Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Про призначення та обмеження слів (Dean Leysen)

leave a comment »

Не встиг я пожалітись на те що слова не всесильні, як в телевізорі YouTube з’явився запис з короткою інструкцією користувача слів. В автора відео язик непогано підвішений, і його думка в цій галузі може вважатись до певної міри авторитетно. Тому я вирішив поділитись з вами, і зробити маленький “синхронний переклад”.

Доброго ранку інтернети!

В цьому відео я хочу поговорити про призначення та обмеження слів.

Коли ми позначаємо чи називаємо щось, ми насправді створюємо для себе інструмент для передачі якоїсь інформації так щоб нас правильно зрозуміли. Тому слова це фунціональні штуки створені людиною для того щоб розрізняти поняття.

Проблема з’являється тоді коли ми використовуємо слова так неначе вони мали притаманне невід’ємне філософське значення, або якесь фіксоване відношення з реальністю.

Наприклад в багатьох суперечках я бачив людей, які використовують аргументи на зразок “Справді, нічого з того що робить людина не може бути ненатуральним. Тому що людина це частина природи, і все що ми виробляємо – теж продукт природи, тому пластикові смартфони насправді натуральні”.

В будь-якому випадку ви можете привести такий аргумент, але тоді мені здається що ви просто граєтесь в безглузду сематничну гру.

Розумієте, в цьому випадку ми називаємо деякі речі натуральними, а деякі синтетичними, чи штучними, для того щоб провести межу між тим що ми робимо, і тим що трапляється в природі випадково.

І так, ми можемо розширити наше означення, чи пофілософствувати про нього, але це нічого не змінить і нікому не допоможе.

Подібно, люди в деяких філософіських кругах кажуть що фактів немає тому що ми навіть не можемо довести що реальність справжня.

Можливо ви й не можете, але задумайтесь на хвильку про те що трапиться якщо ви припините відрізняти факти і вигадки. В такому світі гравітація буде настільки ж дійсною як і ідея чарівних фей.

Я можу погодитись що не існує абсолютних фактів чи правди, але слова мають первинну практичну функцію і не створені для філософських дебатів.

Що загалом є cуттю мого відео: Слова не мають жодного абсолютного, внутрішньо притаманного їм значення, і ми не повинні очікувати що вони працюватимуть коли ми притягуємо їх аж до краю. Коли ми починаємо відокремлювати їх як окремі філософські поняття, чи застосовувати в фразах на зразок “все природнє”, ми насправді не відкриваємо ніяких глибших інструментів чи розумних аргументів, ми просто граємось зі словами.

Це була просто коротка думка якою я хотів з вами поділитись, якщо в вас є що додати – прошу. Побачимось!

Written by bunyk

27 Березня, 2012 at 08:00

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: