Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Універсальна мова (розмітки)

with 3 comments

Філософський погляд

Danbst ставить нереальні плани, бо боїться що колись їх виконає і вмре від нічого робити. Але в кожного своя віра…

Справа в тому, що люди мають властивість виражати свою думку в словах і ці слова не завжди є (вірніше, майже ніколи не є) ефективними для передачі знань. Крім того, основний носій знань – книга – є також малоефективним носієм знань (в порівняння з, наприклад, інтерактивними програмами). Було би класно, якби інформацію можна було прямо закидувати в мозок, але нажаль ефективного алгоритму миттєвого навчання нейромережі поки що не існує. Тому потрібно придумати такого посередника, якого досить реально реалізувати і який буде мати найбільший Коефіцієнт Ефективної Передачі Знань.

Зауважте слово “найбільший”. Воно означає – що це задача оптимізації. І її можна зробити або за фіксований час розв’язавши якесь рівнняння (якщо відомий алгоритм), або ітераційно наближуватись до оптимального результату. Сумнівно що перший метод можливий, а от другим методом людство (і природа) працює вже тисячі років… Спочатку придумали ДНК, потім різні нерви, потім зробилась така нейронна мережа, як людський мозок, і все перейшло на новий рівень. Люди почали придумувати піктограми, потім алфавіт та писемність, потім написали багато математики та іншої літератури, придумали комп’ютер, і те що довільна інформація та алгоритм записується послідовністю бінарних цифр, і все перейшло на новий рівень.

Це мені трохи нагадує стек протоколів TCP/IP. Як і все інше у всесвіті, це могло б бути зроблено краще. Інтернет міг би бути кращим, якби його робили з нуля, враховуючи вже відомий досвід. Але мені важко уявити необхідну кількість людиногодин щоб це здійснити. Вікіпедія – це один з способів почати гіпертекстову павутину спочатку. Можливо трохи ближче до того, що собі уявляв Бернерс-Лі. (Принаймі без порнобанерів).

До речі, Есперанто – спроба почати з нуля те, що обламалось при створенні вавилонської вежі.

Меркантильний погляд

Але починати все з нуля, не розраховучи закінчити – підхід не для мене. Для мене досить зробити щось краще ніж було, отримати досвід, поділитись. І вивчати чужий досвід (есперанто зокрема).

Перший пункт моєї літньої програми:

Розробити прототип формату даних для конспекту, найбільш сумісний з Вордпресом, вікіпедією, та зручний для запису конспектів.

Як виявилось вже частково реалізований, і називається txt2tags. Мова розмітки, синтаксис якої навіть кращий ніж у вікіпедії, правда навіть занадто простий. І написаний єдиною програмою на 5000 рядків Python, хоститься на Google Code, підсвічується в Vim, Gedit, розробляється вже 7 років. Відкрита ліцензія, і хоститься на Google Code… Ну не чудо?

Більше напишу пізніше, бо зараз їду в своє затоплене село. Там інтернету нема, але я вже скачав всю пітонівську документацію, Dive Into Python, і книжку про компілятори з червоним драконом.

А що ще треба, щоб підключитись до вдосконалення такої цікавої та простої програми? В планах дописати транслятор з медіавікі в цю мову. Заодно і ще одна курсова яка мені подобається буде почата…

Written by bunyk

Липень 13, 2010 at 18:53

Відповідей: 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. >>>Danbst ставить нереальні плани, бо боїться що колись їх виконає і вмре від нічого робити.

  Не зовсім ) Просто так мало хто пробував робити ))

  >>>або ітераційно наближуватись до оптимального результату.

  я також дійшов до такого висновку, тому можна стверджувати, що вікі and so on – це все проміжні ітерації на шляху до ідельного медіума. Власне, твій “меркантильний погляд” – також ітерація, а отже входить у розвиток І.

  а програмка кул.

  вфтиіе

  Липень 13, 2010 at 20:09

 2. Строго рекомендую прочитать
  http://lib.ru/FOUNDATION/professia.txt

  jtimv

  Липень 15, 2010 at 20:00

  • Входить в шкільну програму сьомого класу.

   Тим не менш, спеціалісти на плівках мають кілька переваг:

   1. Вони дешевші.
   2. Час зекономлений на їх підготовку можна використати для розвитку наукових здібностей у власній галузі.

   bunyk

   Липень 16, 2010 at 06:52


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: