Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Фізика в ліриці

with 11 comments

Всі напевне чули пісню:

І всі напевне знають що Вакарчук молодший – кандидат фізико-математичних наук. І от якщо ви вслухались в кінець пісні, то там є приблизно(а з допомогою добрих науковців (часто дивуюсь які цікаві люди буває читають мою писанину) стало відомо точно) такі слова:

In the present paper some new three-dimensional magnetic fields in which the motion of the electron is supersymmetrical have been found. Another new aspect is that in the considered magnetic field the extended SUSY with two, three or four supercharges is realized. The existence of the exact SUSY or breaking SUSY is an interesting question. In order to answer this question it is necessary to investigate the equation for the ground state with zero-energy level Q_0\Psi = 0 in the magnetic field studied. In the two-dimensioan case this problem was solved by Aharonov and Kasher. It was shown that the number of states with zero energy is equal to \left[\Phi / \Phi_0 \right] and \Phi / \Phi_0 - 1 if \Phi / \Phi_0 is integer,

і на цьому слова в пісні закінчуються, але ні параграф “conclusion”, ні абзац, ні речення не закінчуються.

where \Phi is the magnetic flux over the XY plane, \Phi_0 = 2 \pi \hbar c / |e| is the flux quantum.

Далі переписувати не бачу сенсу, бо слова пісні ми вже і так визначили, а не знаючи чому e взято по модулю якщо воно і так додатнє (може це якийсь вектор?), чому дорівнює h з планкою, і що таке flux (густина потоку енергії) користі з того і так не буде. Зрозуміло що текст був вставлений в композицію для краси, а не для того щоб всі дізнались щось нове про електрони й магнітні поля.

Стаття називається “Supersymmetry of the electron in a three-dimensional magnetic field”, але я її ніде не можу знайти (Хіба що можна за купу баксів замовити номер журналу в якому вона публікувалась) (посвячені люди знають як працює наука). Подяка ютуберу nospamURA за те що підказав як стаття називається.

Тепер зрозуміло про що пісня. Пісня однозначно про те як бідний Святослав хотів гуляти по вулиці, там де світло дискотек, а його змушували сидіти в світлі бібліотек і писати статті про суперсиметрію електрона в тривимірному магнітному полі. Ну, але куди подітись якщо в тебе такий тато. 🙂

До речі, варто зауважити, що є вірші (як от слова цієї пісні) семантика яких пов’язана зі словами не таким традиційним способом як це відбувається в прозі, а іншим. Правда розповім я про це пізніше, коли хоч трохи виясню яким.

Written by bunyk

Березень 29, 2012 at 05:00

Оприлюднено в Всяке, Передруки

Tagged with

Відповідей: 11

Subscribe to comments with RSS.

 1. Nice! Тільки зараз зрозумів про яку Сьюзі Вакарчук співав в одноіменній пісні:).

  unlog1c

  Березень 29, 2012 at 09:09

 2. Ось ця стаття, можете вивчати, якщо цікаво:
  ftp://ftp.univ.kiev.ua/incoming/upload/SUSY.pdf

  Max

  Березень 29, 2012 at 16:14

  • Ура. Нарешті я знаю про точно що там розказують. Але як я розумію вона сама в аплоад нашого ФТП не попала.. В вас є якийсь vip-аккаунт на ScienceDirect, чи цей файлик зберігався десь в бібліотеці?

   bunyk

   Березень 29, 2012 at 18:47

   • http://dl.dropbox.com/u/5815276/Tkachuk.PLA.97.pdf — альтернативний лінк на статтю, якщо не викачується. Є методів заграбастати потрібну статтю, н-д sci-hub.org чи http://science4you.lib.mipt.ru/

    Engraver

    Березень 29, 2012 at 22:52

   • Та викачується, чому ні. На надійність ресурсів домену univ.kiev.ua ще жодного разу жалітись не доводилось. Якщо звісно не рахувати bill, але я ним вже давненько не користуюсь.

    Недавно якраз читав про те як офіційні наукові журнали гребуть бабло (при чому найбільше з авторів публікацій), і з читачів, і думав що в науці теж пора з’явитись піратам. На жаль забув посилання на статтю. Її теж якийсь фізик написав.

    bunyk

    Березень 29, 2012 at 23:02

   • В мене є vpn доступ до мережі університету (західного), який має електронну підписку на ці журнали.

    Max

    Березень 29, 2012 at 23:18

 3. Пірати в науці давно є — навіть та ж Wikimedia foundation.

  Max Ulidtko

  Березень 30, 2012 at 13:40

  • Все, я зрозумів, чому не попадаю відповідями всередину діалогу. Це все через калічну систему логіна .\_/.

   Я приходжу на блог, читаю коменти, тикаю в ссилку «Відповісти» під одним із них, пишу комент, натискаю заповітну кнопку… і тут вордпрес мене зупиняє з якимись там підозрами, що я ніби зареєстрований на wordpress.com і неодмінно маю залогінитися. «Ну що це таке за ####» — кажу собі я, натискаю в браузері кнопку «назад», двома кліками логінюся в клятий вордпрес через фейсбук, і жму «Post comment». Мій браузер достатньо розумний, щоб в цьому сценарії не загубити мій цінний комент, але не настільки вправний, щоб відновити ефекти від натискання кнопки «відповідь» під одним із коментів. Тому мій комент поститься в найверхній рівень.

   Причому логінитися через фейсбук я маю кожен раз наново — блог мене забуває. Бунику, чи не можна з цим щось зробити? 🙂

   Max Ulidtko

   Березень 30, 2012 at 13:51

   • Ну, може логінся вручну вводячи емейл і логін.

    bunyk

    Березень 30, 2012 at 19:11

 4. […] UPD. Мало не не забув про пісню Вакарчука про бібліотеки і фізичні статті. […]


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: