Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Хто такі вікіпедисти?

leave a comment »

Це ну дуууууже цікаві люди, скажу я вам. Якщо ви спробуєте полазити за кулісами вікіпедії (в обговореннях, в історіях правок), то виявите, що зазвичай, за певною темою стоять один – двоє, чи троє користувачів. Вони будуть вам зустрічатись майже у всіх статтях певної тематики.

Наприклад Віктор Анякін – основний автор всієї частини комп’ютерних наук, A1 – музики, Alex_K – Японії, Зенко Когутяк та AnatolyPM – хокею, Катерина (Erud) – Греції. І в цих темах статтей – тисячі. Я вже не кажу про професора Білецького. Донецьк – це сила! (звідти двоє останніх згаданих мною користувачів).

Є ще користувач Галактіон, який не знає української, але з російської його вигнали. Себе описує як флудер, спамер, та homo sapiens, хоча в останньому я сумніваюсь. Думаю це позаземний розум. В його творчості найбільша щільність математики на байт інформації. Піфагор, Ейлер та Ньютон порівняно з ним – гуманітарії. Хоча я їх не читав… Треба буде.

На джерела не посилаюсь, бо нема коли. Якщо сильно попросите – пошлюсь.

Щоб довго не триндіти – трохи копіпасти (до створення якої я доклав немало) (і не забувайте, що ця копіпаста може бути застаріла)


Звіт

Цього разу приводом для зустрічі стала прес-конференція з нагоди досягнення 200 000 статей на українській вікіпедії. По завершенні прес-конференції вікіпедисти продовжили своє спілкування в кав’ярні поблизу м «Арсенальна», отже звіт матиме двочастинну форму — власне прес-конференіцію і після неї.

Конференція

Конференція проходила в галереї «Лавра», безпосередньо її організацією займались Olexa Yur і PR-агентство «Media Brand». Перед початком конференції журналістам був розданий розрукований прес-реліз. За президійним столом розташувалися голова правління «Вікімедіа Україна» Андрій Бондаренко, виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, адміністратор вікіпедії Катерина Рудченко, а також директор PR-агенства Валерія Ширшакова. Інші вікіпедисти розчинилися у залі, замаскувавшись під журналістів.

Зліва направо: Юрій Пероганич, Катерина Рудченко, Андрій Бондаренко, Валерія Ширшакова

Прес-конференція проходила на фоні міської виставки дитячого малюнку

Подальший хід конференції записувався на відео, тож, сподіваюсь, немає потреби детально переповідати. Найбільше говорив Ю. Пероганич, який має неперевершений талант говорити про Вікіпедію цікаво і привабливо. Монолог поступово перейшов у діалог — і тут у гру вступили замасковані вікіпедисти, завдяки чому й журналісти поступово відчули себе розкутіше і включились у процес. На мій погляд, найцікавішими були питання стосовно розподілу статей за тематикою та географією вікіпедистів, було також доволі прикре для нас запитання, в якому йшлося про недостовірну інформацію у статті з області української історії, яка свого часу поставила нашого журніаліста в незручне положення. Для нас це повинно бути сигналом до більш серйозного ставлення щодо верифікації статей насамперед суспільно-значимих тематик. Загалом лишилося позитивне відчуття доброзичливого і цікавого діалогу. Юрій Пероганич також висловив сподівання, що ми ще не раз зустрінемося з нагоди чергових «ювілейних» показників — 500 тис., 1 млн. і т. д.

Також Юрій Пероганич запропонував кожному журналісту трохи подратувати адміністраторів — написавши статтю про себе, спостерігати за реакцією:). Він зазначив, що його перша стаття теж була про себе, але тепер вона на вікіпедії відсутня.

Опісля

офіційна конференція плавно перетекла у неформальні персональні інтерв’ю, знайомства та спілкування.

Erud розповідає про свої вікіпедійні зацікавлення.

Вікіпедисти збирались групками, та інтенсивно обмінювались своїми думками, планами, вікіпедійними історіями, та просто приємно спілкувались…

На тлі галереї «Лавра».
Зліва направо: Perohanych, Igor Yalovecky, Сисоїч, A1, Erud, Bunyk, Olexa Yur, Петро Щербина

Про що говорили

Більшість вікіпедистів після конференції продовжили спілкування за стаканом соку/пива.

По дорозі за напоями, Олекса Юрченко поділився своїми планами про організацію багаторічної вікіекспедиції по населених пунктах України з метою перетворити статті-заглушки в повноцінні, багато ілюстровані та цікаві статті.

A1 поділився враженнями від польської вікі-конференції, обговорювались перспективи проведення вікі-конференції в Києві, можливо вже восени.

Обговорили проект «зв’язність» та недоброзичливість адміністратора тулсервера, який обмежив потужності серверу і унеможливив працю роботів із його виконання. Згадали також і інших роботів.

Обговорили таку проблему, як жанрова відмінність Вікіпедії, Вікісловника, Вікіновин, Вікіджерел, Вікіпідручника та Вікіуніверситету, яку, на жаль, мало хто з вікіпедистів розуміє, і, унаслідок, мало хто з присутніх ними користувався. Пані Катерина висловила ідею, що майже мертвим проектам варто провести радикальну реанімацію, аж до переоформлення головної сторінки.

Обговорювали й інші питання, наприклад, низьку якість багатьох статей, на боці яких — брак часу фахових вікіпедистів.

  • Про залучення студентів
  • Про семантичну контекстно-вільну структуру математики Crystal Clear app amor.png

З ким я познайомився?

A1 – великий і страшний адмін :), музикант

Erud – виявилось адміністратору не обов’язково бути великим і страшним, а це може бути дуже симпатична, приємна дівчина.

Ігор Яловецький – це програміст, який п’ять років не працював за спеціальністю, а тепер наздоганяє упущене з допомогою вікіпедії. Найбільший націоналіст у всій компанії.

Пероганич – взагалі крутий дядько, але ми з ним особисто багато не спілкувались.

А! І біля мене сиділа журналістка від газети Голос України! Так що конференція була серйозна. Хоч і не нудна.

Advertisements

Written by bunyk

Квітень 9, 2010 at 00:56

Оприлюднено в Нещоденник

Tagged with ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: