Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Перший день Нео

with 4 comments

01
Читачам пропонується науково-фантастичне оповідання, написане під враженням від одної лекції. І хоч я й не Лем, але якщо комусь сподобається, то в мене є ідеї на рахунок продовження. Коротше: “check dis shit, man.”

Темна кімната. Її освітлює тільки мерехтливе світло моніторів. Перед моніторами сидять люди. Світло окреслює їх силуети, видно серйозні обличчя, які зосереджені на тому що відбувається. В їх очах відбиваються довгі стовпчики незрозумілих зеленуватих символів. Символи постійно змінюються. В поле зору постійно попадають нові і нові колонки. Люди уважно стежать за цим рухом, і зовсім не помічають нічого довкола.

Кхе, кхе. Добрий вечір! – сказав Нео. – Я Нео, і тут зовсім новенький. Хотів би з усім розібратись. Ніхто не може мені допомогти?

Одна людина відірвалась від свого заняття, і повернула голову.
– О! Привіт Нео. Тут про тебе чули. Кажуть в тебе дуже непогані результати тесту. Я Морфей Олександр Ілліч. Можна звати просто Морфей.
– Дуже приємно.
– Так ти справді хочеш у всьому розібратись?
– Було б непогано.
– Ну тоді прямо зараз і почнемо. Сідай, – вказав Морфей на стілець поруч з його дисплеєм.
– Розслабся. – це прозвучало з такою інтонацією, що Нео мимоволі напружився. Морфей підійшов ззаду, і Нео відчув як його штурхнуло в потилицю щось холодне.
– Що за?!…
– Кабель VGA. Поки ти не вмієш користуватись консоллю доведеться користуватись GUI. Зараз ми ввійдемо в навчальну програму…

Темна кімната розчинилась в білому світлі яке було всюди. Нео стояв на білій поверхні, яка зовсім не відрізнялася від всього іншого навколо. Спереду, зліва, зправа, знизу, зверху було біле світло. Нео навіть не міг зрозуміти чи поверхня під ним тверда, чи він просто висить над пустотою. Але судячи з тиску який відчували ступні, під ногами щось таки було.

– Де я? ,- і його голос розчинився в порожнечі.
– Це звичний для тебе простір ер куб, з горизонтальною опорою і перпендикулярним до неї вектором гравітації. – відповів Морфей, голос якого лунав десь позаду. Нео поозирався, але всюди все було зовсім однаковим.
– Тобто це Матриця? – запитав Нео, який мало що розумів, але колись в дитинстві чув про неї.
– Ні. Матриця тільки задає перетворення простору, і то не всі. Хоча змінюючи матрицю можна зручно переміщуватись, і на цьому слові Морфей раптово з’явився прямо перед самим носом в спантеличеного Нео.
– А оце що ти зараз спостерігаєш – базова сцена. Можна сказати “Hello world”, для кожного програміста реальності.
– Програмісти – це ті хто сиділи в кімнаті? – перебив Нео.
– Вони скоріше контролери. Вони спостерігають, і при виникненні проблем вносять потрібні виправлення в реальність. Їх називають адмінами.
– Але за чим вони спостерігають? Я бачив тільки незрозумілі послідовності символів.
– Ці символи і описують реальність. Проте пора припиняти марні розмови. Ти зрозумієш все пізніше. Нам потрібно побачити деякі речі. Склад! – голосно скомандував Морфей.

Звідкись з нескінченності раптом миттю примчали довжелезні ряди полиць. Нео з Морфеєм опинились якраз посередині. Полиці були заповнені дивними прямокутними предметами. Морфей витяг один.

– Що це? – поцікавився Нео.
– Книжки. До винайдення віртуальної реальності це були досить корисні, і популярні речі. Не існувало людини, яка б їх не використовувала. Тепер, на жаль, їх використовують лише ті, хто створює реальність. Вони вийшли з моди, бо щоб ними користуватись треба напружити мозок. А сьогодні мало хто любить напружуватись.

– І що з ними роблять?
Морфей зітхнув.
– Постійно доводиться починати з цього. Візми одну з них.
Нео теж витяг книжку і почав з цікавістю її розглядати.
– А тепер розкрий її. Це робиться майже так само як з чемоданом. Ці білі папірці називаються сторінками.

Нео відкрив книжку.
– Схожі значки розгядали люди в тій кімнаті… І що вони означають?
– Як я вже казав, вони дозволяють зручно описувати реальність. Значення кожного окремого з цих значків. Але об’єднуючись вони можуть означати все, що тільки можна собі уявити. Точніше міг собі уявити той, хто склав їх в такій послідовності. Спочатку тобі потрібно навчитись впізнавати 26 з них, які використовуються найчастіше…

… Нео відкрив очі, і підняв голову.
– Я знаю алфавіт!
Навколо нього знову була темна кімната з адмінами. На нього майже ніхто не відреагував, бо увага була прикована до моніторів. Морфей стояв ззаду, і тримав кабель.
– Молодчина!, – з деякою іронією прокоментував він заяву Нео. – Може ще один урок?
– А хіба я сьогодні не багато вивчив?
– Я б не сказав, що ти вивчив мало, але ті результати, які в тебе були на тесті, говорять про те, що ти можеш більше.
– Мені від цього навчання спати захотілось.
– Цілком нормальна реакція організму. Під час сну, мозок обробляє фільтрує і закріплює в пам’яті інформацію, яку встиг отримати за день. Тому чим швидше ти хочеш навчитись, тим сильніше тобі потрібно навантажуватись перед сном. Давай ти пройдеш ще один урок, і сьогодні можеш бути вільний.

Нео довелось прийняти такі умови. Морфей знову вставив йому в потилицю кабель, і натиснув якусь кнопку на клавіатурі, що стояла під монітором. Монітором знову побігли зелені стовпчики значків, і за хвилину зникли. Морфей витяг кабель.
– Ну, як враження, студент?
– Я вивчав якісь цифри. А для чого вони потрібні?

– Ти дізнаєшся, і швидше ніж думаєш. Але я чув що тобі хотілось спати?

В потилиці Нео знову опинився кабель, а сам Нео опинився в коридорі розкішного готелю. На дверях Нео побачив знайомі цифри, але роздумувати що це все значить, йому не хотілось. Він ввішов у кімнату, підійшов до ліжка, впав на нього, і заснув як дитя.

Далі буде?

Advertisements

Written by bunyk

Вересень 16, 2009 at 20:49

Оприлюднено в Творчість

Tagged with

Відповідей: 4

Subscribe to comments with RSS.

 1. Прикольно, нема до чого придратись =) Не включений в сценарій фільму сюжет

  Єдине, що було б класно, – придумай нових персонажів, бо матриця уже приїлась

  danbst

  Вересень 17, 2009 at 09:43

 2. Яка матриця? Ти про що? Слово яке вживається в п’ятому абзаці? 🙂

  А якщо серйозно, то нових персонажів придумувати важко. А от відредагувати старих – набагато легше. Можливо, щоб людям не здавалось, що Морфей – негр, варто змінити колір консолей на янтарний?

  bunyk

  Вересень 17, 2009 at 11:50

 3. Я тобі скажу, що це нагадує. Знаєш, є така книжка Гарі поттер? А якийсь чувак написав книжку Таня Гроттер. Так ось, твій твір дуже схожий на кавер версію Матриці братів Вачовскі. І не треба тут розказувати, що у тебе не Матриця. Матриця. Матриця. Доки не поміняєш імена героїв і не поміняєш сюжет, твір буде черговим трешом. Сам подумай, чи цікаво було би читати кількасторінковий твір, де головний герой вчиться робити примітивні речі
  “- РОзслабся, і візьми її в руки
  – Що це?
  – Це ложка. Набираєш в неї їжу і засуваєш собі в рота.
  Темна кімната розчинилась в білому світлі яке було всюди. Нео стояв на білій поверхні, яка зовсім не відрізнялася від всього іншого навколо. Спереду, зліва, зправа, знизу, зверху було біле світло. Нео навіть не міг зрозуміти, чи він живий.
  – ММммммм як смачно! Що це було?
  – Це було морозиво. З глазуррю і на палочці.”

  Це мабуть найнецікавіший тип оповіді – розписування абсолютно очевидних речей. Геніальні письменники також описують очевидні речі, але в такому вигляді, в якому ми ніколи не змогли би подумати.

  “В потилиці Нео знову опинився кабель,” – ну тут не спорю, цитата просто МЕГА. Морфей нізашоніпрошо вставив щось в голову Нео, прикольно ))

  danbst

  Вересень 18, 2009 at 07:42

 4. Ти правий. Суть в тому, що на свій текст важко дивитись зі сторони. Ну, як завжди це зробив ти, за що тобі й дякую.

  “Розслабся, і візьми її в руки
  – Що це?
  – Це ложка. Набираєш в неї їжу і засуваєш собі в рота.”
  Порівняння супер! 🙂 )

  bunyk

  Вересень 18, 2009 at 15:44


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: