Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Вийти з середньовіччя

with 2 comments

Щойно прочитав статтю Станіславівського натураліста, про три революції в біології, і вона наштовхнула мене на думку, що ми не українці, а ввесь світ загалом) ще живемо в середніх віках. Ставлення до нового, і прогресивного зовсім не змінилось.

А трохи раніше передивився “Доктор Стренджлав” Стенлі Кубріка, і в мене взагалі мало істерика не сталася, хоча хороша чорна комедія напевне і має викликати подібний настрій.

Президент і радянський посол

Радянський посол:Коли вона вибухне, вона сворить достатній радіоактивний осад для того, щоб менш ніж за рік поверхня землі стала мертва як на місяці!… Коли вона вибухне, утвориться завіса Судного Дня. Смертельна хмара радіоактивності яка буде огортати землю двадцять три роки!… Цього не може зробити звичайна людина. Машина Судного Дня спроектована щоб зпрацьовувати автоматично. Вона спроектована щоб вибухнути при будь-якій спробі вимкнути її.
Генерал: Цей комуняка вішає нам лапшу на вуха! Все тільки їхні комуністичні хитрощі.
Президент:Це божевілля! Навіщо було створювати таку машину?
Радянський посол:Дехто з нас був проти цього. Але наприкінці нам не вистачило коштів на гонку озброєнь, космічну гонку, і гонку роззброєнь. В той же час люди вимагали більше нейлонових колготок і пральних машин. Наш проект Судного Дня коштував нам тільки маленьку частку річного оборонного бюджету. Але вирішальним фактором було те, що ми дізнались про подібні розробки у вас. Ми боялись відстати.
Президент:Це абсурдно! Я ніколи не затверджував нічого подібного!
Радянський посол: Ми прочитали про це в Нью-Йорк Таймс.

Велике щастя, що ми вже не живемо в двополюсному світі, і не беремо участь в гонці озброєнь.

Але гонку технологій ніхто не відміняв. І як би наївно це не звучало, світ подібний на Цивілізацію Сіда Мейєра. Той хто перший покине середні віки має найбільше шансів вижити. Не залежно від того, скільки лучників буде в сусіда.

Хтось може сказати, що гонку технологій ми вже давно програли. Наприклад я з вами погоджусь. І що нам робити далі? Закрити фінансування науки, і почати випускати нейлонові колготки? Та без нових технологій наші нейлонові колготки нікому не будуть потрібні.

Але раз я вже запитав що робити далі, то маю хоч сказати, що пропоную я. Бо інакше буду неконструктивним критиком, чиє призвання гадити і тільки… Можете вважати все нижчеописане моєю “передвиборчою програмою”:

 1. Країну врятує продуктивне село.Це Яценюк щось подібне стверджує? І що пропонується зробити для села? А якби це когось цікавило, може наші кандидати і пропонували б щось конкретне. Що думаю зробити я? Бігом впровадити всі наявні біотехнології в виробництво. Нема грошей? Зекономити на “захисті” населення від ГМО. Та прогресивні господарства, самі достатньо швидко модернізують всі сорти, як тільки ЗМІ перестануть лякати людей, шкодою від ГМО, яку ще ніхто не виявив.
  Це дасть нам корисні, дешеві, смачні продукти харчування, ліки, одяг. Звісно прийдетсья згортати виробництво нітратів, гербіцидів, і інших отрут. Але хімічна промисловість від цього не вмре. Ще ж залишаються потрібними різні полімерні матеріали.
 2. Здорові люди. Ну, звісно, бородьба з ГМО – це турбота за здоров’я наступних поколінь. Краще б прикривали мегапатріотичну рекламу пива. Ой! Та пиво – це ж неалкогольний напій. Зараз мені хтось скаже, що людина має мати свободу вибору що пити, чи горілку, чи пиво, чи кока-колу. І що я сам не п’ю цю гидоту, ще не означає, що я маю право заборонити пити це іншим. Але принаймі людина має право знати, що з нею роблять дані продукти. Шкода від них доведена, але на це всім плювати.
  Дати лікарям комп’ютери, і зберігати медичні картки в електронному вигляді, пересилаючи їх між поліклініками по мережі. Лікарям не прийдеться стільки писати, і можливо вони отримають час на лікування людей. Черги в поліклініках теж зменшаться.
 3. Енергія.Конфлікт пов’язаний з газом зам’яли. Конфлікт з островом Зміїним вирішили. І що? Питається, коли ми почнемо бурити шельф, будувати дамби і вітряки в горах, підписувати договори з скандинавськими країнами, і будувати газопроводи через Кавказ? Де нові котли, біопаливо, теплові насоси?
 4. Влада. Поселити кабінет міністрів, президента і парламент в казарми, годувати в їдальні, і не видавати зарплату. В казармі встановити велике число камер, і відкрити вільний доступ до них онлайн. Народ має знати, чи справді Вона працює. Чиновники на службі в держави, і мають жити в тих самих умовах що і інші ті хто служать державі. Бажаючих побути у владі стане трохи менше, і туди будуть йти ті, хто дійсно цього заслуговує.
 5. Освіта. В перших класах разом з каліграфією пора освоювати сліпий набір. Замість мови Pascal ввести Python. А в зовнішньому тестуванні зробити максимальний бал нереальним. Щоб в результатах була висока дисперсія, і конкуренція.
  Крім того зробити нашу науку відкритою, і вільно доступною в мережі. Ну, але про це я вже говорив.

Потрібне підтвердження

І коли ми перестанемо тупо прямувати за євростандартами, а почнемо справді щось робити, доженемо Європу швидше. І коли люди почнуть розуміти, що робити варто, вони будуть знати кого вибирати.

Треба буде порівняти програми кандидатів в президенти. Хоча я так дивлюсь більшість з них таких не має.

Written by bunyk

9 Листопада, 2009 at 14:30

Опубліковано в Нещоденник

Tagged with , ,

Відповідей: 2

Subscribe to comments with RSS.

 1. Мені вельми приємно, що написана мною стаття спонукала Вас до міркувань і публікації їх у своєму блозі. Тільки зроблю зауваження, що “СтаніслаВІвський натураліст” пишеться не так як це зробили Ви 🙂 .

  Андрій М. Заморока

  9 Листопада, 2009 at 15:46


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: