Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Українські перспективи

with 7 comments

Я тут готуюсь до екзамену з економіки, і треба дати відповідь на питання, який в нашої економіки стан та перспективи.

Про стан економіки можна дізнатись з доволі таки вичерпною статтею газети “Дзеркало Тиждня” Економіка України 1999—2008: втрачене десятиліття. Коротко – капець. А от перспективи – питання складніше. Перспективи – це погляд в майбутнє. Загалом про це краще мали б знати ті хто хочуть покерувати державою.

Почнемо дослідження. Курсив мій. Жирним виділений текст кандидата, на який я найбільше звернув увагу. Постараюсь видалити воду.

Передвиборча програма кандидата на посаду Президента України Юлії Тимошенко “УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ. УКРАЇНА – ЦЕ ТИ!”

Буде створено високоякісне суспільне телебачення та радіомовлення, забезпечено доступ до Інтернету для всіх без винятку громадян.

Органи місцевого самоврядування отримають право формувати свої виконавчі органи.

Буде негайно відкликане вето з нового Бюджетного кодексу, що дасть можливість залишити податки там, де люди їх платять — в селах, селищах та містах.

Пріоритетом буде розвиток наукоємних галузей — нанотехнологій, мікроелектроніки, ракетно-космічної, авіабудівної, суднобудівної, машинобудівної, інформаційних технологій.
АЛЕ ЯК?

Буде зменшено податкове навантаження, скасовано окремі податки, в тому числі і ринковий збір.

Інвестори при створенні нових виробничих потужностей будуть звільнені на десять років від податків при імпорті обладнання, технологій та комплектуючих, аналоги яких не виготовляються в Україні.

Продовжу будівництво автомобільних магістралей, портів та аеропортів із застосуванням державно-приватного партнерства. Будуть побудовані нові нафто- і газопроводи, сучасні НПЗ. Забезпечимо Україні статус ключової транзитної держави.

Будуть впроваджені енергозберігаючі технології, зменшено залежність від зовнішніх поставок енергоносіїв. Наш головний енергоресурс — вугілля. Ми запровадимо екологічно чисті технології його спалювання — водно-вугільну суміш та технологію киплячого шару.

Створимо власний замкнений ядерно-паливний цикл. Збільшимо видобуток нафти та газу, зокрема на шельфі Чорного та Азовського морів.

Сприятимемо розвиткові нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії. З 1 січня 2010 р. вже звільнено від податків підприємства, які виробляють енергію з відновлювальних джерел — води, повітря, сонця, деревина, соломи, біосировини тощо.

Будуть створені умови для просування продукції українських виробників на зовнішні ринки.

Повернемо Україні статус провідного постачальника сільгосппродукції і наблизимо якість умов життя у селах до міського рівня.
Та єдине чого там бракує – це інтернет.

Я вірю, що вкладені в науку та освіту кошти — найкраща інвестиція в майбутнє України. Тому ми збільшимо обсяг фінансування фундаментальних наукових досліджень, які забезпечать інтелектуальний стрибок країни.
Брехня. В нас немає грошей.

Буде створено ефективну національну систему управління інноваційним розвитком. Кошти, спрямовані на наукові розробки та розвиток галузевої науки, буде звільнено від оподаткування.
А хто заважав кабміну зробити це ще раніше?

Кожна дитина отримає вільний доступ до високоякісної освіти, користування комп’ютером та Інтернетом, незалежно від рівня заможності її родини.
Комп’ютери це добре. Правда заодно варто закрити контакт.

Протягом трьох років лікувальні заклади будуть повністю оснащені найсучаснішим медичним обладнанням та автомобілями швидкої допомоги.
Знову ж таки, де гроші?

Впродовж року буде наведено повний порядок з якістю ліків та цінами на них. Буде створено мережу лабораторій з контролю за генно-модифікованими організмами, якістю харчових продуктів та води.
Дістали вже!! ГМО ще нікого не вбили. І взагалі ефективно використовуються в медицині! Краще б виділяли гроші на їх дослідження та впровадження. Це і є інновації, а не якесь полювання на відьом.

Пенсія відкладатиметься на особистий рахунок людини протягом усього життя, невикористані пенсійні гроші успадковуватимуться. Розмір пенсії становитиме не менше 60% середньої заробітної плати, яку громадянин отримував до виходу на пенсію.

6,5 млн. людей уже отримали по 1000 гривень заощаджень. Програму повернення вкладів Ощадбанку Радянського Союзу буде продовжено до повного завершення протягом трьох років.
Це шкідливо для національної економіки.

Кардинально змінимо позицію України у світовому поділі праці. Ми станемо країною високих технологій та наукоємної продукції.
Ну звичайно! 🙂 Тільки як?

Армія стане професійною, сформованою на контрактних засадах, строковий призов в армію буде скасовано.
Чудово. Стане менше людей з “вищою” освітою. Правда на всяк випадок треба щоб все здорове чоловіче населення пройшло вогневу, і тактичну підготовку. На всяк випадок.

Передвиборча програма кандидата на пост президента України Віктора Януковича

Громадяни зможуть не тільки вільно обирати професію, а й місце роботи по всій Україні, користуватися доступним житлом, надійними транспортом та зв’язком.
Хей! А зараз я хіба це не можу робити? Тоді це просто жахливо.

Забезпечимо справедливу та своєчасну оплату праці в мicтi i на селі. Середньомісячна заробітна плата зросте у 2-2,5 рази, мінімальна заробітна плата досягне прожиткового мінімуму. Купівельна спроможність буде захищена сильною гривнею.
Панове! Ви провокуєте інфляцію.

Соціалізм: {
Забезпечимо гідне життя ветеранам Великої Вітчизняної ВІЙНИ та праці, учасникам бойових дій у Афганістані, ліквідаторам та тим, хто постраждав від наслідків Чорнобильської катастрофи, їx належне медичне обслуговування, надання в повному обсязі заслужених кров’ю i героїчною працею пільг i привілеїв.

Відновимо справедливі розміри трудових пенсій. Мінімальні пенсії піднімемо до рівня прожиткового мінімуму. Значно збільшимо соціальні виплати незахищеним верствам населення.

Ліквідуємо диспропорції у розмірах пенсій військовослужбовців.

Кошти, отримані від реалізації державного майна, будемо спрямовувати на компенсацію знищених заощаджень громадян та належне пенсійне забезпечення.

Створимо громадянам з обмеженими фізичними можливостями умови для повноцінного життя. Запровадимо та забезпечимо дотримання державних стандартів облаштуванні об’єктів соціально-культурного призначення, установ, засобів громадського транспорту та його інфраструктури для вільного доступу та користування такими громадянами.

Зміцнимо сім’ю, забезпечимо реалізацію прав жінок в ycix сферах суспільного життя, oпікy жінки-матері, охорону здоров’я та надання середньої освіти кожній дитині, задоволення потреб у жіночих консультаціях, пологових будинках, дитячих поліклініках i садках.

Забезпечимо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всім необхідним для повноцінного життя.

Збільшимо обсяги державної підтримки дитячих будинків Сімейного типу, центрів реабілітації для безпритульних, громадян, що постраждали від насильства, та наркозалежних. Допоможемо знедоленим знайти шлях у достойне майбутнє.

Реалізуємо широкомасштабну програму будівництва соціального житла i надання державної підтримки молодим сім’ям у спорудженні та придбанні житла.

Військовослужбовці, особи, що звільняються з військової служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил, та члени їх сімей будуть соціально захищені та забезпечені житлом.

Запровадимо необхідні адресні дотації малозабезпеченим сім’ям та підтримаємо їx у розв’язанні проблеми погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
} Величезний був соціалізм.

Розширимо конкуренцію на ринку комунальних послуг, покращимо якість та не допустимо завищення їх вартості.

Будемо ощадливими. Забезпечимо повний облік споживання води, газу, тепла, електроенергії та оплату тільки фактично спожитого. Не дозволимо перекладати на споживачів наслідки безгосподарності.
це не допоможе покрити заборгованість комунальникам.

Забезпечимо права об’єднань власників квартир користуватися та надавати в оренду нежитлові приміщення у будинках та прибудинкові тepиторії.
А вони не можуть?

Забезпечимо пріоритетність будівництва доріг у сільській місцевості, гарантовану якість o6’єктів дорожнього господарства, збудованих за суспільні кошти.
Але нам більш потрібна якість навантажених автошляхів.

Піднімемо престижність та оплату праці вчителя, медика, працівника культури та науковця.
Знов соціалізм

Включаємо декларативний режим (хоча вся програма загалом декларативна)
Забезпечимо рівні можливості для здобуття молоддю якісної освіти та подальше підвищення стипендій.

Створимо нову сільську школу, комп’ютеризовану i сучасно обладнану.

Відновимо повагу до робітничих професій. Підвищимо якість професійно-технічної освіти. Зміцнимо її матеріально-технічну базу.

Досягнемо міжнародного визнання здобутої в Україні освіти.

Розвинемо конкурентний ринок інтернет-послуг, поліпшимо їх якість та розширимо доступність.
Покращимо якість електронної пошти! 🙂

Збільшимо фінансування наукових досліджень та державну підтримку процесів “наука — нові технології — промислове впровадження”. Досягнемо ефективного функціонування науково-технологічних парків, їx відкритості для науковців та винахідників.
А після роздачі пенсій гроші лишаться?

Розвинемо конкуренцію, надійно захистимо права власності громадянина, підприємця, територіальної громади та держави. Державний реєстр рухомого i нерухомого майна та обтяжень на нього запрацює.

Залучивши до контролю громадськість, об’єднавши найкращі інтелектуальні сили, ми забезпечимо прозорість i суспільну результативність бюджетного процесу та бюджетів ycix рівнів, унеможливимо розкрадання народних коштів.

Збільшимо інноваційно-інвестиційний ресурс економічного зростання шляхом прискореного розвитку фінансової інфраструктури, банківського сектору, фондового ринку та системи корпоративного управління. Права власників малих пакетів акцій будуть гарантовані.

Кредити на розвиток малого підприємництва, аграрних підприємств та фермерських господарств, створення нових робочих місць, передусім у депресивних регіонах та сільській місцевості, будуть істотно збільшені i здешевлені.

Досягнемо ефективного розвитку території i високотехнологічних галузей, подолаємо регіональні диспропорції, значно підвищимо конкурентоспроможність нашого експорту, розширимо транзитні можливості, забезпечимо енергетичну безпеку держави.

Для прийняття рішень на BCIX щаблях влади — від села i містечка до найвищих представницьких та виконавчих державних органів — інтереси народу, історичні принципи справедливості, його величезний життєвий досвід, глибокі культурні традиції стануть визначальними.

Участь широких кіл громадськості у формуванні та реалізації державної політики i законотворенні, політичний плюралізм, відкритий діалог, конструктивна співпраця, солідарна відповідальність — так ми подолаємо вiдчyжeнicть державного механізму від життєвих потреб людини.

І що ми бачимо? Що ніхто з кандидатів не каже що він буде робити. Каже декларативно: “Зроблю добре”. А не каже “Зроблю: 1. Це 2. Те. 3. Се”. А тому вони не знають як досягти перспектив про які розказують. А тому буде ще гірше ніж є.

І я блін не знаю. Піду вчитись далі…

Правда тоді за кого голосувати? Ну, я наприклад згоден з одним кібернетиком:

Еще хочу сказать о голосовании против всех или игнорировании выборов. Да, выборы недействительными не признают ни в каком случае. Но в политологии есть такое понятие как легитимность власти. Тоесть на основании чего власть нами управляет, в даном случае Президент нами будет управлять на основе наших голосов, отданых за него на выборах. И чем меньше людей пойдёт на выборы, чем меньше процентов будет у победившего кандидата, тем меньше будет его легитимность, тем более вероятен будет вариант, что он долго на своей должности не протянет. Я за этот вариант, я не буду добавлять легитимности ни одному из кандидатов второго тура, так как ни один из них не достоин управлять государством, и чем быстрее их турнут из власти тем лучше.
Keanu Reeves

Advertisements

Written by bunyk

Січень 31, 2010 at 16:37

Оприлюднено в Всяке

Tagged with ,

Відповідей: 7

Subscribe to comments with RSS.

 1. Я тут готуюсь до екзамену з економіки, і треба дати відповідь на питання, який в нашої економіки стан та перспективи.

  Про стан економіки можна дізнатись з доволі таки вичерпною статтею газети “Дзеркало Тиждня” Економіка України 1999—2008: втрачене десятиліття. Коротко – капець. А от перспективи – питання складніше. Перспективи – це погляд в майбутнє. Загалом про це краще мали б знати ті хто хочуть покерувати державою.
  Как говорится, ППКС. На элементарный вопрос: что мы строим? из сегодняшней «элиты» внятного ответа не даст никто. И все предвыборные программы исключительно конъюнктурные, и уже через месяц после выборов подлежат забвению.

  Насчет того, за кого голосовать. Возможно, это поможет тебе сделать осознанный выбор.

  Молодец, что пробуешь разобраться. Жаль, RL имеет мало общего с тем, что надо писать на экзамене.

  Icefall

  Січень 31, 2010 at 18:03

 2. Ну, “ето” я вже читав. Ми ж ділимось записами в Google Reader.)
  І воно майже співпадає з думкою товариша Keanu Reeves.

  Я от здається знаю що таке Кон’юктура, але що таке кон’юктурна програма не зрозумів.

  Оффтоп: А чому твої цитати міняють регістр першої букви кожного слова?

  bunyk

  Січень 31, 2010 at 20:10

  • Имел в виду, что программы являются не более чем сиюминутными ответами на текущую ситуацию в стране. Вместо того, чтобы задавать глобальные цели и способы их достижения.

   Для цитат применял тег <cite>, это он так корежит текст.

   Icefall

   Січень 31, 2010 at 20:32

 3. Нарешті я почитав програми мейнстрім-політиків. І згоден, що в них говориться мало по суті + куча грошей тратиться на НЕпершочергові речі. Вірніше кажучи, влада якраз і повинна займатись такими маленькими, проте неприємними справами, як ремонт доріг у селах – саме через це і існує поняття ДЕРЖАВА. Але судячи з програм, “лікувати” збираються тільки симптоми кризи. В той час як всі розуміють, що за симптомами стоїть якась дуууже страшна хвороба, типу раку. В першу чергу необхідно знайти цей “корінь зла” і розробити методи його викорінення, і написати про це у програмі. Освічені люди одразу зрозуміють, за кого треба голосувати, і хто лідер нашої Вкраїни.

  Проте цього не станеться, і всі знають чому (хоча б здогадуються).

  Пора уже в для дослідження укр. економіки використовувати методи з теорії хаосу та управління в системах з дивними аттракторами. Бо без них нормально моделювати систему буде неможливо.

  А голосувати буду проти всіх. На мою думку, пора уже робити анархію, щоб виживав найсильніший.

  danbst

  Січень 31, 2010 at 20:23

  • Центральная власть как раз не должна заниматся частностями (вроде ремонта дорог в селах): для этого достаточно инициативы на местах. Её удел — то, что актуально для всей страны. Согласен, что «лечатся» только симптомы, но ведь и диагноз ставится не правильно.

   Главный проблема — кризис государственности — длится уже 20 лет. Но, похоже, никто из власть имущих решать его не собирается.

   Не с экономики начинать надо. А с целеопределения, причем актуального для всей страны, охватывающего не менее 97% населения.

   Анархия — пройденный этап. И «сильнейшие» уже проявили себя. Не с лучшей стороны…

   Icefall

   Січень 31, 2010 at 20:45

 4. Програми обох кандидатів відгонять лівим популізмом («ми всім дамо»). У частині, де вони туманно пояснюють, звідки ж держава візьме гроші, ми бачимо: а) фантастику (нанотехнології, альтернативна енергетика, хоча, якби це справді робилось, може, й був би якийсь результат, але не сьогодні й не завтра) і б) традиційну навколоекономічну маячню про інвестиції в малі підприємства (малі підприємства — перш за все, сфера послуг, вони не працюють на експорт). Коротше, обоє брешуть. Руки сверблять проігнорувати вибори. Хоча все одно голосуватиму за менш ненависного кандидата. Політики — зло, тому й доводиться обирати із двох зол менше.

  Python

  Лютий 6, 2010 at 04:32


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: