Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Джихад, як сенс життя

with 13 comments

Весь світ проти мене, я весь проти світу.
Я дам собі ради – не вчіть мене жити!

Розвага

Останнім часом починаю помічати, що немає справи приємнішої ніж доводити свою правоту. І хоча, народне прислів’я каже – “Якщо ти сперечаєшся з ідіотом, то він очевидно робить те саме”, Еразм Роттердамський від імені Глупоти писав що ідіоти – найщасливіші люди в світі. І мало того, що вони самі щасливі, вони ще й роблять щасливими всіх навколо. Біля ідіота кожен почуває себе розумним, і від того радіє.

Полеміка – це найцікавіший, і найдинамічніший з можливих діалогів. Гострота сюжету забезпечується азартом всіх учасників. Спостерігачі просто отримують задоволення, а учасники ще й певну дозу адреналіну. Ну і крім того, де ще можна потренувати навики використання логіки, і пошуку двояких тлумачень в аргументах суперника? Полеміка – це дуель епохи інтернету.

Поляризація

А інколи дуелі переходять в справжні війни. І що цікаво, в будь-якій війні, реальній, чи віртуальній воюючих сторони завжди дві. Чому? Тому, що коли дві сторони вороже до тебе ставляться, тобі здається, що вони союзники.

Граф взаємодій (зпрощений)

Граф взаємодій (зпрощений)


Чому проросійські сили свято вірять в колабораціонізм УПА? Тому що граф чорних ребер на картинці вище має бути дводольним. Так легше для сприйняття. Щодо кольору ребер інцидентних Союзу росіяни не сумніваються. Тому сумнів викликає ребро УПА – гітлерівці. Змінити колір ребра на синій, чи злити вершини це по суті одне і те ж.

Але це я почав відхилятись (бо мені захотілось намалювати картинку). Ми вияснили, що війна з точки зору учасників – протистояння двох сил, і крім того захоплююча справа.

В інтернеті

Вперше я зіткнувся з таким масовим протистоянням, коли приїхав в Київ. Київський університет – суміш культур з всієї України, і навіть з закордону. Але кожна відмінність завжди ділила людей на дві групи. Дам посилання на два найбільші холівари факультету, щоб ви мали поняття про що йдеться:

(Якщо раптом ви перейшовши за посиланням захочете вставити свої п’ять копійок, перечитайте спочатку всі попередні. Перехочеться.)

При чому, коли читати пости на форумі, здається, що при зустрічі хтось комусь обов’язково наб’є морду. Тим не менш, коли учасники дискусії зустрічались в житті, вони були тихими і мирними, а про політику не згадували аніслова. Це напевне через те, що як би не було приємно махати руками, але ризик дістати по носі змушує обмежувати свій запал. І крім того, суперник бачить що в тебе адреналін скоро через вуха вийде. В інтернеті же, навіть якщо і почнеться щось дуже погане, завжди можна буде висмикнути кабель з гнізда, і про все забути. А твоя аватарка буде виглядати так само спокійно і холоднокровно.

Крім того, в живій суперечці час на відповідь обмежений, і ймовірність зробити помилку менша. Якщо ж ви берете участь в холіварній темі на якомусь форумі, то шукати хиби в коментарі опонента, підвищувати компетенцію на Вікіпедії, чи складати довжелезні ланцюги силогізмів. Але тут є й інша сторона. Коментар – не горобець, надіслав – не відредагуєш. Тому тут потрібно бути уважнішим, і перечитувати все що пишеш.

Результати

Результати бувають різні. Наприклад, хоча хохлосрач на форумі майже нікого не переконав, але багатьох змусив вчити історію, і таки зрозуміти що люди бувають різні. І що з ними все одно потрібно жити. Але крім того було витрачено багато часу і нервів.

А ще, якось у мого брата закінчились словесні аргументи, і в той же день, в мене трапився перелом руки. І ці дві події були певним чином пов’язані.

А останній раз, я зіткнувся з холіваром п’ять днів тому. Здавалось б невинний пост про програмку для малювання діаграм, а коментарів виявилось аж 13. І хоча в останньому коментарі я написав, що не бачу сенсу продовжувати дискусію, не втримався і навіть розширив її в наступній публікації.

І що це дало? Пост став найпопулярнішим постом українського сектору wordpress, а мій блог попав в тридцятку перших в top.blogs. І хоча користі з нього людям ніякої, зате задоволення – море.

Причини

Але війна заради війни не ведеться. Війна ведеться з метою подолання суперника. Чому людині потрібно переконати інших людей в своїй правоті? Можливо тому, що інстинктивно хоче щоб її погляди розділяло якнайбільше число людей. І в деяких випадках це цілком прагматичне бажання.

Візьмемо найнаочніший приклад: icqr0
Чому користувачі Jabber так не люблять ICQ? Відповідь тривіальна – в них короткі списки контактів. Чому користувачі ICQ бояться Jabber? Відповідь та сама.

Тепер перейдемо до класики: Лінукс чи Віндовс?
Користувачі Лінукс хочуть щоб користувачів Лінукс було більше. Тоді буде більше потрібної інформації, більше тестерів та розробників, і відповідно якість продукту зросте. І що найважливіше, користуватись чужим комп’ютером стане зручніше. Користувачі Windows не люблять Linux, бо він занадто незвичний. І крім того лінуксоїди вже всіх дістали з своїми комуністичними філософіями.

Висновок

Вас мало коментують? Є гарантований засіб. Навіть ціла аптека.

Але знайте міру. Якщо це перестає приносити задоволення – просто здайтесь, і зробіть опонента щасливим.

P.S.

Джихад, до речі, також означає боротьбу зі своїми поганими сторонами. Однією з моїх поганих сторін є те, що я не читаю те що пишу. От оцей пост, я писав півночі, бо в мене передоз кави, а прочитаю зранку. І тільки після цього опублікую. Треба потрохи ставати хорошим моджахедом.

Прочитав. Більше-менше може бути.

Advertisements

Written by bunyk

Жовтень 4, 2009 at 11:24

Оприлюднено в Психософія

Tagged with

Відповідей: 13

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ну що, давайте раунд другий? 🙂
  Я віддаю перевагу Jabber перед ICQ не тому, що список контактів у мене стілько-то сантиметрів (можу навести цифри, але повірте: вже відчувається, що задовгий), а в силу досить і досить об’єктивних причин та аргументів. В якості реклами лінк на імхо-дуже-хорошу вікі по темі: http://jabberworld.info

  “I-seek-you”-юзери переважно не знають взагалі про таку річ, як джаббер. Ті, що знають, або перейшли на джаббер і вже не відносяться до icq-юзерів, або не перейшли на нього і “не люблять”, як висловився Буник, його. Чому? Я вважаю, що через власну лінь. Лінь, яка заважає зламати дурну звичку, один раз (!) розібратися із The New Way і далі крокувати ним, цим шляхом. Можливо, ці юзери щось пробували, у них не вийшло, і тепер вони заздрять “джаббероїдам”, у яких вийшло. Коротше: якщо причини переходити з icq на jabber я вважаю цілком об’єктивними, то очевидно, що виновність у всьому я буду перекладати на особисті недоліки icq-юзерів. І на недостатній піар джаббера, само собою.

  Чому джаббероюзери недолюблюють icq-юзерів (я маю на увазі “справжніх” icq-юзерів, які знають про джаббер і свідомо відмовились від нього; “несправжніх” icq-юзерів джаббероїду просто шкода)? Причина та сама: лінь і невиправдана упертість цих самих icq-юзерів. Хоча, чесно кажучи, таких, “справжніх”, айсік’юшників я не бачив.

  PS: ну як, не занадто провокаційно? 🙂

  ulidtko

  Жовтень 5, 2009 at 01:39

  • People which don’t use jabber, keep silent here, because they don’t like to jabber.

   Вибачте мою криву англійську, але суть інакше не передаш.

   bunyk

   Жовтень 5, 2009 at 17:26

 2. Пан Буня досить точно описує події, за що йому велика подяка.

  Тепер поясню, чому як правило я ставлюсь скептично, або навіть, “холіварно” до думок Тараса. Ми з ним різні люди. Якщо я прямую в першу чергу до універсальності та зручності, то Буня прямує до простоти і розуміння. з цього і виникають наші полеміки – ми не можемо знайти компромісне рішення. Ось таким чином і загнувся проект FRANKY…

  danbst

  Жовтень 6, 2009 at 11:39

  • Завжди думав, що він загнувся через те, що почався семестр. А потім не продовжився, бо OpenGL не XNA, а потім він і взагалі десь пропав.

   Хоча правда. Редактор ратуші – зручно. Але універсальність?

   Я б замість слів універсальність, зручність, простота, і розуміння поставив якісь інші. Які ще не знаю. Може колись і цю проблему опишу.

   bunyk

   Жовтень 6, 2009 at 13:04

 3. Ну ось бачиш, суперечка виникає на голому місці. Я постараюсь не понестись в сторону холівару про причини загинання FRANKY. А те, що ти все намагаєшся(намагався) робити простим методом – сумнівам не підлягає.

  danbst

  Жовтень 6, 2009 at 16:01

  • ну, по-моєму, всі скільки-небудь розумні люди намагаються розв’язувати конкретні проблеми / досягати конкретних цілей найпростішим методом. Ми всі обмежені по часу, і тому це виправдано, логічно… хіба такий підхід поганий? чим?

   ulidtko

   Жовтень 6, 2009 at 17:38

 4. Ось тут і роходження. Я вважаю, що не завжди найпростіший метод є найкращим. Найлегшим в виконанні – так, але не обовязково найкращим.

  Якщо піти шляхом універсальності а не простоти, то можна паралельно вирішити кілька додаткових задач крім певної основної. Для мене такий критерій важливіший, ніж просто вирішення основної задачі. Просте рішення – це чорновик, універсальне – чистовик, така моя позиція.

  …скільки-небудь розумні люди намагаються розв’язувати…
  Чи можливо це просто був пост-образа?

  danbst

  Жовтень 6, 2009 at 18:01

  • >>> Чи можливо це просто був пост-образа?
   Cпокійно. Мені не хочеться чистити коментарі. Коли говорять про логіку, згадують певних суб’єктів які користуються логікою. Навіть якщо вона може здатись комусь неправильною.

   Думаю Улідтко мав на увазі філософію Юнікс: http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/html/ch01s07.html

   Тільки щось ніде не видно прикладів хороших універсальних рішень. Всі прості. Болить живіт – їж активоване вугілля. Але в вугілля при цьому не додають аспірину. Бо потрібна не універсальність, а результат.

   bunyk

   Жовтень 6, 2009 at 18:13

  • ні, ні в якому разі не образа.

   Розумієте, у вас просто різні цілі. Буник (наприклад) ставить мету: розв’язати задачу (задача по-англійськи problem. Дуже влучно). І щоб досягнути цієї мети, використовує найпростіший метод: розв’язує задачу найпростішим методом. У danbst (наприклад) же ціль інша: навчитись розв’язувати весь цей клас задач. Для досягнення вже цієї цілі розв’язати конкретну проблему явно недостатньо, потрібне якесь грунтовне дослідження. В результаті маємо універсальний розв’язок, який і був ціллю. Тобто, цілі кожен намагається досягнути найпростішим методом; питання лише в тому, хто які цілі собі ставить.

   PS: ну не повірю я, що квадратне рівняння ви будете розв’язувати чисельними методами розв’язування нелінійних рівнянь (наприклад, методом Ньютона), лише тому, що вони універсальніші. Це невиправдана затрата часу — адже всім відомий простий, позбавлений недоліків метод розв’язування квадратних рівнянь: D=b^2-4ac.

   ulidtko

   Жовтень 6, 2009 at 18:55

 5. А раптом живіт болить від того, що його стінки роз”їлись? і аш-хлор потихеньку проливається під діафрагму? від активованого вугілля результату не буде. потрібно проаналізувати біль, обрахувати всі за та проти ходьби до лікаря, обстежитись через деякий час на наявність паразитів, раку шлунку,…(тут має список хвороб бути, але я не медик). З іншої сторони – вирішити робити це чи ні.

  ти в більшості випадків робиш все просто, я в більшості намагаюсь зробити універсальніше(намагаюсь, а не роблю). Ось до чого я веду.

  …мав на увазі філософію Юнікс: …
  напишіть
  >>> import this
  і знайдіть рядочки
  Simple is better than complex.
  Complex is better than complicated.

  тобто, те що просто не завжди краще ніж універсально. Доведено пітоном.

  danbst

  Жовтень 6, 2009 at 18:50

 6. Тарасе, за першу картинку тебе треба бити 😉 Якщо вже берешся за історію, її треба вчити так само добре, як і все решта.
  А так ти молодець.

  Icefall

  Жовтень 26, 2009 at 20:59

  • Подивився на картинку. Колір одної синьої стрілки, і двох чорних в могли змінюватись в різний час того періоду. Але схема якраз мала на меті показати, що з появою червоно-чорних все стає дуже заплутаним. І так, можливо мене варто бити.

   За історію я сильно не брався, просто колись на дозвіллі читав Субтельного.

   bunyk

   Жовтень 26, 2009 at 21:08


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: