Блоґ одного кібера

Історія хвороби контуженого інформаційним вибухом

Вступ

with one comment

Зміст

Наступний розділ

Одного разу я побачив книжку по Web-дизайну, а так як я мав звичку читати все що бачу, то я її прочитав. І з того часу вважав що знаю HTML. Але недавно, мені сказали адресу одного хорошого сайту www.w3schools.com. Символи “w3” в назві сайту, означає “три w”, або “www”. Що важливого я там дізнався? По-перше, що мої знання дещо застарілі. По друге, що те що мої теги розпізнає браузер, ще не значить що так буде тривати і далі. Тому, я вирішив написати сучаснішу, українську книжку про веб-дизайн.

Постараюся описати все якомога доступніше, і згідно з новими тенденціями. Бо консерватизм – це ніщо інше, як лінь вчити щось нове. Але коли ви не вчите нове, ви відстаєте. А відставання в сучасному світі недопустиме. Тому тут будемо розглядати HTML 4.01 .

Як годиться варто почати з означень. HTML (Hyper Text Markup Language) – значить мова розмітки гіпертекстових сторінок. Навіть не вважається мовою програмування, але кожен програміст, що себе поважає має її знати. Бо без неї вчити JavaScript, чи PHP нема сенсу. А це основні, на даний час мови інтернет, який тепер з’являється всюди.

Чим відрізняється стандарт HTML 4.01 від попередніх HTML? Спочатку коротенька історія, так як я її розумію. Існує така ооганізація – “w3c” (World Wide Web Consorcium). Суть її роботи добре виражена в їхньому гаслі “Leading the Web to Its Full Potential…” (“Приведемо Світове павутиння до його повних можливостей” (десь так:) ). Судячи з того що вони вже зробили люди розумні, і свою роботу знають. І коли вони кажуть, що в майбутньому браузери не будуть підтримувати старі версії HTML, то воно напевне так і буде. А нові браузери з’являються не так і рідко. Щойно з’явився новий “Google Chrome” і вже троє моїх знайомих його використовують. Коли “w3c” створювали стандарт HTML, в ньому не передбачалося тегів для форматування гіпертексту. Теги показували тільки структуру документа, як:

<h1>Це заголовок</h1>
<p>Це абзац</p>

Але потім злі дядьки які пишуть браузери, (найзліший серед них певне Білл Гейтс :)), почали додавати в HTML свої теги, які їм подобались. Наприклад

<marquee>Біжучий рядок, який за чутками вміє відображати лише IE<sup>*</sup></marquee>
 

IE* – давайте звідси і далі так будемо називати Internet Explorer. А про фразу вище – брехня. Мій Firefox щойно нормально вивів той нещасний рядок. Але все одно, краще такими тегами не користуватись.

Так само небажаною була поява в стандарті HTML 3.2 поява тегу <font>. Уявіть собі, що потрібно написати сторінку, де всі заголовки червоні. І доводиться крім тегів заголовку писати ще тег шрифту з атрибутом кольору. Прихід 4 версії розділяє форматування тексту, і його структуру. Тепер в HTML сторінці зберігаємо тільки структуру документа (різнорівневі заголовки, абзаци, цитати, списки), а все що відноситься до форматування описуєтся в CSS. Це зручно, бо дозволяє швидко міняти оформлення всього сайту, зміною лише файлу з стилем, і крім того зменшує довжину коду, який потрібно написати. Крім того HTML 4.01 дозволяє швидко переходити до XHTML – HTML сумісний з XML. А за XML – майбутнє.( Принаймі так вважає World Wide Web Consorcium, а все що вони передбачають доволі правдоподібне.)

Щось я вже згадав дуже багато абревіатур, нічого не сказавши по суті. Ну, але на те він і є вступ.

Наступний розділ

Зміст

Advertisements

Written by bunyk

Січень 28, 2009 at 14:17

Оприлюднено в Кодерство, Павутина, Розмітка

Tagged with

Одна відповідь

Subscribe to comments with RSS.

  1. Біжучий рядок, який за чутками вміє відображати лише IE*

    Google Chrome із завданням успішно впорався 🙂

    Vlad Darkel

    Жовтень 6, 2013 at 14:52


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d блогерам подобається це: