанс зробити блог страшенно відвідуваним, то чому б і ні? 🙂 Цього разу пробую копіпасту. А всіх постійних читачів прошу пробачення, після 13 числа я обов’язково напишу щось своє і тематичне. Гарного вихідного!

Advertisements

Written by bunyk

Травень 9, 2012 at 01:53

Оприлюднено в Передруки

Tagged with ,

Відповідей: 7

Subscribe to comments with RSS.

 1. Схоже твій сьогоднішній експеримент провалився — у видачі Ґуґла тебе нема. Може вони тебе в чорний список занесли за SEO-експерименти?

  Тарас Білоус

  Травень 9, 2012 at 10:26

  • Ага, ровалився. В видачі я є, але десь далеко. Можна пошукати наприклад “138 років з дня народження Говарда Картера”.

   Думаю так, проблема тут в копіпасті, і в тому, що про Кіта Харінга в укр-неті взагалі нічого не було, а Картер набагато відоміший чоловік.

   bunyk

   Травень 9, 2012 at 11:11

 2. ти теги мабуть не ті проставив.

  А можеш ще раз пояснити “для тупих”: у чому суть експерименту?

  danbst

  Травень 9, 2012 at 11:11

 3. В деякі дні частота певного запиту до google неймовірно зростає, бо його можна зробити одним кліком. І хочеться зробити, бо ж цікаво, що на картинці.

  Якщо вчасно задовільнити цей запит, можна добитись непоганого тимчасового зростання аудиторії:

  Ну, звісно це залежить від позиції видачі в Google і можливо ще чогось.

  bunyk

  Травень 9, 2012 at 11:28


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: