Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Мій перший пост написаний з bpython

with 12 comments

За допомогою цікавої бібліотечки python wordpress xmlrpc.

Власне багато писати не буду, цікаво чи запоститься

Written by bunyk

19 Грудня, 2011 at 21:16

Опубліковано в Кодерство, Павутина

Tagged with ,

Відповідей: 12

Subscribe to comments with RSS.

 1. Аааа. Це просто жесть! Все вийшло правильно з першого разу! Навіть незважаючи на те що я перемішав юнікод і байти в тегах і категоріях. Красота то яка!

  bunyk

  19 Грудня, 2011 at 21:20

 2. на php це можна робити не використовуючи сторонніх бібліотек)

  Василь

  19 Грудня, 2011 at 23:46

 3. Що саме, xmlrpc виклики? Python теж без сторонніх бібліотек може. xmlrpclib вбудована. Цитую:

  import xmlrpclib
  ...
  
  class Client(object):
    """
    To execute XML-RPC methods, pass an instance of an
    `XmlrpcMethod`-derived class to `Client`'s `call` method.
    """
  
    def __init__(self, url, username, password, blog_id=0):
      self.url = url
      self.username = username
      self.password = password
      self.blog_id = blog_id
  
      try:
        self.server = xmlrpclib.ServerProxy(url, allow_none=True)
        self.supported_methods = self.server.mt.supportedMethods()
      except xmlrpclib.ProtocolError, e:
        raise ServerConnectionError(repr(e))
  
    def call(self, method):
      if method.method_name not in self.supported_methods:
        raise UnsupportedXmlrpcMethodError(method.method_name)
  
      server_method = getattr(self.server, method.method_name)
      args = method.get_args(self)
  
      try:
        raw_result = server_method(*args)
  ...
  

  Але чого в PHP нема, так це аналога bpython. Хоча ncurses є, що мене навіть здивувало.

  І OpenGL там є. :O PHP сьогодні рве шаблони.

  bunyk

  20 Грудня, 2011 at 00:36

 4. Так, на php можна робити запити по протоколу XMLRPC і віддалено керувати блогом через XMLRPC API. Я радий що php не стоїть на місці, а з пітоном порівняти не можу бо зовсім не знаю його.

  Василь

  20 Грудня, 2011 at 11:26

  • Я теж радий за те що PHP не стоїть на місці. Кажуть в PHP 5 навіть простори імен ввели.

   Проте для мене, все одно PHP – це всього лише мова шаблонів (крім того не найпотужніша), і тому такі штуки як OpenGL для PHP виглядають дико.

   Взагалі, якщо вже виросли до шаблонізаторів в мові яка сама собою шаблонізатор – то може заберіть уже оці дурні обов’язкові долари перед іменами змінних? Ну, і синтаксис конструктора асоціативних масивів мені виглядає дуже негарно. Я звик до даних в форматуванні JSON.

   Але основна перевага Python – не потужність мови, а її поширеність.

   JavaScript – потужніший за Python хоча б тому, що там повноцінні анонімні функції, і прототипне ООП, яке стоїть на голову вище за динамічністю ніж ООП у всіх інших мовах. І взагалі JavaScript – це Scheme з C-подібним синтаксисом. Але JavaScript лише починає висуватись з своїх ніш, і вже працює на серверах Node.js, потроху вбудовується в ігри (0.A.D наприклад), але все ще не такий поширений як Python.

   А Python – всюди. Від системного адміністрування до чисельних методів (pylab, sage) і лінгвістики (nltk). Від веб-програмування (django, купа, купа, купа інших, бо є wsgi) до роботехніки.

   І взагалі я це вже якось згадував: https://bunyk.wordpress.com/2011/10/28/python-vim-scripting/

   Python взагалі найближчий конкурент платформи Java, але Java – статично типізована і годиться більше для всяких там великих промислових проектів які довго клепаються. При потребі швидко щось зліпити – Python для мене поки що лідер.

   Я б може й вивчив ще якусь нову мову програмування, але все не знайду причини, окрім як для загального розвитку, а мені треба якийсь проект, і якусь мотивацію.

   І лише в двох випадках я б повернувся до PHP – якби працював в Facebook, або в lun.ua. І то, за умови що мені платили б в півтора рази більше ніж за Python і дозволяли 20% робочого часу робити своє.

   bunyk

   21 Грудня, 2011 at 01:37

 5. Твій коментар виявився більш інформативнішим ніж публікація). Можливо пітон крутий своїм інтуїтивним синтаксисом, динамічною типізаціює і кросплатформеністю. Але php, як мова-шаблонізатор під веб – безперечний лідер у своїй стихії. Я наприклад пробував у якості шаблонізатора для вебу JAVA (http://uk.wikipedia.org/wiki/JSP), і хочу сказати що php в цьому плані більш простий інструмент. Так, JAVA дуже крута і кросплатформенна технологія, тільки не завжди потрібно брати бензопилу якщо можна обійтися напильником.)
  Читаючи про пітон у вікіпедії, я зрозумів що ця штука більше націлена на задовільнення програмістських амбіцій і комфорту. Але той же самий пітон можна звинуватити у тому що він занадто високорівневий (багато хто звинувачує у цьому джаву) і не дає програмісту достатньої влади над програмою. Хоча можливо я помиляюся.

  Василь

  21 Грудня, 2011 at 19:45

  • Ну, бо коментар взагалі не стосується теми публікації :).

   Python звинувачують хіба що в тому що він тормозить навіть порівняно з php і java. Зате він тормозить не так як ruby. А як можна звинувачувати мову в тому що вона високорівнева – взагалі не розумію.

   bunyk

   21 Грудня, 2011 at 21:01

   • “А як можна звинувачувати мову в тому що вона високорівнева – взагалі не розумію.” Наприклад за повільність роботи програми і нераціональне використання ресурсів. Все таки свою реалізацію можна оптимізовувати скільки заманеться про що не скажеш при використанні вбудованих класів або сторонніх бібліотек написаних невідомо ким.

    Василь

    23 Грудня, 2011 at 01:56

    • Ну-ну. По перше в опен-сорсі зазвичай відомо ким написано, по друге, свою реалізацію можна оптимізовувати не скільки завгодно, а лише до смерті. А це не більше 100 000 людино-годин. В той же момент над сторонніми бібліотеками роками працюють тисячі людей.

     Ні, я не маю нічого проти C. Я знаю купу чудових людей які на ній пишуть, бо власне ядра операційних систем писати на чомусь іншому – тупо. Але сайти – це інша справа. Сайти треба писати швидко. Якщо починають перевантажуватись – рознести фронт-енд і базу даних на різні сервери. Створити індекси в базі даних. Застосувати кеш сторінок в пам’яті. Потім додати ще сервери…

     Я знаю що Google критичну до швидкості логіку написав на C++. Але це тому, що їм 10% приріст швидкодії – це тисячі зекономлених серверів, і мільйони доларів. Решта – Python і Java.

     bunyk

     24 Грудня, 2011 at 00:49

 6. Якщо швидкість роботи програми не принципова то обирають ті мови які дадуть найбільшу швидкість розробки. З іншого боку якщо програма працює повільно то завжди знайдеться її аналог який працює швидше. Це дуже легко помітити при роботі з ftp клієнтами, скільки я їх не перепробував але швидшого за file-zilla не знайшов.

  Василь

  24 Грудня, 2011 at 10:47

 7. І на рахунок оптимізовувати скільки завгодно звичайно що малося на увазі при житті) Після смерті вже ніхто не програмує)

  Василь

  24 Грудня, 2011 at 11:32

 8. […] А ще, коли проект виросте до справді корисного, напевне варто буде його відокремити і додати можливість перевірки і автовиправлення блоґу через xml-rpc. […]


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: