Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Про небриту морду

with 9 comments

Тарас: Ти ще вуса не відрощуєш?
Я: Нащо?
Тарас: Аби міліція не впізнала. 🙂
Я: Ааа… Ну добре.

“Але про одну річ я вас просто благаю” – продовжував мій колега. “Брийтесь щоденно, незважаючи ні на що, навіть якщо для цього доводиться користуватись осколком скла … навіть якщо за нього доведеться віддати останній шматок хліба. Ви будете виглядати молодшими, і шкрябані щоки будуть більш рожевими. Якщо ви хочете залишитись живим, існує тільки один шлях: виглядати придатними для роботи. Якщо ви навіть просто покульгуєте, скажімо, у вас натерта п’ята і есесівець це помітить, він відкличе вас в бік і напевне відправить на “газ”. Ви знаєте, кого в таборі називають “мусульманином”? Людина, яка виглядає жалюгідною, хворою і виснаженою, яка не може більше справлятись з фізичною роботою … це і є “мусульманин”. Рано чи пізно (зазвичай рано) кожен “мусульманин” відправляється в газову камеру. Тому запам’ятайте: бритись, стояти і ходити рівно; тоді ви зможете не боятись газу…”

Віктор Франкль

Звичайно есесівця біля мене нема, але як і настрій впливає на зовнішній вигляд людини, так і зовнішній вигляд впливає на настрій. Принаймі ми підсвідомо намагаємось бути такими якими нас бачать оточуючі, а оточуючі бачать нас такими як ми виглядаємо.

Навіть не знаю чи виглядаю я від цього здоровішим.

Крім того, воно колеться! Тому я напевне перестану косити з себе програміста, і таки займусь цим ділом регулярніше.

І ще трохи про гуманітарний підхід до цієї проблеми:

Одного разу, коли у них обідали Аві з дружиною, Ренді сказав: “Я – борода, Аві – костюм”, пояснюючи суть їх ділових стосунків, і далі Чарлін понесло. Недавно вона закінчила статтю, присячену деконструкції борід. Зокрема, блискуче розвінчала культуру носіння борід в американському високотехнологічному співтоваристві – серед друзів Ренді. Для початку вона спростувала популярну думку, ніби носити бороду “природніше” і простіше, ніж бритись; привела статистику зібрану науково-дослідницьким відділом фірми “Джилетт”, скільк часу щоденно проводять в ванній бородаті і бриті чоловіки. Різниця виявилась в межах похибки. У Ренді було багато заперечень на рахунок того як збиралась статистика, але Чарлін не захотіла слухати. “Це контрінтуїтивно” – заявила вона.

Від статистики, Чарлін швидко перейшла до суті: з’їздила в Сан-Франциско і накупила порнографії для бритвенних фетишистів на кількасот доларів.

Чарлін опитала кілька сотень жінок. Всі відповіли, що надають перевагу чисто вибритим чоловікам перед бородатими чи колючими. Коротше, Чарлін довела, що бородатість – просто один з елементів синдрому, тісно пов’язаного з расистськими і сексистськими настроями, і вкладається в загальну картину емоційної закритості, від якої так часто страждають партнерші білих чоловіків, особливо технічно орієнтованих.

І так далі. Стаття була прийнятою “на ура” і незабаром опублікована в міжнародному журналі. На конференції “Війна як текст” Чарлін робила доповідь на суміжну тему: “Неголеність як явище в фільмах про Другу світову війну”. Робота про бороди справила такий фурор, що три найстаріших університети країни навперебій пропонували Чарлін роботу.

Криптономікон

Advertisements

Written by bunyk

Жовтень 10, 2011 at 00:00

Оприлюднено в Нещоденник, Передруки

Tagged with ,

Відповідей: 9

Subscribe to comments with RSS.

 1. А дехто, як я, просто не може кожного дня бритися (чисто фізіологічно), інакше ходитиме увесь час порізаним =)
  > але Чарлін не захотіла слухати. “Це контрінтуїтивно” – заявила вона
  важко заперечити гарно обгрунтованій фактами думці =D

  Strange_V

  Жовтень 10, 2011 at 09:20

 2. Кришитальний суб’єктив. Є люди які люблять відпускати бороду. Фейс відразу стає піратсько-волоцюжно романтичний. Змінюється настрій, ти входиш в антураж і починає писати-творити-ідеалізувати. Коротше впадаєш в солодку перерву від _________(ставити своє). Та й є багато дівчат яким подобаються бороди чи борідки. А взагалі, якщо дівчина тебе кохає, то готова навіть жити із мойсеєбородим 🙂
  +1 за гарні цитати для підтвердження суб’єктивної думки
  А ск ти вже ведеш блог?

  bodia

  Жовтень 18, 2011 at 20:23

  • 1. В мене щось слово “кришитальний” не гуглиться.

   А так не знаю. Моє бажання щось творити здається не залежить від мого вигляду. Дисципліна залежить. А дисципліна важливіша для довших творчих задач. Або може мені просто немає куди впадати в солодку перерву, я просто завжди роблю те що хочу. І хочу робити ще більше, але обмежений наявними ресурсами (в основному навіть не часом а енергією).

   bunyk

   Жовтень 18, 2011 at 20:55

  • А. І судячи з блоку “літописи” зліва блог веду вже третій рік.

   bunyk

   Жовтень 18, 2011 at 20:56

 3. “А взагалі, якщо дівчина тебе кохає, то готова навіть жити із мойсеєбородим” – головне щоб коли ви починаєте цілуватися спагетті, що заплутались у бороду не починали залазити їй у декольте.. А все інше – пережити можна. Легко колючість деколи буває навіть дуже приємною =) Але якщо це криво вибриті вуса – вибачайте хлопці, але я не зможу дивитися на це і не похіхікувати. Цитати справді дуже яскраві і вдало підібрані.

  viktoriyakravets

  Жовтень 18, 2011 at 20:28

  • Ну, якби в мене була дівчина я б і кожного дня брився. Нащо ще перевіряти що вона там може пережити, а що ні?

   bunyk

   Жовтень 18, 2011 at 21:03

   • Того що треба перевіряти. Того що борода – це символ свободи, і чим вона довша, тим більше свободи 🙂

    bunyk

    Липень 10, 2014 at 22:06

 4. Ну, і дуже радий що вам цитати сподобались. Метою більшості моїх постів з тегом книжки є те, аби їхнім читачам сподобались цитати і вони захотіли прочитати решту згаданих творів.

  bunyk

  Жовтень 18, 2011 at 21:11


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: