Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Дещо про жахалочки

with 6 comments

Читали роман 1984? (Якщо не читали, то я вам співчуваю, сам таким був. Виправіться будь-ласка якомога скоріше…)

Страшно собі таке уявити в реальності, правда? Так от, якщо ви думаєте що не страшно, і ми зі своїми wikileaks та національною вікіпедією такого не допустимо, тоді прочитайте оповіданнячко Юрія Камаєва “trinity“. Мені вже страшно за рідний форум (добре правда що я вже знайомий з більшістю персонажів). І ще більше тішусь тим, що коментарі в цьому блозі модерую я.

Це з точки зору децентралізації мережі, і складності побудови тут ієрархії. Мережа може нас і не врятувати. Можна звісно сказати також що ми вчили історію, і пам’ятаємо її уроки, але історія вчить нас того, що історію ніхто не вчить. Подивіться фільм Хвиля (Die Welle). Теж буде трохи страшно…

Кадр з фільму "Хвиля"

А страх це не завжди погано. Страх – це сигнал про те, що з даної ситуації без потрібного рівня адреналіну ноги не винесеш. Правда боятись ходячих мерців – тупо, тому й не люблю стандатні фільми жахів. А от боятись телевізора і інтернетних анонімів – мені видається цілком раціональним. Відповідно я – за раціональні жахи…

Advertisements

Written by bunyk

Грудень 26, 2010 at 03:19

Оприлюднено в Всяке

Tagged with , ,

Відповідей: 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. Прочитав це ваше trinity. Пафосна максималістична брєдятіна, переписана під сьогодні (хоча “нехай ще трохи повисить на форумі, нам треба її вичислити” – це пи**ець).

  У цивілізації є значно більша проблема – більша половина людства не займається нічим корисним . І як частина цієї проблеми – та частина, яка може робити щось корисне, тратить життя на форумах строчачи кілобайти про фашизм і систему. Нудить.

  alexyakushev

  Грудень 26, 2010 at 15:06

 2. Це ж художній твір. Тому певна гіперболізація зроблена для загострення сюжету. Мене наприклад більше дивує факт того що “кібервоїну” потрібен пістолет.

  Класний комікс.

  Якщо всі займуться чимось корисним – нас чекає криза перевиробництва. Тому це не така вже й проблема.

  Далі. Слово фашизм – це просто наслідок закону Годвіна. Постав замість нього будь-яке інше. Наприклад аудит.

  bunyk

  Грудень 26, 2010 at 16:28

 3. Ще рекомендую подивитись фільм «Бразилія» 1984-ого року. Не знаю чи випадково його зняли саме у цьому році. :)) І ще оповідання Леоніда Каганова «Флешмоб-терор». Це трохи не в тему — в ньому розповідається про суспільство з ідеологією доведеної до безглуздості толерантності, але, чомусь, емоції виникають дуже схожі.

  chugylo

  Грудень 29, 2010 at 23:48

 4. Ну чому ж… Все там правильно:
  — Да, — кивнул Ваня, — Свобода безгранична. Вы свободны даже убивать людей. Но! — Ваня поднял палец, — Только так, чтобы это никому не мешало. Вы сможете убить человека так, чтобы это ему не помешало? Нет. Потому что он имеет право на свободу от проявлений вашей свободы его убивать. Неужели это так трудно понять?

  Бразилію дивився. Правда слабо зрозумів… Там щось про сантехніків, і хлопця що літав?

  bunyk

  Грудень 30, 2010 at 01:18

  • Не сперечаюсь, що це логічно. Але сумніваюсь, що це правильно. Логіка застосовується у науці, філософії. А в житті особистості і суспільства на першому місці здоровий глузд. Здоровий глузд — емпіричні знання, поєднані в більш-менш цілісну систему логікою. Здоровий глузд напрямлений на виживання і експансію. У «1984» здоровий глузд забороняє висловлювати власні думки про суспільний устрій, погрожуючи бути вилученим із суспільства без суду і слідства. У «Флешмоб-терорі» здоровий глузд забороняє висловлювати власні думки про інших членів суспільства. Внаслідок цих заборон, суспільство стало монолітним і його розвиток зупинився.

   Нмд, схожість вагома. Страх виникає через те, що із такої ситуації без потрібного рівня адреналіну (який оптимізм, якби тільки адреналіну?!) ноги не винесеш. Це природний відбір — боротьба за свої гени і меми.

   Я теж слабо зрозумів «Бразилію». Але можливо там і не треба все розуміти. Дають образ і кожен бачить у ньому те, що бачить. Але декому здається, що він бачить замало.

   Згадав ще одне добре описане антиутопічне суспільство — цивілізація Геометрів з дилогії Сергія Лук’яненка «Зірки — холодні іграшки».

   chugylo

   Грудень 30, 2010 at 10:53


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: