Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Щастя десь там, за планкою

with 6 comments

Beat the machine that works in your head

Beat the machine that works in your head

Сьогодні мені здалось, що я її майже перестрибнув. Може просто вона була опущена, чи вітер дув в спину? Крім того, я почув думку про те, що в моєму АйТішному блозі забагато ІТ. Зараз зроблю його трошки попсовішим, але погода, і настрій сприяють.

Всі люди хочуть літати. Принаймі десь на підсвідомому рівні. Інакше чому всі янголи мають крила? Янголи – посередники між людиною і Богом. Вони досконаліші за нас, тому мають крила. Люди літати не вміють.

Зате люди вміють стрибати. Правда не всі пробують. Але чим більше пробуєш, тим вище стрибаєш. А чим вище стрибаєш, тим ближче наближаєшся до польоту. І завжди мусить бути планка, яку ти маєш перестрибнути.

Не низька. Низька зовсім не дає відчуття польоту. І не висока. Висока теж не дає відчуття польоту, крім того, падаючи, об неї можна боляче вдаритись. Планка має бути на волосину більша ніж ти зможеш перестрибнути.

Як визначити свою висоту? Просто щоразу ставити планку на рівень минулого результату, і ще чуть-чуть. Наприклад я вже кілька років не міг подолати 20 разову планку у кількості підтягувань. Круглизна числа 20 не давала, чи що? Просто думаєш, – “Все, зробив 20, так мало хто може, досить з мене”. Про 21 якось не думав.

Але одного разу розказав Ярославу про японський метод накачування сили волі. Найкраще розвивати силу волі в спорті. Наприклад ти три рази на тиждень бігаєш по 15хв. І ніби нормально бігаєш. Але, суть спорту полягає в тому, щоб ти щоразу за ці 15 хв пробігав більше кіл. Твоя темна сторона почне стогнати. “Ааа!!! Не муч нас! Може це навіть шкідливо? Та нащо воно тобі треба? Ти і так нормально бігаєш. Розслабся, віддихни.”. Тоді треба пригадати всі моменти, коли ця темна сторона тебе підводила, заколисувала зранку на ліжку, і ти спізнювався на контрольну, чи не познайомився з красивою дівчиною. І тут ти маєш сказати: “Ану тихо! Ти все життя мені заважаєш, і робиш всякі капості. Здохни зараза!!! Аааа-ар-рр-гррааа!!!!”. І прискорюватись на останньому крузі скільки ще сил залишилось. Так ніби далі тобі кисень, і енергія не пригодяться. Ти не вмреш. Зате твоя темна сторона постраждає. Не вмре повністю, бо та падлюка має страшну здатність до регенерації, але здоров’я в неї буде вже не те. І говорити вона менше буде. Вона буде знати хто тут головний.

Отож, коли ти якраз за сантиметр від планки, темна сторона почне опиратись. Може вона просто заздрить всім успіхам світлої. І коли ти оце відчув, знай що межа зовсім близько, і треба викласти все. А за планкою буде новий запас сил і радості. І переможна тишина в голові. Ти будеш ходити з підборіддям паралельно землі. І дивитись не собі під ноги, а в очі людям. І для тебе ця планка буде вже не планкою. Ти ж знаєш що ти можеш дати такі результати. А сама суть стрибка, який наближається до польоту в тому, що ти стрибаєш більше ніж можеш.

В бігу є подібне поняття, називається друге дихання. Чи стінка. Як от в фільмі “Біжи товстун, біжи”.

Що ще допомагає перестрибнути планку? Веселий, бойовий настрій. Весна. А ще, коли тебе бачить дівчина, з ногами … (я б порівняв з Феррарі, такі гарні і швидкі), з якою ти тренувався рік тому. Ну ти не можеш видати що ти слабак, і навіть ніякого розвитку не добився?

Ну і стрибати можна не тільки в спорті. Можна і в програмуванні. Тільки ніколи не треба розказувати іншим про висоту своєї планки. Вони подумають що ти перебільшуєш. Краще їх здивувати. Це ще одна радість від перельоту через планки.

Ослаблення.

Якщо ти не перестрибнув планку, тільки не відмовляйся зробити ще кілька сотень спроб. Можливо пізніше. Коли погода буде краща. Хоча погана погода – це не причина відступати. Займіться чимось подібним в приміщенні. Може твоя планка зависока? Тільки переконайтесь, що це не підступи темної сторони.

Якщо ніякої радості не відчуваєте, спробуйте ще кілька разів. Це також може бути підступ вашої ліні. Але коли зовсім не радує, ні діяльність, ні результат, то подумайте, може варто стрибнути в інший бік?

Ну і не забувай про відпочинок. Стрибки – найважче з того, що може людина. І забирає майже всю енергію. Для її відновлення потрібний довгий час. І коли починати стрибати до того, як вона відновилась повністю – стрибок вийде нижчим. Але і тримати запас енергії в собі довго не рекомендується. Людина також може тренувати здатність до відновлення, і збільшувати запас енергії. Називається це витривалістю. Крім того дуже допомагають зміни заняття. Не можете стрибати? Беріть драбину і лізьте на перекладину :).

А якщо ти не будеш відпочивати, ти ослабнеш, пошодиш здоров’ю, і втратиш радість від такого стилю життя.

Чого я це раптом?

Бо сьогодні я нарешті підтягнувся 21 раз, пробігся до сьомого поту, зробив хорошу розминку, і скупався в холодній воді, яка тече з гарячого крану. Ох, як кричала моя темна сторона! Але відчув себе дуже чистим, сильним, і світлим.

Подолати двадцятиразову межу підтягувань мені запропонував Ярослав Тімченко. На це пішло чотири дні.

Тепер залишилось вбити в собі лінивого програміста, і здати заліки. Чого і вам бажаю!

PS. Перша моя стаття, окрім перекладу хакерів, яку я прочитав. І навіть відредагував. Треба ж колись вчитись 🙂

Written by bunyk

Травень 27, 2009 at 21:22

Оприлюднено в Психософія

Tagged with ,

Відповідей: 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. >>>Інформаційні технології
  Перейменовуй блог )))

  danbst

  Травень 28, 2009 at 10:09

 2. На що?

  Це стаття про психологію, а психологія – це явища що протікають в мозку, а мозок обробляє інформацію. Тому можна сказати що ідеться про психо-Інформаційні Технології.

  І взагалі, під цією назвою можна писати будь-що. 😀 Хіба ні?

  bunyk

  Травень 28, 2009 at 12:20

 3. хохохо! чому ви не пыщли в адвокати, якщо можете захистити будь-яку найнеправильнышу ы найнелогычнышу думку? =)))

  danbst

  Травень 28, 2009 at 16:37

 4. Бо адвокати якось нелогічно думають. Взагалі, всі закони мали б будуватись на кількох аксіомах, але в правознавстві за основу беруть щось таке розмине, що і не ясно що. Того в результаті і виходить якась фігня.

  І чого тобі здається що те що ця стаття про інформаційні технології є нелогічною? Я тут розказую про нарощування ефективності. А тільки ефективність, і постійний розвиток допоможуть вижити в інформаційному суспільстві. Що неправильно?

  А те, що я це все розказую на прикладі перекладини, а не написання місячної лаби за одну ніч, так це тому, що турнік, на відміну від спортивного програмування – доступний і зрозумілий всім. І крім того, гіподинамія – теж одна з проблем інформаційного суспільства.

  bunyk

  Травень 28, 2009 at 16:44

 5. тема то логычна, нелогычний пост номер два.

  ок. забий. молодець ))

  danbst

  Травень 28, 2009 at 16:49

 6. Дивно, я дотримався твоєї поради про перейменування. 🙂

  bunyk

  Жовтень 24, 2009 at 18:08


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: