Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

10 оригінальних блогів

with 12 comments

Не нумерувані, бо вони всі такі різні що важко встановити якесь ранжування. Крім цих, в моєму рідері є ще 113, але напевне варто буде підчистити.

Медицина життя
Блог одного дніпропетровського майбутнього лікаря. Пише він в основному про медицину, і про освіту. Досить цікаво і доступно, не зловживаючи страшнючими термінами так як це люблю я. Автор здається досить розумною й гуманною людиною, в такого лікуватись було б не страшно. В нього я прочитав що існує Блогодень, який був вчора, і який я вирішив з запізненням підтримати.

Біго-Клуб
Пише в блог Дмитро Булах – київський любитель побігати. З одного боку біг – це вже мільйон років природнє для людини і інших звірів заняття. І нічого складного в ньому немає – одна нога вперед, інша вперед, і пошвидше. З іншого боку – щоб краще бігати, треба навчитись краще керувати енергією, збільшувати її запаси, і вміти при потребі витрачати її на максимальній потужності, до кінця і ще трохи. І взагалі, про біг можна писати багато цікавого.

Дмитріш
Студент фізфаку мого рідного Шеви. Про фізику там написано не так вже й багато. Натомість, купа філології, філософії, філософії комп’ютерів, і про самі комп’ютери. Він одночасно гуманітарій, фізик, хакер і працівник однієї з найбільших софтверних компаній в Україні. Ну, і пам’ятайте, надмірна філософія може викликати сильний головний біль. Я попереджав. 🙂

Черговий гівносайт
Не лякайтесь назви. Лякайтесь вмісту. Це блог людини зі званням лейтенанта, тому стиль розповіді відповідний:

Хочу шоб на моїй сраній батьківщині було жити так же піздато, як у якихось гівно-Канадах, etc. Але хуй так буде, тому що навколо переважно далбайоби, підараси і потребляді.

Незважаючи на військове звання чувак – крутий хакер, і має вищу педагогічну освіту. Лінуксоїд. Живе в селі. Запросто може розповісти про те як боротись з cp1251 в mp3 під Дебіеном, і про те як розводити кроликів. Ну, й зрозуміло, що якщо всі навколо такі як він написав, то він – Д’Артаньян. 🙂

Сірий вовк
А насправді інший кібер. Ще один хакер, ще один любитель філософії, анімешник, вершник що вміє махати мечем (на щастя бамбуковим), і розробляє софт на C/C++, і Python в вільний час.

Danbst
А оцей мене просто бісить. Але до чого тільки не звикнеш за 8 років знайомства, враховуючи те що розумні люди кого завгодно можуть дістати, особливо якщо самі знають що вони розумні. Описує такі ж дивні й незрозумілі ідеї як Дмитріш, тільки враховучи те що вчиться в КПІ – філології в нього майже не зустрінеш.

TutaMC
Роман Хоменко – колишній президент України, харківський міліціонер і хакер. Хакери звісно колишніми не бувають. Цей навіть дописував до журналу “Хакер”. Трохи про веб-розробку, безпеку, але більше про політику та життя.

Без емоцій
Автор – Микола Стрєбков. Київський хакер. Таким я собі уявляю сучасного козака:

З того періоду я виніс загальну уяву про охоронну діяльність та глибоке переконання, що задля досягнення результату треба пахати. Треба переступати через себе і свої можливості. Завжди. І від сфери діяльності це не залежить. Для мене досі дуже сильним стимулом є згадки про ті моменти тренувань, коли нам дозволяли кричати щоб на черговий свисток піднятись з ударом або вистрибнути з передпліч на пальці. З того періоду все життя людини від народження до смерті мені видається великим тренувальним лагерем.

Згадував OCaml.

Fructus temporum
Пише Андрій Івахненко – в житті хардверний хакер на Новокраматорському машинобудівному заводі. Взагалі, на Донбасі є купа людей, які знають як нам збудувати кращу Україну. Поточний президент звісно до них не входить, а от автор вищезгаданого блогу – ще й як. Звісно не зі всіма його думками я погодився, але зате вони незаїджені. Від політики деколи нудить. Але на тому блозі вона гарно приправлена автором, і навіть терпима.

Мої жовті окуляри
Останній, але звісно не за значимістю. Авторка – пані зі львова, звати її Христя, і вона найоптимістичніший ІТ-шник в світі. Вона така щаслива що просто світиться. Ну, і з допомогою блогу хоче на власному прикладі продемонструвати людям як такими стати.

Я звісно не згадав купу оригінальних блогів, таких як НеБлог Пітона, Блоґ Кості Москальця, Сашка Положинського, unlog1ca, Engraver-a, ТЕКСТИ, Стена Настенка, Станіславського Натураліста, progenes, чи таких монстрів як Українська Блогосфера, Блогорідер, Watcher і інших яких і не згадаю. Але, тоді мені не залишиться часу ще розказати про мої веселі стосунки з міністерством оборони, міністерством освіти, і загалом з нашою дивною державою.

Advertisements

Written by bunyk

Вересень 1, 2011 at 06:05

Оприлюднено в Всяке

Tagged with ,

Відповідей: 12

Subscribe to comments with RSS.

 1. Хм. Я сам из Краматорска, а в НКМЗ даже гулял по цеху 🙂
  Скажи, что ты понимаешь под “хардверний хакер”?
  Я здесь –> http://ft-cmak.blogspot.com/p/about.html <– почитал про его антигероев, а потом обоснования, почему же все-таки Билл Гейтс антигерой.
  Не верю, что такое может писать хакер, "хардверний", "софтверний" или вообще какой-нибудь другой.

  jtimv

  Вересень 1, 2011 at 22:54

  • Скорее всего определение слова “хакер” Тарас взял по Столлману.

   alex.yakushev

   Вересень 2, 2011 at 07:09

   • По Леві. По Леві Столман – таки хакер. Хоча мені в цьому плані більше імпонує Торвальдс – на відміну від Столмана – щаслива людина.

    bunyk

    Вересень 2, 2011 at 17:21

  • Здається ви занадто серйозно сприйняли слова стосовно «хардверного хакера».

   Стосовно антигероя, не заперечую, можливо аргументи не переконливі, просто я взагалі погано сприймаю ідеологію MS, мене смішать і дратують тисячі книжок на зразок «секрети віндовс», мене дратує спотворення патентного права, патентування було вигадано щоб позбавитись професійних секретів гільдій, щоб спираючись на досягнення попередників розвивати їхні ідеї, правильне патентне право стимулювало розвиток науки і техніки, відома корпорація перетворила їх на гальмо прогресу. Припускаю, що чогось не розумію, та спостерігаючи за розвитком того, що зараз називають IT галуззю, не можу позбавитись враження що без Біла Гейтса світ був би трохи кращим :).

   Але цікаво було б почитати ваші зауваження.

   Андрій Івахненко

   Вересень 2, 2011 at 13:28

   • Ок, выскажу свои мысли по каждому из аргументов. Не отрицаю, что мой текст тоже может кому-то показаться слабо аргументированным. Еще не думаю, что это лучшее место для ответа, но… в общем, извини, Буник, мы, наверное, похоливарим немного 🙂

    1) про монополизацию рынка и убийство Netscape. Монополизировать рынок будет каждый, кто может это делать и кто хочет денег (это экономически выгодно). То, что MS Windows стоит на подавляющем большинстве офисных и домашних компьютеров значит только то, что пользователям удобнее работать в Windows, а не в чем-то другом. Почему удобнее – это уже другой вопрос. Наверное потому, что у людей есть какая-то своя работа, которую им надо выполнять. И им реально некогда тратить время на изучение Linux, компиляцию дров для звуковухи и тому подобные вещи (утрирую, но ситуация примерно такая).
    Тут же стоит заметить, что Netscape никогда не был хорошим браузером (хотя IE и браузером назвать сложно, тем более IE6. Кто несогласен можете заполнить форму здесь http://saveie6.com/ ).
    Ровно как не является хорошим браузером Firefox. IMHO конечно. Небольшая рекламная пауза – прямо сейчас каждый желающий может потратить 2-3 минуты, и открыть для себя хороший браузер. Добро пожаловать на http://www.opera.com ^_^

    2) Про локализацию сказать много не могу, разве что вопрос – а что в ней плохого? Подозреваю, какие-то проблемы с украинским языком есть? Реальную проблему я вижу только если какая-то гос. организация решит установить windows с украинской локализацией – тогда сотрудники будут мучаться. Могу сказать, что с русским языком проблем точно нет (сам я вообще где можно ставлю английские версии всего, что надо, но мне просто так удобно, про других людей знаю мало).

    3) А как политика MS делает пользователей преступниками? И еще более интересно, как MS с ними потом борется? Сразу вспоминается дело Поносова, только стоит сказать, что как раз MS заявила, что не собирается делать никаких заявлений в суд на директора той школы. Тут важно различать ситуации: как вот эта, со школой, или когда какая-то гос. служба юзает компы без лицензии или какая-нибудь компания такое делает. Тут IMHO сажать надо. Одно дело – в обучении или дома, но когда люди и на работе используют взломанные версии.. по-моему, это уже хамство просто.

    4) Про патенты. Это сложная тема… но в целом – мое мнение таково, что патентовать алгоритмы нельзя. А проблема – не в Microsoft, а в юридической системе США (ну или где решается, что такие-то вещи можно патентовать, а такие – нет). Просто если бы MS не запатентовали что-либо, это сделали бы другие. Результат был бы тем же (торможение развития технологий), просто у MS было бы в результате меньше денег, а у кого-то другого – больше. Это нормальное поведение на западном рынке.

    5) Про вирусы и антивирусы. Последними я не помню когда пользовался, а первых вообще не припомню на своих компьютерах. И под linux тоже есть вирусы. Не спорю, открытый код позволяет улучшить качество, но все же – закрытость продукта не главная причина появления множества вирусов. Главная в том, что MS Windows самая популярная система для обычных пользователей. Если бы что-то из linux было бы популярнее, там бы тоже было полно вирусов. Как пример – патч Бармина. Как еще один пример – user packages в arch linux, которые пишутся обычными пользователями, а ставить их надо из-под рута. Как еще один пример – а кто из пользователей вообще будет читать исходники программ? Я думаю, им и так есть, чем заняться.
    Да и вообще, тема сложная, потому что четкого определения, что такое вирус нет, насколько мне известно.
    Плюс, научить пользователей понимать все свои действия, понимать откуда они скачали программы и можно ли их устанавливать… наверное, это нереально в ближайшие 100 лет. А пока что многим людям компьютер нужен как игрушка и они не хотят тратить время на разбирание, что, куда и как. Или же для работы, но тогда они тем более не должны тратить время на чтение исходников или на какие-то другие специальные действия. Просто качать поменьше да и все – лучший рецепт, по-моему.

    Про книжки типа “Секреты Windows” – так на них деньги делают какие-то шарлатаны. Я уверен, MS не станет выпускать что-то из этой серии. В Windows вполне себе хорошая справочная система и хороший сайт поддержки ( http://support.microsoft.com/?ln=uk-ua , обратите внимание на выбранный язык ).

    Про хакеров… вы извините, но Билл Гейтс как раз самый, что ни на есть ХАКЕР. Он был помешан на компьютерах, ему башню он этого срывало. Он кодил по фиг знает сколько часов в день. Это не хакер еще? Плюс к этому, если Вы не знали, он потратил десятки миллиардов долларов на благотворительность. Действительно без него мир был бы лучше? У меня в голове не укладывается, как такой человек может быть антигероем для кого-нибудь… Буник, если читаешь такие книжки как Хакеры и тд – может, стоит обратить внимание и на The Road Ahead?
    Кстати, как то, что делает MS можно ассоциировать исключительно с Биллом Гейтсом – мне непонятно.

    Ну и последнее – все, что написано выше – это мое личное-преличное IMHO на которое все несогласные могут не обращать внимания, кому не нравится могут просто не читать. Если вдруг в каких-то местах был слишком резким – извиняюсь заранее, никого ни в коем случае не собирался задеть или обидеть. Просто к Microsoft у меня отношение нейтральное (скорее даже ближе к положительному), а Билла Гейтса уважаю наравне с Торвальдсом, Хаукамом, Керниганом & Ричи и этот список можно продолжать до бесконечности 🙂

    jtimv

    Вересень 2, 2011 at 22:12

    • ні, холівару не буде, мені була цікавою точка ваша зору, свою я як міг висловив. Ці пункти обговорювалися вже багато разів. Кожен має право на власну думку.

     Стосовно браузерів лише зауважу — Опера справді гарний браузер. особливо на мобільних присторях і там де є проблеми з трафіком. Тривалий час користувався Оперою ( я не фанатик опенсорсу :). З FF дійсно останнім часом відбуваються дивні речі, але є Chromium, IceCat, багато інших, кожен може вибрати те, що йому до вподоби, ось ця можливість вільного вибору і є для мене найбільшою цінністю.

     http://ft-cmak.blogspot.com

     Вересень 2, 2011 at 22:39

  • Є типаж людей, яким приємно копатись у залізячках, для яких бачити склепаний своїми руками контролер якої-небудь штуки — справжнє задоволення, тоді як програмування для них лише інструмент. Таких можна назвати хардверними хакерами (welcome to embedded world 🙂 )

   Dmytro Sirenko

   Вересень 9, 2011 at 23:41

 2. Оу, дякую за тепле слово про мій блоґ:)

  Володимир Хильчук

  Вересень 1, 2011 at 23:30

 3. Дякую за згадку, посміхнуло.

  Від політики самого нудить, та «миші плакали, та знову і знову їли кактус :)».

  Моє покоління взагалі занадто політизоване, можливо тому що з дитинства нас без міри годували ідеологією, політінформації, демонстрації, піонерські-комсомольські збори…

  Андрій Івахненко

  Вересень 2, 2011 at 12:45

 4. Дякую за пєар)
  І да, забагато філософії шкідливо для здоров’я, я теж попереджаю)

  Dmytro Sirenko

  Вересень 9, 2011 at 23:41

 5. […] А ще, він згадує мистецтво програмування в Unix. Він критикує Реймонда за надмірний ідеологізм (правда що взяти від книжки метою якої є описати ідеологію і філософію Unix), але визнає що книжка містить багато корисних відомостей. Взагалі, Джоел – один з тих, кого Тіммі назвав би хакерами від Microsoft. […]


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: